TIME.mk - Занимливости / Забава https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 17:10:17 +0000 600 Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници | Кајгана https://time.mk/c/6b06a21629/horoskopski-znaci-koi-vazat-za-najgolemi-odmazdnici.html Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници - Кајгана - 18:38 28/05 Thu, 28 May 2020 16:38:34 +0000 Кајгана - 18:38 28/05
Раскинувањето на врската не е пријатна за никого, но многумина го прифаќаат крајот на врската и продолжуваат понатаму. Но, постојат и луѓе кои ако се емотивно повредени, ќе направат сè за да се одмаздат.
Нане: На овие 3 хороскопски знаци, животот целосно ќе им се промени во Јуни
Kumanovo News: Дневен хороскоп (28.5.2020)
Црнобело: Најубав дел од телото на секој хороскопски знак
14 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
И од кризата може да се заработи – Барса продава маски со клупските бои (фото) | Спортманија https://time.mk/c/eed29215ed/i-od-krizata-moze-da-se-zaraboti-barsa-prodava-maski-so-klupskite-boi-foto.html И од кризата може да се заработи – Барса продава маски со клупските бои (фото) - Спортманија - 17:11 28/05 Thu, 28 May 2020 15:11:04 +0000 Спортманија - 17:11 28/05
Цената на заштитните маски е 18 евра Спортските колективи глобално претрпеа огромна финансиска штета од пандемијата со корона-вирусот, а голем дел од клубовите стравуваа од банкрот. Ќе биде потребно време да се стабилизираат економски, но некои ...
Женски магазин: Заштитете се себе си и луѓето околу вас со новите маски на Bella
Кумановски м.: Не ја пуштија во пошта без маска, па таа ги соблече панталоните (ВИДЕО)
Независен: Меланија Трамп советува, а не носи маска во јавност
19 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Ако оваа фотографија ве збунува, прочитајте го остатокот од текстот! (ФОТО) | Убавина и Здравје https://time.mk/c/e33b265f35/ako-ovaa-fotografija-ve-zbunuva-procitajte-go-ostatokot-od-tekstot-foto.html Ако оваа фотографија ве збунува, прочитајте го остатокот од текстот! (ФОТО) - Убавина и Здравје - 13:21 28/05 Thu, 28 May 2020 11:21:59 +0000 Убавина и Здравје - 13:21 28/05
Дана очекува дете, но не е таа бремена! Трансродовата манекенка Дана Султана се родила како маж, но се идентификува како жена. Во брак е со Естебан Ландрау , кој се родил како жена. Парот е во слатко исчекување, бидејќи Естебан е во осмиот месец од ...
Екран: (ФОТО) Бил жена, а сега е труден со жена која била маж…
Канал5: Маж, кој бил жена е бремен од манекенка, која била маж (ФОТО)
Слободен Печат: Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)
8 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Дневен хороскоп за 28. мај 2020 година | Канал5 https://time.mk/c/b19b4a5423/dneven-horoskop-za-28-maj-2020-godina.html Дневен хороскоп за 28. мај 2020 година - Канал5 - 08:09 28/05 Thu, 28 May 2020 06:09:07 +0000 Канал5 - 08:09 28/05
Дневен хороскоп за четврток , 28. мај 2020 година. Близнаци 21.5.-21.6. Љубов Немојте да се фалите со нешто што не постои и што никогаш не се случило. Прифатете го ова сиромашно време за љубов како нешто минливо.
Кумановски м.: Хороскоп за четврток, 28 мај
ТВ21: Дневен хороскоп за четврток (28. мај 2020)
Екран: Дневен хороскоп за четврток, 28.05.2020: Некој нема доволно разбирање за вашите емотивни потреби и не обрнува внимание на вашите коментари…
11 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
По 10 години ја избричи брадата: "Леле! Не се сеќавам на себе си вака“ | Машки магазин https://time.mk/c/1350795c9c/po-10-godini-ja-izbrici-bradata-lele-ne-se-sekavam-na-sebe-si-vaka.html По 10 години ја избричи брадата: "Леле! Не се сеќавам на себе си вака“ - Машки магазин - 14:00 27/05 Wed, 27 May 2020 12:00:50 +0000 Машки магазин - 14:00 27/05
Машкиот модел Карлос Коста, препознатлив по густата црна брада, се „оголи“ пред камерата која ја снимаше неговата неверојатна трансформација После десет години, професионалниот модел и амбасадор на производи за нега на брада, реши да го отстрани ...
Слободен Печат: Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)
Кајгана: Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата
]]>
Занимливости / Забава
Контроверзна изјава на американска комичарка за Доналд Трамп | Опсервер https://time.mk/c/f15fca06f9/kontroverzna-izjava-na-amerikanska-komicarka-za-donald-tramp.html Контроверзна изјава на американска комичарка за Доналд Трамп - Опсервер - 11:41 27/05 Wed, 27 May 2020 09:41:01 +0000 Опсервер - 11:41 27/05
Њујорк, 27 мај 2020 () – Комичарката Кети Грифин предизвика контроверзи, откако објави дека американскиот претседател Доналд Трамп треба себеси да си вбризга воздух со шприц. Оваа 59-годишна комичарка го коментираше твитот од дописникот на Белата ...
Либертас: Контроверзна изјава на американска комичарка за Доналд Трамп
А1 On: Контроверзна изјава на американска комичарка за Доналд Трамп
24Инфо: Контроверзна изјава на американска комичарка за Доналд Трамп
6 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
(ФОТО) Блесна газето на познатата хрватска навивачка: Ивана не се срами да покаже што има | Спортклуб https://time.mk/r/NONE/89bc03d956/foto-blesna-gazeto-na-poznatata-hrvatska-navivacka-ivana-ne-se-srami-da-pokaze-sto-ima.html (ФОТО) Блесна газето на познатата хрватска навивачка: Ивана не се срами да покаже што има - Спортклуб - 10:49 27/05 Wed, 27 May 2020 08:49:49 +0000 Спортклуб - 10:49 27/05
Последното фудбалско светско првенство играно во Русија 2018 година го одбележа селекцијата на Хрватска која изненадувачки се избори за финале. „Ватрените“ за жал во финалето беа поразени од Франција, но за време на сите натпревари на „коцкестите“ ...
]]>
Занимливости / Забава
Девојки на денот Nº42 (36 фотки) | Panika.be https://time.mk/r/NONE/170e2d9a61/devojki-na-denot-nº42-36-fotki.html Девојки на денот Nº42 (36 фотки) - Panika.be - 14:03 27/05 Wed, 27 May 2020 12:03:02 +0000 Panika.be - 14:03 27/05
Убави и згодни девојки кои ќе ви го разубават денот ...
]]>
Занимливости / Забава
Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја? | Кафе пауза https://time.mk/r/NONE/2b7940887d/zagatka-dali-mozete-da-go-pronajdete-sonceto-megju-ovie-lisja.html Загатка: Дали можете да го пронајдете сонцето меѓу овие лисја? - Кафе пауза - 11:55 27/05 Wed, 27 May 2020 09:55:02 +0000 Кафе пауза - 11:55 27/05
Загатките се секогаш интересни, а овојпат треба да го барате сонцето. Погледнете ја фотографијата и обидете се да најдете едно сонце меѓу сите овие лисја и желади. Рекордот е 11 секунди. Дали можете да бидете побрзи? Ако сè уште не можете да го ...
]]>
Занимливости / Забава
На келнерка и оставил бакшиш од кој „боли глава“: Пораката на сметката ја открила причината за великодушниот гест! | Екран https://time.mk/r/NONE/12ea862c0c/na-kelnerka-i-ostavil-baksis-od-koj-boli-glava-porakata-na-smetkata-ja-otkrila-pricinata-za-velikodusniot-gest.html На келнерка и оставил бакшиш од кој „боли глава“: Пораката на сметката ја открила причината за великодушниот гест! - Екран - 11:53 27/05 Wed, 27 May 2020 09:53:02 +0000 Екран - 11:53 27/05
Во Америка полека се отвораат рестораните, но во помал обем откако биле затворени поради корона вирусот. НБА ѕвездата Андре Друмонт пријатно го изненадил персоналот во еден ресторан во Делреј Бич, на Флорида, каде на келнерката која го послужувала ...
]]>
Занимливости / Забава