TIME.mk - Магазин https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Wed, 22 Sep 2021 15:20:53 +0000 600 Борис Џонсон конечно потврди колку деца има/ВИДЕО | Вечер Прес https://time.mk/c/ab46a6dabc/boris-dzonson-konecno-potvrdi-kolku-deca-ima-video.html Борис Џонсон конечно потврди колку деца има/ВИДЕО - Вечер Прес - 17:00 22/09 Wed, 22 Sep 2021 15:00:20 +0000 Вечер Прес - 17:00 22/09
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга кери Симондс наскоро ќе го добијата своето второ дете откако во април минатата година станаа родители на синот што го доби името Вилфред Лори Николас Џонсон.
Канал5: Борис Џонсон конечно потврди колку деца има
Кајгана: Борис Џонсон конечно призна колку деца има
Сакам да кажам: Борис Џонсон првпат призна дека има шест деца
6 поврзани вести »
]]>
Магазин
Во 10-ина училишта не се почитувани протоколите за заштита од Ковид-19 | Сител https://time.mk/c/d67e8e9d37/vo-10-ina-ucilista-ne-se-pocituvani-protokolite-za-zastita-od-kovid-19.html Во 10-ина училишта не се почитувани протоколите за заштита од Ковид-19 - Сител - 16:50 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:50:46 +0000 Сител - 16:50 22/09
Училиштата генерално ги почитувале Ковид протоколите, но има и недостатоци, констатирал Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Од 700 образовни установи во половината веќе бил направен надзор изминатите 3 недели.
Фокус: Бухова: Ковид одделенијата имаат апсолутна забрана за посета
Женски магазин: ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ДАЛЕКУ ПОГОЛЕМА: Ковид одделенијата имаат апсолутна забрана за посета, уверува директорката на ДСЗИ, Бухова
Press24: Бухова: Ковид одделенијата имаат апсолутна забрана за посета
7 поврзани вести »
]]>
Магазин
АФЕРА ВО СЛОВЕНИЈА: Едно лице се вакцинирало 23 пати во име на други лица | Фактор https://time.mk/c/4d9941e89f/afera-vo-slovenija-edno-lice-se-vakciniralo-23-pati-vo-ime-na-drugi-lica.html АФЕРА ВО СЛОВЕНИЈА: Едно лице се вакцинирало 23 пати во име на други лица - Фактор - 16:10 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:10:12 +0000 Фактор - 16:10 22/09
Во Словенија луѓето за пари примале вакцина во име на трето лице. Meдиумите во Словенија, открија афера поврзана со вакцинацијата против коронавирус. Тие пишуваат дека наводно поединци наплатуваат за имунизација во име на други луѓе.
+инфо: СЛОВЕНЦИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ЗА ДРУГИ Зависник од хероин бил имунизиран 23 пати
Независен: Во Словенија зависник од хероин за пари и за други луѓе се вакцинирал 23 пати
Факултети: Словенци земаат пари за да се вакцинираат во име на друго лице
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам | Кајгана https://time.mk/c/655ec0f18f/zenite-otkrija-vo-koi-seks-pozi-najtesko-dozivuvaat-orgazam.html Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам - Кајгана - 16:08 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:08:16 +0000 Кајгана - 16:08 22/09
Повеќе од 1.200 читателки на магазинот Women's Health одговорија на прашањата за тоа кои се најлоши секс пози според нивното мислење, односно во кои пози жените најтешко доживуваат оргазам.
Вистина.мк: Хороскоп за мажи: Како да ја задоволиш во кревет!
Кумановски м.: „Количка“ – Се*с поза која ги излудува жените
Вистина.мк: 2 пози во кои жешката акција го достигнува својот врв во сексот
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
Важи за најдобар: Хороскопски знак кој не може да поднесе неправди | Кајгана https://time.mk/c/6e110345eb/vazi-za-najdobar-horoskopski-znak-koj-ne-moze-da-podnese-nepravdi.html Важи за најдобар: Хороскопски знак кој не може да поднесе неправди - Кајгана - 15:40 22/09 Wed, 22 Sep 2021 13:40:28 +0000 Кајгана - 15:40 22/09
Луѓето родени во овој знак тежнеат кон рамнотежа и избегнуваат ситуации во кои се принудени да бираат нечија страна. Константно се стремат кон рамнотежа меѓу духовното и материјалното, а по природа се благи луѓе кои не сакаат караници и по секоја ...
Попара: Овој знак е најдобриот знак во хороскопот, не толерира неправда!
Убавина и Здравје: Бегаат од кавги, се плашат од осаменост и најсреќни се кога сите околу нив се задоволни: Овој знак е најголемото добро на хороскопот!
]]>
Магазин
Ново истражување тврди: На дебелината влијае квалитетот, а не количината на внесената храна | Попара https://time.mk/c/a8f172fef2/novo-istrazuvanje-tvrdi-na-debelinata-vlijae-kvalitetot-a-ne-kolicinata-na-vnesenata-hrana.html Ново истражување тврди: На дебелината влијае квалитетот, а не количината на внесената храна - Попара - 13:42 22/09 Wed, 22 Sep 2021 11:42:39 +0000 Попара - 13:42 22/09
Дебелината не мора нужно да е резултат на јадење премногу храна, покажа истражувањето на американските научници кои „епидемијата на дебелина“ во Америка ја припишуваат на преработените јаглехидрати, кои предизвикуваат хаос во метаболизмот.
Курир: Ново истражување тврди: На дебелината влијае квалитетот, а не количината на внесената храна
Пулс24: Ново истражување тврди: На дебелината влијае квалитетот, а не количината на внесената храна
Независен: На гојазноста влијае квалитетот, а не количината изедена храна
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
Камник со 4 златни медали на Меѓународниот вински предизвик во Виена | МКД https://time.mk/c/3e761d2ce5/kamnik-so-4-zlatni-medali-na-megjunarodniot-vinski-predizvik-vo-viena.html Камник со 4 златни медали на Меѓународниот вински предизвик во Виена - МКД - 13:24 22/09 Wed, 22 Sep 2021 11:24:58 +0000 МКД - 13:24 22/09
Винарија Камник освои четири златни медали за четири различни вина на AWC, Меѓународниот вински предизвик што се одржа во Виена за 2021 година. Во конкуренцијата оваа година учествуваа повеќе од 12.000 вина од над 1.600 производители од 44 држави ...
Фактор: Винарија Камник со 4 златни медали на Меѓународниот вински предизвик, AWC Виена 2021
Хаштаг: Винарија Камник со 4 златни медали на Меѓународниот вински предизвик, AWC Виена 2021
]]>
Магазин
Зошто вежбалниците се полни со огледала? | Бриф https://time.mk/c/2375e46bf7/zosto-vezbalnicite-se-polni-so-ogledala.html Зошто вежбалниците се полни со огледала? - Бриф - 14:07 22/09 Wed, 22 Sep 2021 12:07:17 +0000 Бриф - 14:07 22/09
Има многу причини зошто повеќето спортски сали и фитнес-студија имаат бројни огледала на ѕидовите. Сѐ се сведува на подобрување на вежбањето, но и мотивација за подобри резултати преку следење на сопствените движења на телото.
+инфо: ЗОШТО Е ДОБРО ДА СЕ ВЕЖБА ПРЕД ОГЛЕДАЛО? Штити од повреди и ве мотивира
Кајгана: Зошто теретаните и вежбалниците се полни со огледала?
Опсервер: Зошто вежбалниците се полни со огледала?
7 поврзани вести »
]]>
Магазин
„НЕ СЕ ВАКЦИНИРАЈ“ Наместо смирувачки, слоганот шокираше многумина (ФОТО) | +инфо https://time.mk/c/e18ff11fe0/ne-se-vakciniraj-namesto-smiruvacki-sloganot-sokirase-mnogumina-foto.html „НЕ СЕ ВАКЦИНИРАЈ“ Наместо смирувачки, слоганот шокираше многумина (ФОТО) - +инфо - 14:45 22/09 Wed, 22 Sep 2021 12:45:53 +0000 +инфо - 14:45 22/09
Камион со името на наводната погребна компанија „Вилмор погребна куќа“ се појави во неделата на улиците на тој град во Северна Каролина, и наместо смирувачки слоган напишано е „Не се вакцинирај“.
Кумановски м.: Бизарна реклама на погребало возило – „Не се вакцинирај” (ФОТО)
Локално: БИЗАРНА реклама на погребално возило – НЕ СЕ ВАКЦИНИРАЈ (ФОТО)
Вечер Прес: Бизарна реклама на погребално возило – НЕ СЕ ВАКЦИНИРАЈ!/ФОТО
4 поврзани вести »
]]>
Магазин
Ова се 10-те најбогати семејства во светот во 2021: Волтон „тежи“ 238,2 милијарди долари | Слободен Печат https://time.mk/c/e405027e4d/ova-se-10-te-najbogati-semejstva-vo-svetot-vo-2021-volton-tezi-238-2-milijardi-dolari.html Ова се 10-те најбогати семејства во светот во 2021: Волтон „тежи“ 238,2 милијарди долари - Слободен Печат - 13:46 22/09 Wed, 22 Sep 2021 11:46:55 +0000 Слободен Печат - 13:46 22/09
Порталот „Блумберг“ објави листа на најбогатите семејства во светот. Оваа листа опфаќа семејства од различни делови на светот кои се занимаваат со различни работи. Првата генерација милијардери не е вклучена во оваа листа и нагласено е дека листата ...
+инфо: КОИ СЕ ДЕСЕТТЕ НАЈБОГАТИ СЕМЕЈСТВА ВО СВЕТОТ Блумберг објави листа на милијардери тешки и по 238,2 милијарди долари
Кумановски м.: Ова се најбогатите семејства во светот во 2021 година
Хаштаг: Финансиски гиганти: Ова се 10-те најбогати семејства во 2021 година
8 поврзани вести »
]]>
Магазин