TIME.mk - Црна Хроника https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Wed, 22 Sep 2021 15:36:41 +0000 600 Кривични пријави против две лица – на ГП Табановце приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови | ТВ21 https://time.mk/c/bb62f1ded0/krivicni-prijavi-protiv-dve-lica-na-gp-tabanovce-prilozile-falsifikuvani-negativni-pcr-testovi.html Кривични пријави против две лица – на ГП Табановце приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови - ТВ21 - 16:36 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:36:22 +0000 ТВ21 - 16:36 22/09
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Б. (32) од с.Отља, општина Липково и Л.Ш.(30) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа”. Пријавените, на 01.09.2021 на граничен премин Табановце, при ...
Нова ТВ: На „Табановце“ приведен кумановец кај кого е пронајден кокаин
Скопје инфо: Пронајден кокаин, приведен дилер од Куманово
ТВ21: Пронајден кокаин, приведен дилер од Куманово
12 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Девојче нападнато во Шуто Оризари | Курир https://time.mk/c/9cfae68fb5/devojce-napadnato-vo-suto-orizari.html Девојче нападнато во Шуто Оризари - Курир - 17:20 22/09 Wed, 22 Sep 2021 15:20:34 +0000 Курир - 17:20 22/09
На 21.09.2021 во 21:30 часот во СВР Скопје, Д.Б.(41) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари неговата малолетна ќерка била физички нападната од 16- годишен малолетник. Сочинет е записник за констатиран ...
Скопје инфо: Три случаи на физички напади пријавени во Скопје
Скопје инфо: Гостиварец и неговото семејство физички ја нападнале неговата сопруга
Gostivarpress.mk: Гостиварец се нафрлил врз сопругата, во нападот учествувале и неговите сестри и мајка
38 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Девојка истепана на паркингот на Средно Водно | Press24 https://time.mk/c/0d2c95b4bc/devojka-istepana-na-parkingot-na-sredno-vodno.html Девојка истепана на паркингот на Средно Водно - Press24 - 16:56 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:56:11 +0000 Press24 - 16:56 22/09
Деветнаесетгодишната И.Т. од Скопје била нападната изминатата вечер во 00:30 часот на паркингот на Средно Водно. Како што информира МВР, по претходно недоразбирање, девојката била физички нападната од М.Ш. и М.А.
Курир: Девојка нападната на Средно Водно
Lider: Две лица тепале 19-годишна девојка на паркингот на Средно Водно
Локално: Претепана 19-годишна девојка на Средно Водно
6 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Исчезна малолетничка од скопско, нејзината мајка бара помош од полицијата | Курир https://time.mk/c/5fec39f166/iscezna-maloletnicka-od-skopsko-nejzinata-majka-bara-pomos-od-policijata.html Исчезна малолетничка од скопско, нејзината мајка бара помош од полицијата - Курир - 16:46 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:46:35 +0000 Курир - 16:46 22/09
На 21.09.2021 во 01:10 часот во Полициското одделение Сарај, Ш.А.(47) од с.Буковиќ, скопско, пријавила дека нејзината ќерка И.А.(17) се оддалечила од домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...
Press24: Исчезна малолетничка од Скопје
Скопје24: Мајката бара помош од полицијата – изчезна 17 годишно девојче од Скопје
Република: Исчезна малолетничка од скопско, нејзината мајка бара помош од полицијата
4 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Приведен 67-годишен скопјенец, се обидел да превезе тројца емигранти од Куба | МКД https://time.mk/c/6199d2a519/priveden-67-godisen-skopjenec-se-obidel-da-preveze-trojca-emigranti-od-kuba.html Приведен 67-годишен скопјенец, се обидел да превезе тројца емигранти од Куба - МКД - 11:56 22/09 Wed, 22 Sep 2021 09:56:51 +0000 МКД - 11:56 22/09
Синоќа на автопатот Скопје-Гевгелија, кај наплатна станица Градско, полициски службеници од граничниот надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода Б.П. (67) од Скопје. При контрола во возилото „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, ...
Сител: Приведен скопјанец, во неговиот „мерцедес“ пронајдени тројца Кубанци
Канал5: Приведен скопјанец, пронајдени тројца Кубанци, кои илегално влегле во државата
Алсат-М: Приведен скопјанец, пронајдени тројца Кубанци, кои илегално влегле во државата
31 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Санкционирани 13 возачи од Куманово за брзо возење | Канал5 https://time.mk/c/0e86bb7c27/sankcionirani-13-vozaci-od-kumanovo-za-brzo-vozenje.html Санкционирани 13 возачи од Куманово за брзо возење - Канал5 - 14:25 22/09 Wed, 22 Sep 2021 12:25:27 +0000 Канал5 - 14:25 22/09
Кумановската полиција казни тринаесет возачи за брзо возење, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера, полициските службеници од СВР Куманово спровеле акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, ...
Kumanovo News: Казнети 13 возачи за брзо возење во Куманово
Кумановски м.: 13 возачи вчера казнети во Куманово поради пребрзо возење
МКД: Во Скопје казнети 58 пешаци, низ Македонија брзо возеле 250 возачи
32 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Парично оштетени жители од Кичево поради измама за купување машини од странство | Порта https://time.mk/c/456ae11ea3/paricno-osteteni-ziteli-od-kicevo-poradi-izmama-za-kupuvanje-masini-od-stranstvo.html Парично оштетени жители од Кичево поради измама за купување машини од странство - Порта - 14:49 22/09 Wed, 22 Sep 2021 12:49:30 +0000 Порта - 14:49 22/09
ОВР Кичево поднесе кривична пријава против М.Р. (42) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Тој, во периодот март-мај 2021 година, довел во заблуда две лица од Кичево, на возраст од 48 и 37 години,, и им ветил ...
Курир: Охриѓанец ќе одговара за измама, еве што им направил на две лица од Кичево
Скопје инфо: Измамник од Охрид „собрал“ безмалку 15.000 евра од своите жртви
Скопје24: Охриѓанец им земал 150.000 евра на двајца мажи – еве како ги измамил
8 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Сообраќајна несреќа во Прилеп, 19-годишник е тешко повреден | Press24 https://time.mk/c/0ab737a605/soobrakajna-nesreka-vo-prilep-19-godisnik-e-tesko-povreden.html Сообраќајна несреќа во Прилеп, 19-годишник е тешко повреден - Press24 - 12:05 22/09 Wed, 22 Sep 2021 10:05:20 +0000 Press24 - 12:05 22/09
Сообраќајна несреќа го одбележа вчерашниот дел во Прилеп. Се судриле млад возач на мотоцикл и 44-годишен возач на „фолксваген голф“. Надлежните известуваат дека момчето е тешко повреден. „На 21.09.2021 во 15.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено ...
Сител: Со велосипед удрил малолетник и избегал
Курир: Непознат велосипедист удрил во малолетен пешак и избегал – еве ги деталите
24Инфо: Велосипедист удрил пешак па избегал
13 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
За пренесување на короната се гони тетовец, кој не бил дома иако бил позитивен на корона | Скопје1 https://time.mk/c/06d17f70a2/za-prenesuvanje-na-koronata-se-goni-tetovec-koj-ne-bil-doma-iako-bil-pozitiven-na-korona.html За пренесување на короната се гони тетовец, кој не бил дома иако бил позитивен на корона - Скопје1 - 17:12 22/09 Wed, 22 Sep 2021 15:12:15 +0000 Скопје1 - 17:12 22/09
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Е.(34) од с.Копанце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“. На 13.08.2021, полициски службеници извршиле контрола и не го пронашле пријавениот ...
Скопје1: Тетовец доби кривична, заразен со корона излегол од дома
Канал5: ОЈО: Поведена постапка за петмина учесници на протестите во Тетово​
Фактор: Жител на селото Џепчиште заразен со ковид се шетал во тетовско
7 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника
Велосипедист од Скопје тешко повреден откако бил удрен од камион | Скопје инфо https://time.mk/c/31e5b4ed29/velosipedist-od-skopje-tesko-povreden-otkako-bil-udren-od-kamion.html Велосипедист од Скопје тешко повреден откако бил удрен од камион - Скопје инфо - 11:52 22/09 Wed, 22 Sep 2021 09:52:56 +0000 Скопје инфо - 11:52 22/09
На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, товарно моторно возило „ман“ со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.
Курир: Камион удрил во велосипед во Карпош – со тешки повреди велосипедистот итно пренесен во болница
МКД: Тешка сообраќајка во Скопје, со камион удрил во велосипедист
24Инфо: Велосипедист тешко повреден откако го прегазил камион
8 поврзани вести »
]]>
Црна Хроника