TIME.mk - Интима https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Sat, 24 Mar 2018 08:15:33 +0000 600 11 лаги за вагината што сите жени ги имаат слушнато барем еднаш | Кафе пауза https://time.mk/c/a684d0426a/11-lagi-za-vaginata-sto-site-zeni-gi-imaat-slusnato-barem-ednas.html 11 лаги за вагината што сите жени ги имаат слушнато барем еднаш - Кафе пауза - 07:55 24/03 Sat, 24 Mar 2018 06:55:35 +0000 Кафе пауза - 07:55 24/03
Постојат многу митови за вагината што кружат наоколу. За жал, многу жени веруваат во нив и на тој начин ја потценуваат убавината на овој полов орган. Прочитајте ги следните лаги за вагината што сигурно сте ги чуле барем еднаш во животот… Лошите ...
Идивиди: Колку е длабока вагината и останати прашања кои ве интересираат
Таратур: Најновите студии покажуваат која е идеалната големина на пенис за задоволство на сите жени
]]>
Интима
Сексуален експерт има решение: Паровите во брак имаат ниско либидо и лош секс | Таратур https://time.mk/c/116f282d4a/seksualen-ekspert-ima-resenie-parovite-vo-brak-imaat-nisko-libido-i-los-seks.html Сексуален експерт има решение: Паровите во брак имаат ниско либидо и лош секс - Таратур - 14:46 23/03 Fri, 23 Mar 2018 13:46:29 +0000 Таратур - 14:46 23/03
Првенствено, пристапете на проблемот со ладна глава и без паника Колку сексуалниот живот моментално ве прави незадоволни, верувајте не сте единствени бидејќи многу парови во бракот ги мачи истата работа. Сексуалниот терапевт, др.
Таратур: Експерите велат: И во ПМС и несоница, сексот е решение за сите проблеми
Кајгана: Пет грешки поврзани со сексот кои ги прават жените
Екран: Причини за убивање на сексуалните вибрации во спалната!
5 поврзани вести »
]]>
Интима
Со солзи во очите повторно ќе го прочитате: Имаше способност да разбере, и длабоко, вистински да сака. Ама немаше кого… | Lady https://time.mk/r/NONE/876a8d4594/so-solzi-vo-ocite-povtorno-ke-go-procitate-imase-sposobnost-da-razbere-i-dlaboko-vistinski-da-saka-ama-nemase-kogo.html Со солзи во очите повторно ќе го прочитате: Имаше способност да разбере, и длабоко, вистински да сака. Ама немаше кого… - Lady - 07:54 24/03 Sat, 24 Mar 2018 06:54:55 +0000 Lady - 07:54 24/03
“Животот и даде се… Тело од соништата и неверојатна интелигенција. Имаше способност да разбере, и длабоко, вистински да сака. Ама немаше кого. Ја болеше тоа што сите и го посакуваа телото, но се плашеа од нејзината способност да проникне во нивните ...
]]>
Интима
Албанка која е сон на секој маж | Сител https://time.mk/c/8466c99710/albanka-koja-e-son-na-sekoj-maz.html Албанка која е сон на секој маж - Сител - 20:39 23/03 Fri, 23 Mar 2018 19:39:05 +0000 Сител - 20:39 23/03
Даниела Камберли, позната по уметничкото име Фиби, е албанска поп пејачка со прекрасен изглед. Родена е во Тирана, каде ја остварува својата музичка кариера. Згодната Фиби вежба редовно. Таа гордо го покажува своето тело кое е резултат на редовното ...
Press24: Галерија: Албанка која е сон на секој маж
]]>
Интима
Се е во нијансите: Со кои фотографии да го „запалите“ вашиот фраер, ви нудиме пет (ФОТО) | Таратур https://time.mk/r/NONE/25ced17609/se-e-vo-nijansite-so-koi-fotografii-da-go-zapalite-vasiot-fraer-vi-nudime-pet-foto.html Се е во нијансите: Со кои фотографии да го „запалите“ вашиот фраер, ви нудиме пет (ФОТО) - Таратур - 16:03 23/03 Fri, 23 Mar 2018 15:03:08 +0000 Таратур - 16:03 23/03
Не мораш да бидеш потполно гола за да му бидеш секси. Момците се визуални типови и најмногу од се сакааш кога ќе ги изненадиме со некоја секси фотографија на која тие сакааш да одговорат во свој стил.
]]>
Интима
Русокоса убавица: Пејџ Спиранак | Кајгана https://time.mk/r/NONE/650f1578f1/rusokosa-ubavica-pejdz-spiranak.html Русокоса убавица: Пејџ Спиранак - Кајгана - 16:28 23/03 Fri, 23 Mar 2018 15:28:04 +0000 Кајгана - 16:28 23/03
Американската убавица Пејџ Спиранак позираше за фотографот Џејмс Макари на Аруба за Sports Illustrated Swimwear ...
]]>
Интима
Конечно контрацептивна пилула за мажи – безбедна е и не намалува сексуална желба | Таратур https://time.mk/r/NONE/2eb0d1eb3d/konecno-kontraceptivna-pilula-za-mazi-bezbedna-e-i-ne-namaluva-seksualna-zelba.html Конечно контрацептивна пилула за мажи – безбедна е и не намалува сексуална желба - Таратур - 09:03 23/03 Fri, 23 Mar 2018 08:03:51 +0000 Таратур - 09:03 23/03
После првото тестирање на машката контрацептивна пилула која кај повеќето мажи предизвика непријатни појави како депресија, намалено либидо, акни, болки во мускулите и промена на расположението (а кои жените кои користат контрацептивни пилули ...
]]>
Интима
Деветте збогувања со кои завршува секоја љубов | Црнобело https://time.mk/r/NONE/83facfe598/devette-zboguvanja-so-koi-zavrsuva-sekoja-ljubov.html Деветте збогувања со кои завршува секоја љубов - Црнобело - 07:49 23/03 Fri, 23 Mar 2018 06:49:34 +0000 Црнобело - 07:49 23/03
Тажната вистина за збогувањата е што вашите усни обично се последните кои ги дознаваат. Првото збогување е распослано во 3 часот наутро, помеѓу две изморени тела, кои полека, но сигурно се раздвојуваат секое на својата страна во креветот.
]]>
Интима
8 работи кои кога ни се случуваат првпат во врската ни е ужасно | Црнобело https://time.mk/r/NONE/0857664b9d/8-raboti-koi-koga-ni-se-slucuvaat-prvpat-vo-vrskata-ni-e-uzasno.html 8 работи кои кога ни се случуваат првпат во врската ни е ужасно - Црнобело - 07:50 23/03 Fri, 23 Mar 2018 06:50:15 +0000 Црнобело - 07:50 23/03
Се сеќавате ли на првата ужасна љубоморна сцена или пак на тоа кога за првпат започнавте да имате заеднички буџет? Одлично е кога врските напредуваат на наредно ниво, но понекогаш некои работи кога се случуваат за првпат навистина не се пријатни.
]]>
Интима
(ФОТО) Филмска приказна ако загубивте верба во љубовта: Порака испратена по грешка им го смени животот | Таратур https://time.mk/c/7f57b693f2/foto-filmska-prikazna-ako-zagubivte-verba-vo-ljubovta-poraka-ispratena-po-greska-im-go-smeni-zivotot.html (ФОТО) Филмска приказна ако загубивте верба во љубовта: Порака испратена по грешка им го смени животот - Таратур - 17:21 22/03 Thu, 22 Mar 2018 16:21:05 +0000 Таратур - 17:21 22/03
Доказ дека никогаш не треба да се губи надежта… Изминатата година, Лина Далбек од Морден, јужен Лондон примила порака од непознат број, за што се претпоставува дека е испратена по грешка. Пораката која гласела „Девојачки пат“ ја испратил Мајк ...
Скопје24: Филмска приказна ако загубивте верба во љубовта: Порака испратена по грешка им го смени животот
]]>
Интима