TIME.mk - Сцена https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 16 Sep 2021 11:43:51 +0000 600 И британската влада го нападна тврдењето на пејачката Ники Минаж дека подуени тестиси се несакан ефект на ковид вакцините | Сакам да кажам https://time.mk/c/8bec4a68e1/i-britanskata-vlada-go-napadna-tvrdenjeto-na-pejackata-niki-minaz-deka-podueni-testisi-se-nesakan-efekt-na-kovid-vakcinite.html И британската влада го нападна тврдењето на пејачката Ники Минаж дека подуени тестиси се несакан ефект на ковид вакцините - Сакам да кажам - 12:40 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:40:43 +0000 Сакам да кажам - 12:40 16/09
Властите на Тринидад и Тобаго потрошија премногу време обидувајќи се да ги потврдат коментарите на Ники Минаж за несаканите ефекти на ковид вакцините, кажаа од тамошната влада. Раперката, која потекнува од оваа островска држава, на Твитер напиша ...
Бриф: По скептицизмот околу вакцините, Ники Минаж „на дневен ред“ во Белата куќа
+инфо: ОД БЕЛАТА КУЌА ЈА ПОВИКАА НИКИ МИНАЖ НА РАЗГОВОР Сакаат да ѝ објаснат сè за вакцините
Press24: Ники Минаж тврди дека е поканета во Белата куќа да разговара за вакцината против Ковид, Белата куќа демантира
14 поврзани вести »
]]>
Сцена
Од кралскиот двор до целосна независност: Принцот Хари, „избркан“ и див, непокорлив, како и неговата мајка | Фактор https://time.mk/c/84558a42cf/od-kralskiot-dvor-do-celosna-nezavisnost-princot-hari-izbrkan-i-div-nepokorliv-kako-i-negovata-majka.html Од кралскиот двор до целосна независност: Принцот Хари, „избркан“ и див, непокорлив, како и неговата мајка - Фактор - 12:47 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:47:20 +0000 Фактор - 12:47 16/09
Хенри Чарлс Алберт Дејвид Маунтбатен-Виндзор, внук на кралицата Елизабета Втора, поранешен војвода од Сасекс или само принцот Хари, наполни 37 години! Пред да се откаже од кралската титула на почетокот на 2020 година, тој беше шести по ред на ...
Слободен Печат: ГАЛЕРИЈА | „Тајм“ 100: Меган и Хари меѓу највлијателните личности во светот
Press24: Меган Маркл и принцот Хари меѓу највлијателните личности на светот
Фактор: Сега откриено: „Принцот Вилијам го исфрлил надвор принцот Хари“. Причина- Меган Маркл
12 поврзани вести »
]]>
Сцена
КАКОВ НАСТАП Марјана Станојковска ја запеја со Владо Калембер „Ciao Amore“ (ВИДЕО) | +инфо https://time.mk/c/9ddf858df3/kakov-nastap-marjana-stanojkovska-ja-zapeja-so-vlado-kalember-ciao-amore-video.html КАКОВ НАСТАП Марјана Станојковска ја запеја со Владо Калембер „Ciao Amore“ (ВИДЕО) - +инфо - 12:24 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:24:19 +0000 +инфо - 12:24 16/09
Нашата позната ТВ-водителка и лото-девојка Марјана Станојковска на Охрид фест – Охридски трубадури 2021 ги покажа и своите пејачки вештини. Убавата водителка на својот профил на Инстаграм објави видео од Охрид фест каде заедно со хрватскиот пејач ...
Фокус: Тешко може да се зборува за соработка со Марјана!
Женски магазин: Марјана Станојковска ги изненади сите: Запеа на Охридски Трубадури со Владо Калембер
4NEWS: ВИДЕО: Дали сте слушнале како пее Марјана Станојковска?
10 поврзани вести »
]]>
Сцена
Нови детали за здравствената состојба на Марина Tуцаковиќ! | Хитпортал https://time.mk/c/3491c9a537/novi-detali-za-zdravstvenata-sostojba-na-marina-tucakovik.html Нови детали за здравствената состојба на Марина Tуцаковиќ! - Хитпортал - 13:13 16/09 Thu, 16 Sep 2021 11:13:31 +0000 Хитпортал - 13:13 16/09
По вестите дека Марина Туцаковиќ, најпознатиот текстописец во регионот е позитивна на ковид и дише со помош на респиратор, пристигнаа нови информации за нејзината состојба. Како што пренесуваат српските медиуми, Марина наводно се чувствува подобро и ...
Курир: НОВА БОРБА ЗА ТУЦАКОВИЌ: Се огласи нејзиниот сопруг за прв пат во јавноста, еве во каква состојба е таа
Хаштаг: Пушам и сакам да испијам чаша ракија или пиво: Марина Туцаковиќ со години се бори со ракот, но од пороците не се откажува
Вистина.мк: Марина Туцаковиќ симната од респиратор: Се случи чудо?!
27 поврзани вести »
]]>
Сцена
Како за почеток…..Омар Џаферовски – првиот претставник на Македонија во новата есенска сезона на “Ѕвездите на Гранд“ | Вечер Прес https://time.mk/c/49d6b94f3b/kako-za-pocetok-omar-dzaferovski-prviot-pretstavnik-na-makedonija-vo-novata-esenska-sezona-na-zvezdite-na-grand.html Како за почеток…..Омар Џаферовски – првиот претставник на Македонија во новата есенска сезона на “Ѕвездите на Гранд“ - Вечер Прес - 12:54 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:54:57 +0000 Вечер Прес - 12:54 16/09
Во новата сезона на балканското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, како што е и најавено, ќе има и пејачи и пејачки од Македонија. Па, така, веќе оваа сабота овој викенд Македонија стартува со својот претставник Омар Џаферовски кој ќе си ја побара ...
Вистина.мк: Првпат ќе застане пред „музичкиот суд“ во „Гранд“: Овој Македонец е еден од учесниците во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“
Скопје24: Овој Македонец е еден од учесниците во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“
]]>
Сцена
Снеже Велков: Не труди се да си “маж“… | Вечер Прес https://time.mk/c/3a53b900de/sneze-velkov-ne-trudi-se-da-si-maz.html Снеже Велков: Не труди се да си “маж“… - Вечер Прес - 12:54 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:54:57 +0000 Вечер Прес - 12:54 16/09
Нашата популарна ТВ-водителка Снеже Велков има јасна порака. – Не, не труди се да си “маж” за да докажеш дека си силна, моќна, способна или дека вредиш. Оти и на тенка штикла и висока платформа сè уште можеш да стоиш цврсто и стабилно на земја.
Вистина.мк: Снеже Велков со моќна порака до понежниот пол: „Ок е, жена си мајку му“
Женски магазин: Снеже Велков со моќна порака до женскиот пол: Не труди се да си „маж“ за да докажеш дека си силна, моќна и способна
Попара: Снеже Велков со моќна порака до понежниот пол: „Ок е, жена си мајку му“
4 поврзани вести »
]]>
Сцена
Цеца Ражнатовиќ и Богдан во страсна прегратка – Љубовта цвета, прослава кај пејачката, ова е причината! | Убавина и Здравје https://time.mk/c/7945f125a6/ceca-raznatovik-i-bogdan-vo-strasna-pregratka-ljubovta-cveta-proslava-kaj-pejackata-ova-e-pricinata.html Цеца Ражнатовиќ и Богдан во страсна прегратка – Љубовта цвета, прослава кај пејачката, ова е причината! - Убавина и Здравје - 11:38 16/09 Thu, 16 Sep 2021 09:38:56 +0000 Убавина и Здравје - 11:38 16/09
Цеца Ражнатовиќ сѐ уште ужива во љубовта со својот драг Богдан Срејовиќ и одвреме -навреме ја покажуваат својата среќа и идиличната врска. Овој пат, Цеца и тој беа во друштво на близок пријател, со кого го прославија роденденот во потполно опуштена ...
Убавина и Здравје: Марија Шерифовиќ скршена на снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ – И недостасува Јелена Карлеуша, и посвети емотивно видео!
Курир: „За животот на Цеца треба да се сними серија“: Анастасија проговори за ТВ проектот со својата мајка
Вистина.мк: Анастасија Ражнатовиќ го прокоментира учеството на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“: „Треба малку да ја промени енергијата таму“
11 поврзани вести »
]]>
Сцена
Стави крај на шпекулациите: Немажената сестра од Родиќ откри дали е во врска со синот на Злата Петровиќ | Вистина.мк https://time.mk/c/f46ea8718a/stavi-kraj-na-spekulaciite-nemazenata-sestra-od-rodik-otkri-dali-e-vo-vrska-so-sinot-na-zlata-petrovik.html Стави крај на шпекулациите: Немажената сестра од Родиќ откри дали е во врска со синот на Злата Петровиќ - Вистина.мк - 12:47 16/09 Thu, 16 Sep 2021 10:47:20 +0000 Вистина.мк - 12:47 16/09
Наташа Родиќ, немажната сестра Родиќ, е многу активна на социјалната мрежа Инстаграм, каде сега одговараше на прашања на своите следбеници. Таа е „двојна тетка“, бидејќи Богдана и Бојана имаат синови, па откри дека најубавото чувство на светот што е ...
Курир: Нова трансформација која ги фрли во сенка нејзините две сестри: Наташа Родиќ откако ослабе е вистинска с*кс бомба, ја смени и фризурата
Пулс24: Нова трансформација која ги фрли во сенка нејзините две сестри: Наташа Родиќ откако ослабе е вистинска с*кс бомба, ја смени и фризурата
]]>
Сцена
Урнебесен стајлинг на Ана Бекута – нема кој не ја „одмери“: „Каде си тргнала, на карневал ли?“ (ФОТО) | Курир https://time.mk/c/22fb5b9a36/urnebesen-stajling-na-ana-bekuta-nema-koj-ne-ja-odmeri-kade-si-trgnala-na-karneval-li-foto.html Урнебесен стајлинг на Ана Бекута – нема кој не ја „одмери“: „Каде си тргнала, на карневал ли?“ (ФОТО) - Курир - 11:15 16/09 Thu, 16 Sep 2021 09:15:30 +0000 Курир - 11:15 16/09
Иако пејачката Ана Бекута изгледа прекрасно и често пати добива комплименти за својот изглед, овој пат на снимањето на Ѕвездите на Гранд се појави во необичен и неочекуван стајлин кој се најде мета на разни коментари.
Вистина.мк: Никој не очекуваше ваков стајлинг: Ана Бекута на снимање се појави во бадемантил (фото)
4NEWS: ФОТО: Ана Кокиќ позираше во црвено бикини
]]>
Сцена
Антониа Гиговска има нов хит (видео) | Хитпортал https://time.mk/c/7d440352d7/antonia-gigovska-ima-nov-hit-video.html Антониа Гиговска има нов хит (видео) - Хитпортал - 10:26 16/09 Thu, 16 Sep 2021 08:26:14 +0000 Хитпортал - 10:26 16/09
Најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска е песната „Магнет“ која ја промовираше на своите социјални мрежи. Судејќи по коментарите од публиката, очигледно е дека Антониа има уште еден голем ...
Република: Дали е ова новиот хит за 2021 година? Слушнете ја „Магнет“ на Антониа Гиговска
+инфо: ДАЛИ Е ОВА НОВИОТ ХИТ ЗА 2021? Слушнете ја „Магнет“ на Антониа Гиговска (ВИДЕО)
Курир: „Магнет“: Слушнете ја најновата песна на Антониа Гиговска (ВИДЕО)
11 поврзани вести »
]]>
Сцена