TIME.mk - Магазин https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 18:42:07 +0000 600 MINI подготви освежување за MINI Countryman | CARClub https://time.mk/c/8304c70601/mini-podgotvi-osvezuvanje-za-mini-countryman.html MINI подготви освежување за MINI Countryman - CARClub - 20:04 28/05 Thu, 28 May 2020 18:04:20 +0000 CARClub - 20:04 28/05
Визуелните измени не се драстични – но значително повеќе освежување има „под кожата“ на британскиот тренди SUV. Освежениот MINI Countryman добива редизајнирани браници, редизајнирана маска на ладилникот, нови LED светла, нови дизајни за тркалата, ...
Automedia: BMW X2 спојува стил и плагин-хибриден погон
Авто Магазин: BMW серија 5 » Ризница на високата технологија
CARClub: BMW ја освежи и големата Серија 6 Gran Turismo
16 поврзани вести »
]]>
Магазин
Овошен ролат без печење: Сервирајте и уживајте | Gotvi.mk https://time.mk/c/da8ba79a57/ovosen-rolat-bez-pecenje-servirajte-i-uzivajte.html Овошен ролат без печење: Сервирајте и уживајте - Gotvi.mk - 19:31 28/05 Thu, 28 May 2020 17:31:50 +0000 Gotvi.mk - 19:31 28/05
Време е за одличен овошен десерт… Состојки: 300 гр мелени бисквити 200 гр крем банани малку рум 100 гр путер 100 гр суво грозје 100 мл сок од јагоди 50 гр цели јагоди Начин на подготовка: Во мелените бисквити додајте сок, растопен путер, рум, суво ...
Мои рецепти: Едноставен десерт со јагоди
Мои рецепти: Инстант панакота пудинг десерт во чаша
NMD: АМБАСАДОР КОЛАЧ – старински рецепт со крем и сечкани желе бонбони, предобар вкус
27 поврзани вести »
]]>
Магазин
Ирина Шајк ги занеме сите по четиричасовниот престој во куќата на поранешниот сопруг Бредли Купер (ФОТО) | Канал5 https://time.mk/c/bcb965ea65/irina-sajk-gi-zaneme-site-po-cetiricasovniot-prestoj-vo-kukata-na-poranesniot-soprug-bredli-kuper-foto.html Ирина Шајк ги занеме сите по четиричасовниот престој во куќата на поранешниот сопруг Бредли Купер (ФОТО) - Канал5 - 19:45 28/05 Thu, 28 May 2020 17:45:13 +0000 Канал5 - 19:45 28/05
Познатата руска манекенка Ирина Шајк (34) ги претвори улиците на Њујорк во модна писта покажувајќи ги своите долги нозе во ултра краток фустан и го надополни сексипилниот изглед со кратка јакна.
Слободен Печат: Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)
Точка: Ирина Шајк во проѕирна долна облека – мажите воздивнуваат, а комплиментите се нижат
Убавина и Здравје: Ирина Шајк повторно е бремена – Убавицата е уловена во Њујорк, се шушка кој е татко на бебето
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
Volkswagen го претстави новиот модел Нивус (ВИДЕО) | Канал5 https://time.mk/c/37dc155aa9/volkswagen-go-pretstavi-noviot-model-nivus-video.html Volkswagen го претстави новиот модел Нивус (ВИДЕО) - Канал5 - 19:30 28/05 Thu, 28 May 2020 17:30:05 +0000 Канал5 - 19:30 28/05
Уште еден новитет доаѓа од Фолксваген. Неговото име е Нивус, и тоа е најмалиот кросовер купе досега во опсегот на Фолксваген. Монтиран на платформата MQB, овој модел ја споделува технологијата со Поло. Но, тоа не значи дека Европа ќе го види наскоро.
Automedia: Volkswagen има нов модел за Бразил, се планира и Европа
24auto: Пристигнува VW Nivus – ќе се продава и во Европа
]]>
Магазин
СОВЕТИ ПРИ КУПУВАЊЕ – Бабите знаат дали зеленчукот е свеж: Морковите се ГРЕБАТ, зелката се слуша, еве што да правите со гравот! | Екран https://time.mk/c/d4871b9e25/soveti-pri-kupuvanje-babite-znaat-dali-zelencukot-e-svez-morkovite-se-grebat-zelkata-se-slusa-eve-sto-da-pravite-so-gravot.html СОВЕТИ ПРИ КУПУВАЊЕ – Бабите знаат дали зеленчукот е свеж: Морковите се ГРЕБАТ, зелката се слуша, еве што да правите со гравот! - Екран - 18:58 28/05 Thu, 28 May 2020 16:58:51 +0000 Екран - 18:58 28/05
На пазарот треба да се користат сите пет сетила, затоа што зеленчукот мора да се види, мириса, вкуси, допира, но и да се слуша. Првото правило е дека на пазарот треба да се концентрирате на она што е на тезгите.
Gotvi.mk: Сочни кременадли со сланина и компири
Gotvi.mk: Деликатесно месо: Шницли во доматен сос
Нане: Тиквички полнети со кашкавал и домат – За неколку минути добивате вистинска фантазија што се топи во уста!
14 поврзани вести »
]]>
Магазин
Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници | Кајгана https://time.mk/c/6b06a21629/horoskopski-znaci-koi-vazat-za-najgolemi-odmazdnici.html Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници - Кајгана - 18:38 28/05 Thu, 28 May 2020 16:38:34 +0000 Кајгана - 18:38 28/05
Раскинувањето на врската не е пријатна за никого, но многумина го прифаќаат крајот на врската и продолжуваат понатаму. Но, постојат и луѓе кои ако се емотивно повредени, ќе направат сè за да се одмаздат.
Нане: На овие 3 хороскопски знаци, животот целосно ќе им се промени во Јуни
Kumanovo News: Дневен хороскоп (28.5.2020)
Црнобело: Најубав дел од телото на секој хороскопски знак
14 поврзани вести »
]]>
Магазин
Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила | Пулс24 https://time.mk/c/53e2314f18/vo-sok-od-jabolko-dodala-samo-eden-zacin-za-2-meseci-se-prepolovila.html Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила - Пулс24 - 19:51 28/05 Thu, 28 May 2020 17:51:55 +0000 Пулс24 - 19:51 28/05
Поголемиот дел од луѓето кои што го пробале овој сок биле задоволни од резултатите, но една жена одлучила јавно да го открие искуството и точниот рецепт кој што го користела, затоа што само за два месеци се преполовила.
Слободен Печат: Зошто треба да го замрзнувате лимонот
Вечер: Домашен сок од јагоди, најдобро освежување за топлите денови
Gotvi.mk: Домашен сок од јагоди без конзерванс
8 поврзани вести »
]]>
Магазин
(ВИДЕО) Група пријатели видела мечка: Се шокирале кога виделе кога ја оторил вратата на Мерцедес-от | Екран https://time.mk/c/ef7e06c833/video-grupa-prijateli-videla-mecka-se-sokirale-koga-videle-koga-ja-otoril-vratata-na-mercedes-ot.html (ВИДЕО) Група пријатели видела мечка: Се шокирале кога виделе кога ја оторил вратата на Мерцедес-от - Екран - 18:09 28/05 Thu, 28 May 2020 16:09:36 +0000 Екран - 18:09 28/05
Погледнете како изгледало тоа Група луѓе кои патувале во Северна Каролина биле во шок кога сфатиле дека мечката провалила во еден од нивните автомобили, сребрен мерцедес. Група пријатели биле во кабина во Ашевил кога забележале мечка како сењ врти ...
Кумановски м.: Во Русија мечки не одат по улици, се возат исклучиво во автомобили (ВИДЕО)
Press24: ВИДЕО: Мечка ја отвори вратата и им провали во автомобилот
ММС: (Видео) Љубител на добри автомобили, мечка проба да украде „Мерцедес“
5 поврзани вести »
]]>
Магазин
Ова е веројатно најевтиниот “Lamborghini” на светот, но... | Точка https://time.mk/c/7102936316/ova-e-verojatno-najevtiniot-lamborghini-na-svetot-no.html Ова е веројатно најевтиниот “Lamborghini” на светот, но... - Точка - 18:15 28/05 Thu, 28 May 2020 16:15:59 +0000 Точка - 18:15 28/05
“Lamborghini Huracan LP610-4” од 2015-та година е ставен на продажба, но за разлика од останатите вакви половни суперавтомобили, овој се издвојува по големата километража. Станува збор за модел стар само пет години кој располага со 5,0-литарски V10 ...
Кајгана: Поволно, ама бајаги возено
Машки магазин: Половен Ферари чини повеќе од нов
]]>
Магазин
Маргарет - Анти-принцеза и првата вистинска модна икона и ѕвезда од кралското семејство | Fashionel https://time.mk/c/de4adba2b9/margaret-anti-princeza-i-prvata-vistinska-modna-ikona-i-zvezda-od-kralskoto-semejstvo.html Маргарет - Анти-принцеза и првата вистинска модна икона и ѕвезда од кралското семејство - Fashionel - 14:56 28/05 Thu, 28 May 2020 12:56:38 +0000 Fashionel - 14:56 28/05
Доколку сте го гледале тв-серијалот „Круната“, за кралицата Елизабета и нејзиното семејство, невозможно е да не ви остане во сеќавање ликот на принцезата Маргарет. Таму претставена како личност што ужива во декадентен начин на живот, лабилна на ...
Stylist: Трендови што посакуваме да ги носиме во лето
Stylist: ИНСТАГРАМ ИНСПИРАЦИЈА: Дами со стил на возраст над 50 години
Press24: ФОТО: Ќерката на фудбалскиот мајстор со кого растевме брутално е згодна
5 поврзани вести »
]]>
Магазин