TIME.mk - Занимливости / Забава https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Sat, 23 Jun 2018 14:16:03 +0000 600 Вентилатор или клима – предности и недостатоци | Н.Македонија https://time.mk/c/30a3132628/ventilator-ili-klima-prednosti-i-nedostatoci.html Вентилатор или клима – предности и недостатоци - Н.Македонија - 11:02 23/06 Sat, 23 Jun 2018 09:02:32 +0000 Н.Македонија - 11:02 23/06
Надвор е жешко, а климата ви е прескапа? Нема проблем. Вентилаторот е одлична алтернатива за клима-уредот. Кои се предностите на вентилаторите? Да бидеме искрени, вентилаторот никогаш нема да може да ве разлади како климата.
Црнобело: Како да се „спасите“ од жештината, без да вклучувате клима уред?
Sky: Вака поставен вентилатор работи подобро од клима уред
]]>
Занимливости / Забава
Стаорци изеле повеќе од милион рупии (видео) | Канал5 https://time.mk/c/69e3cac730/staorci-izele-poveke-od-milion-rupii-video.html Стаорци изеле повеќе од милион рупии (видео) - Канал5 - 12:49 23/06 Sat, 23 Jun 2018 10:49:22 +0000 Канал5 - 12:49 23/06
Стаорците кои се вовлекле во банкомат во индиската држава Асам, изеле повеќе од 1.2 милиони рупии (18.000 долари), соопшти полицијата. Необичниот случај е откриен кога клиентите се пожалиле дека банкоматот не работи и не исфрла пари.
Кумановски м.: Стаорец „изел“ 18.000 евра во банкомат
Sky: Глушец во банкомат „изел“ 16.500 евра
Кајгана: Стаорец изеде 18.000 долари во банкомат
20 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Портпаролот на Нетфликс отпуштен затоа што двапати рекол „нигер“ | МКД https://time.mk/c/774ac2ee37/portparolot-na-netfliks-otpusten-zatoa-sto-dvapati-rekol-niger.html Портпаролот на Нетфликс отпуштен затоа што двапати рекол „нигер“ - МКД - 12:25 23/06 Sat, 23 Jun 2018 10:25:04 +0000 МКД - 12:25 23/06
Американската интернет-компанија Нетфликс го отпушти својот главен портпарол Џонатан Фридленд бидејќи во два наврати за неколку дена на состанок со своите вработени ја употребил истата расистичка навреда.
Радио МОФ: Отпуштен портпаролот на „Нетфликс“ откако двапати го употребил „зборот на буквата н“
Таратур: Netflix го отпушти нивниот портпарол бидејќи два пати рекол „нигер“
]]>
Занимливости / Забава
Саудијките од вечерва ќе можат да возат автомобил | Кумановски м. https://time.mk/c/0f3598b5a5/saudijkite-od-vecerva-ke-mozat-da-vozat-avtomobil.html Саудијките од вечерва ќе можат да возат автомобил - Кумановски м. - 15:12 23/06 Sat, 23 Jun 2018 13:12:07 +0000 Кумановски м. - 15:12 23/06
loading... Жените во Саудиска Арабија вечерва после полноќ ќе можат да седнат зад воланите. Промените се најавени минатиот септември, а од почетокот на овој месец се издадени и првите возачки дозволи.
Кумановски м.: Саудиска Арабија станува остров?
Фокус: Фудбалерот Велинов со семејството заминува во Саудиска Арабија: Со Миа и Мартина и на крај на светот!
Фактор: Саудиска Арабија ќе се одвои физички од Катар
4 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
Кога службенички од гранична контрола сакаат да направат еротска забава (ВИДЕО) | Кумановски м. https://time.mk/c/8eaeb34d39/koga-sluzbenicki-od-granicna-kontrola-sakaat-da-napravat-erotska-zabava-video.html Кога службенички од гранична контрола сакаат да направат еротска забава (ВИДЕО) - Кумановски м. - 15:12 23/06 Sat, 23 Jun 2018 13:12:07 +0000 Кумановски м. - 15:12 23/06
loading... Снимка од полуголи службенички на граничната контрола од Украина кои играат во ритамот на музиката стана интернет сензација во оваа земја. На снимката се гледаат служебичките кои на себе имаат само долна облека и делови од униформа на ...
Press24: Се соблекле во долна облека и решиле да се забавуваат: Службенички на граничната полиција станаа хит (видео)
Екран: (ВИДЕО) Еротскиот танц на работничка на украинска гранична патрола станал хит на интернет
]]>
Занимливости / Забава
Некој ги осудува, друг поддржува: Не можеа да им одолеат на страстите ниту пред патниците во преполн авион (ВИДЕО) | Курир https://time.mk/c/58ae1046de/nekoj-gi-osuduva-drug-poddrzuva-ne-mozea-da-im-odoleat-na-strastite-nitu-pred-patnicite-vo-prepoln-avion-video.html Некој ги осудува, друг поддржува: Не можеа да им одолеат на страстите ниту пред патниците во преполн авион (ВИДЕО) - Курир - 10:13 23/06 Sat, 23 Jun 2018 08:13:56 +0000 Курир - 10:13 23/06
Во авион кој летал за Мексико еден пар се заигра пред останатите патници. Брачен пар од Соединетите Американски Држави се сместиле во задниот дел на авионот надевајќи се на мирен и пријатен лет, но набрзо присуствувале на жестока акција на еден пар.
Екран: (ВИДЕО) Пар без срам се препуштил на страстите во авион
Таратур: Аздис за време на авионски лет: Имаа секс пред очите од другите патници (видео)
А1 On: ВИДЕО: Возбуден пар има секс во авион на лет САД-Мексико
11 поврзани вести »
]]>
Занимливости / Забава
"Ме научи како да се убијам", љубовницата на Пабло Ескобар ги чуваше неговите најголеми тајни, кои речиси ќе ја чинеа живот | Точка https://time.mk/r/NONE/cec1923739/me-nauci-kako-da-se-ubijam-ljubovnicata-na-pablo-eskobar-gi-cuvase-negovite-najgolemi-tajni-koi-recisi-ke-ja-cinea-zivot.html "Ме научи како да се убијам", љубовницата на Пабло Ескобар ги чуваше неговите најголеми тајни, кои речиси ќе ја чинеа живот - Точка - 15:26 23/06 Sat, 23 Jun 2018 13:26:41 +0000 Точка - 15:26 23/06
Во периодот кога се запознале, околу 1982 година, Пабло Ескобар бил млад конгресмен со гoлеми политички амбиции и седмиот најбогат човек на светот, иако неговото потекло на имот беше голема мистериија.
]]>
Занимливости / Забава
Приборот за јадење на Хитлер продаден на аукција | Алсат-М https://time.mk/c/26bc9bf39b/priborot-za-jadenje-na-hitler-prodaden-na-aukcija.html Приборот за јадење на Хитлер продаден на аукција - Алсат-М - 13:28 23/06 Sat, 23 Jun 2018 11:28:16 +0000 Алсат-М - 13:28 23/06
Приборот за јадење направен специјално за нацистичкиот лидер Адолф Хитлер е продаден на аукција за 14 220 евра. Приборот е пронајден за време на чистењето на една куќа во Дорсет, Англија, а му припаѓал на воено лице од висок ранг.
Кумановски м.: Приборот за јадење на Хитлер продаден на аукција (ФОТО)
]]>
Занимливости / Забава
Не играјте си со судбината: Најбизарните народни суеверија во кои се кријат и вистини | Кафе пауза https://time.mk/r/NONE/5a58113484/ne-igrajte-si-so-sudbinata-najbizarnite-narodni-sueverija-vo-koi-se-krijat-i-vistini.html Не играјте си со судбината: Најбизарните народни суеверија во кои се кријат и вистини - Кафе пауза - 13:39 23/06 Sat, 23 Jun 2018 11:39:42 +0000 Кафе пауза - 13:39 23/06
Денешната наука има објаснувања за многу од нештата што на времето се сметале за магични. Но, постојат и онакви за коишто ни денес не може да се најде целосно објаснување – интересни суеверија што го издржале тестот на времето и сè уште владеат во ...
]]>
Занимливости / Забава
Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео) | Канал5 https://time.mk/r/NONE/4797e0ae28/nejzinoto-tverkuvanje-e-novata-instagram-senzacija-video.html Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео) - Канал5 - 13:04 23/06 Sat, 23 Jun 2018 11:04:27 +0000 Канал5 - 13:04 23/06
Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација. Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.
]]>
Занимливости / Забава