TIME.mk - Ракомет https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 18:13:43 +0000 600 Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар | Слободен Печат https://time.mk/c/1761a884ec/namesto-vo-penzija-luk-abalo-za-bum-na-rakometniot-pazar.html Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар - Слободен Печат - 19:49 28/05 Thu, 28 May 2020 17:49:55 +0000 Слободен Печат - 19:49 28/05
Ова е сигурно голем потег на Норвежаните кои се редовни учесници во Лигата на шампионите, но без големи успеси. Ова дефинитивно никој не го очекуваше, француското десно крило направи сензационален трансфер.
Sport M: ФОТО: Сензационален трансфер на Абало
Спортски: Изненадувачки трансфер: Лук Абало потпиша за норвешки Елверум
SportMedia: Абало потпиша за норвешки тим
9 поврзани вести »
]]>
Ракомет
РК Охрид ќе аплицира за вајлд карта за учество во Европа! | OhridNews https://time.mk/c/9f1da93b64/rk-ohrid-ke-aplicira-za-vajld-karta-za-ucestvo-vo-evropa.html РК Охрид ќе аплицира за вајлд карта за учество во Европа! - OhridNews - 20:10 28/05 Thu, 28 May 2020 18:10:15 +0000 OhridNews - 20:10 28/05
Ракометниот клуб Охрид, ќе ја искористи опцијата и ќе аплицира до Европската ракометна куќа (ЕХФ) за вајлд карта за учество во квалификациите за пласман во Лигата на Европа. „Гладијаторите“ во прекинатата сезона извисија и не добија место во Европа.
SportMedia: РК Охрид ќе бара вајлд-карта за Лига Европа
24 Ракомет: Бешикташ сака пак во елитата – побара вајлд карта за Лигата на шампионите
]]>
Ракомет
Криштопанс: Самсоненко ми остана должен, си заминав од Вардар за да… | Дерби https://time.mk/c/ddee0b85ac/kristopans-samsonenko-mi-ostana-dolzen-si-zaminav-od-vardar-za-da.html Криштопанс: Самсоненко ми остана должен, си заминав од Вардар за да… - Дерби - 15:41 28/05 Thu, 28 May 2020 13:41:16 +0000 Дерби - 15:41 28/05
Летонскиот џин, Даинис Криштопанс од 2017 до 2020 година беше дел од најдобриот македонски клуб Вардар, тим со кој оствари многу успеси, освои титули, но неговата авантура во „црвено-црните“ предвреме беше прекината и поради финансиски причини.
МКД: Крштопанс: Вардар ми должи пари, се надевам дека Самсоненко ќе го исполни ветувањето
Sport M: Криштопанс се отвори: Вардар ми должи пари, Самсоненко треба да го исполни ветувањето
СуперСпорт: Криштопанс: Добивме многу неисполнети ветувања, Вардар ми должи пари, Самсоненко ми вети исплата…
21 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Во Чаир ќе се игра европски ракомет | SportMedia https://time.mk/c/80666e5282/vo-cair-ke-se-igra-evropski-rakomet.html Во Чаир ќе се игра европски ракомет - SportMedia - 17:31 28/05 Thu, 28 May 2020 15:31:38 +0000 SportMedia - 17:31 28/05
Женскиот ракометен клуб Чаир ќе биде третиот наш претставник во Европа. Овој тим за прв пат во својата историја ќе учествува во едно вакво натпреварувања, поточно во Лига Европа. Куманово ќе биде дел од Лигата на шампионите, Пелистер заедно со Чаир ...
Gol.mk: ЖРК Чаир ќе аплицира за место во Европската лига
Алсат-М: ЖРК Чаир за првпат на европски натпреварувања
Sport 1: Европски ракомет следната сезона ќе се игра и во - фудбалски Чаир!
5 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Охрид ги продолжи договорите со Андоновски и со Тасески | Екипа https://time.mk/c/9123b7ec44/ohrid-gi-prodolzi-dogovorite-so-andonovski-i-so-taseski.html Охрид ги продолжи договорите со Андоновски и со Тасески - Екипа - 16:48 28/05 Thu, 28 May 2020 14:48:37 +0000 Екипа - 16:48 28/05
РК Охрид ги продолжи договорите со капитенот Крсте Андоновски и миленикот на охридската публика, Иван Тасески кои и следната сезона ќе го носат дресот на охриѓани. „Продолжуваме со мисијата за задржување на костурот од прекинатата сезона.
Дерби: Охрид ја продолжи соработката со уште двајца играчи
Sport 1: РК Охрид ги задржа локалните миленици на публиката!
24 Ракомет: Охрид задржа уште двајца ракометари
7 поврзани вести »
]]>
Ракомет
Ракометарките на Ѓер во крводарителска акција (ФОТО/ВИДЕО) | 24 Ракомет https://time.mk/c/a1a14a3874/rakometarkite-na-gjer-vo-krvodaritelska-akcija-foto-video.html Ракометарките на Ѓер во крводарителска акција (ФОТО/ВИДЕО) - 24 Ракомет - 20:02 28/05 Thu, 28 May 2020 18:02:11 +0000 24 Ракомет - 20:02 28/05
Поголемиот дел од ракометарките на шампионот на Унгарија, Ѓер се најдоа во крводариталска акција. Тие се одлучија да даруваат крв во локалниот медицински центар за да помогнат во овој период кога е навистина потребно да се помогне за да може сите ...
OhridNews: Обновено+фото: И во корона криза Охрид спасува животи
Kumanovo News: Вонредна крводарителска акција во Куманово
Скопје1: Во среда крводарителска акција во Охрид
4 поврзани вести »
]]>
Ракомет
„Џомба“ за Дерби: Имам конкретна понуда во Македонија, но ќе ви ја кажам вистината … | Дерби https://time.mk/c/3ba671daf3/dzomba-za-derbi-imam-konkretna-ponuda-vo-makedonija-no-ke-vi-ja-kazam-vistinata.html „Џомба“ за Дерби: Имам конкретна понуда во Македонија, но ќе ви ја кажам вистината … - Дерби - 17:23 28/05 Thu, 28 May 2020 15:23:07 +0000 Дерби - 17:23 28/05
Десното крило на ракометната репрезентација на Македонија, Гоце Георгиевски, по прекинот на ракометното првенство на Романија се врати во Скопје. Во татковината тој го очекува расплетот на настаните во пост-пандемиската ситуација, а ќе влијаат на ...
Gol.mk: Што ќе избере Георгиевски – амбициите или срцето?
Дриблинг: Гоце Георгиевски во преговори со Вардар и Металург
24 Ракомет: Гоце Георгиевски се врати во Македонија – неделава потпишува за скопски клуб
5 поврзани вести »
]]>
Ракомет
„Или ќе преживееме или ќе оставиме сè и ќе дозволиме Татран да згасне“ | 24 Ракомет https://time.mk/r/NONE/e3a31f440b/ili-ke-preziveeme-ili-ke-ostavime-sè-i-ke-dozvolime-tatran-da-zgasne.html „Или ќе преживееме или ќе оставиме сè и ќе дозволиме Татран да згасне“ - 24 Ракомет - 18:38 28/05 Thu, 28 May 2020 16:38:13 +0000 24 Ракомет - 18:38 28/05
Татран Прешов во изминатиот период беше многу активен на трансфер пазарот. Донесе неколку интернационалци од Јужна Америка и од Африка и се подготвува за наредната сезона. Сепак коронавирусот им направи многу проблеми.
]]>
Ракомет
Елена Ливриниќ се збогува со Рапид и замина во Глорија Бузау | Gol.mk https://time.mk/r/NONE/1d42762fd1/elena-livrinik-se-zboguva-so-rapid-i-zamina-vo-glorija-buzau.html Елена Ливриниќ се збогува со Рапид и замина во Глорија Бузау - Gol.mk - 17:35 28/05 Thu, 28 May 2020 15:35:34 +0000 Gol.mk - 17:35 28/05
Македонската репрезентативка Елена Ливриниќ се збогува од Рапид Букурешт затоа што менува средина и во наредниот период ќе ги брани боите на друг клуб. Ливриниќ, која има 25 години, си замина од Рапид Букурешт ама не си оди од Романија .
]]>
Ракомет
Екс-вардарката Дембеле ги покажа синовите (ФОТО) | 24 Ракомет https://time.mk/r/NONE/d58a44cc07/eks-vardarkata-dembele-gi-pokaza-sinovite-foto.html Екс-вардарката Дембеле ги покажа синовите (ФОТО) - 24 Ракомет - 17:15 28/05 Thu, 28 May 2020 15:15:08 +0000 24 Ракомет - 17:15 28/05
Ракометарката која пред неколку години го носеше дресот на Вардар, а сега е капитен на репрезентацијата на Франција, Сираба Дембеле одлучи да ги покаже своите деца. Заедно со нејзиниот сопруг, инаку, поранешен фудбалер на Вардар имаат два сина, па ...
]]>
Ракомет