TIME.mk - Патувања https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Tue, 24 Apr 2018 22:40:36 +0000 600 Малдиви ќе отвори "прва" подводна хотелска резиденција во светот | Точка https://time.mk/c/ebdf053e62/maldivi-ke-otvori-prva-podvodna-hotelska-rezidencija-vo-svetot.html Малдиви ќе отвори "прва" подводна хотелска резиденција во светот - Точка - 17:17 24/04 Tue, 24 Apr 2018 15:17:39 +0000 Точка - 17:17 24/04
Луксузното одморалиште на Малдивите наскоро ќе го подигне феноменот „спиење под морето” на сосема ново ниво. Комплексот „Conrad Maldives Rangali Island” гради двокатна хотелска вила од 15 милиони долари, од која еден дел ќе биде 5 метри под ...
Женски магазин: (ВИДЕО) Создадено за уживање - апартман под вода
Денар: Ако барате луксуз сега можете да го најдете под вода (фото+видео)
24Инфо: Создадено за уживање - апартман под вода
4 поврзани вести »
]]>
Патувања
Спа центар кој ќе ве остави без зборови – Анантара базаруто | Попара https://time.mk/r/NONE/8e889fd1a1/spa-centar-koj-ke-ve-ostavi-bez-zborovi-anantara-bazaruto.html Спа центар кој ќе ве остави без зборови – Анантара базаруто - Попара - 10:28 24/04 Tue, 24 Apr 2018 08:28:01 +0000 Попара - 10:28 24/04
Патувањето на дестинации кои не ни се познати може да се забавни, додека на Мозамбика во исто време ќе ви е прекрасно и незаборавно искуство.. Доколку знаете добро да одберете каде ќе престојувате, Анантара Базаруто е остров направен како Спа центар ...
]]>
Патувања
Првата хотелска соба за гејмери изгледа неверојатно | Friday.mk https://time.mk/c/54c35de1e0/prvata-hotelska-soba-za-gejmeri-izgleda-neverojatno.html Првата хотелска соба за гејмери изгледа неверојатно - Friday.mk - 09:18 24/04 Tue, 24 Apr 2018 07:18:29 +0000 Friday.mk - 09:18 24/04
Hilton Panama хотелот ја претстави првата гејмерска хотелска соба во светот. Alienware технологија, со 65-inch 4k OLED TV, Core i7-7800 Alienware PC и laptop, Xbox One, Oculus Rift , стол за тркање, и нормално кревет Гејмерите конечно можат да не ...
Точка: Alienware хотелска соба: Вака изгледа одморот на вистинските гејмери!
]]>
Патувања
Серифос во Грција одбран за најубав медитерански остров за 2018-та | Црнобело https://time.mk/r/NONE/167ca1cb41/serifos-vo-grcija-odbran-za-najubav-mediteranski-ostrov-za-2018-ta.html Серифос во Грција одбран за најубав медитерански остров за 2018-та - Црнобело - 07:46 24/04 Tue, 24 Apr 2018 05:46:41 +0000 Црнобело - 07:46 24/04
Financial Times пред неколку дена ја објави листата од топ 10 најубави медитерански места за бегство од реалноста ова лето и токму грчкиот остров Серифос се најде на самиот врв за 2018-та.
]]>
Патувања
Јапонски коридор низ 17 метри длабок снег отворен за туристи | Точка https://time.mk/r/NONE/29875a3f2e/japonski-koridor-niz-17-metri-dlabok-sneg-otvoren-za-turisti.html Јапонски коридор низ 17 метри длабок снег отворен за туристи - Точка - 21:14 23/04 Mon, 23 Apr 2018 19:14:58 +0000 Точка - 21:14 23/04
Јапонската траса „Татејама Куробе”, една од најстрашните планински патишта, повторно е отворен за туристите. Се протега низ префектурите на Тојама и Нагано, северно од Токио, во должина од 90 километри и е наречен "Покривот на Јапонија".
]]>
Патувања
Нешто чудно во морето кај Истра (ФОТО) | Република https://time.mk/r/NONE/14defa547f/nesto-cudno-vo-moreto-kaj-istra-foto.html Нешто чудно во морето кај Истра (ФОТО) - Република - 20:34 23/04 Mon, 23 Apr 2018 18:34:14 +0000 Република - 20:34 23/04
Змија во море многу ретко се среќава, а рибарот Зоран Паулетиќ имал чест да сними една како плива во морето од Лошињ кон Истра. Зоран не препознал за кој вид змија се ...
]]>
Патувања
Она кого ќе се изгубите во Галичник | Friday.mk https://time.mk/c/5e48c18da8/ona-kogo-ke-se-izgubite-vo-galicnik.html Она кого ќе се изгубите во Галичник - Friday.mk - 12:18 23/04 Mon, 23 Apr 2018 10:18:38 +0000 Friday.mk - 12:18 23/04
Андреј, Ненад и Дарко, од Bull Production, со ново прекрасно видео од преубавиот Галичник. Нивните кратки видеа од убавите предели на Македонија се нешто невидено. Галичник изгледа феноменално Jeremy Hackett со Aston Martin DB11 од Лондон до Париз ...
Friday.mk: Нова луксузна соработка на Aston Martin и Hackett
]]>
Патувања