TIME.mk - Спорт https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Wed, 22 Sep 2021 14:48:54 +0000 600 Уште една опција за нов тренер на Барселона | Спортски https://time.mk/c/78d2b424b1/uste-edna-opcija-za-nov-trener-na-barselona.html Уште една опција за нов тренер на Барселона - Спортски - 16:12 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:12:13 +0000 Спортски - 16:12 22/09
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта ја започнал потрагата по наследник на Роналд Куман, пренесуваат каталонските медиуми. Куман после лошите резултати на стартот на сезоната сериозно ја загрози својата позиција и Барселона размислува да му ...
Спортманија: Нервозата расте, Куман предизвика скандал на прес-конференција
Gol.mk: ВИДЕО: Куман не сакаше да слуша прашања, се задржа три минути и си замина од салата
Вечер Прес: Покетино проговори за „кавгата“ со Меси
78 поврзани вести »
]]>
Спорт
Чурлинов го направи првото интервју во Шалке и најави „второ чудо“ против Германија | Дерби https://time.mk/c/8994e22d62/curlinov-go-napravi-prvoto-intervju-vo-salke-i-najavi-vtoro-cudo-protiv-germanija.html Чурлинов го направи првото интервју во Шалке и најави „второ чудо“ против Германија - Дерби - 16:38 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:38:34 +0000 Дерби - 16:38 22/09
Дарко Чурлинов го напушти Штутгарт на крајот на преодниот рок и отиде на заем во Шалке 04 во потрага по редовна минутажа, па сега како засилување за новата натпреварувачка сезона, го направи и првото интеврју за официјалниот сајт на клубот од ...
Дриблинг: Чурлинов: Еднаш ја победивме Германија, не е невозможно и по втор пат (ФОТО)
Слободен Печат: Чурлинов: Зошто да не успееме по вторпат да ја победиме Германија?
SportMedia: Чурлинов: Зошто да не ја победиме Германија, по вторпат?
6 поврзани вести »
]]>
Спорт
Промена на врвот: Не е веќе Меси туку Роналдо е најплатениот фудбалер во светот! | SportMedia https://time.mk/c/6de34f4026/promena-na-vrvot-ne-e-veke-mesi-tuku-ronaldo-e-najplateniot-fudbaler-vo-svetot.html Промена на врвот: Не е веќе Меси туку Роналдо е најплатениот фудбалер во светот! - SportMedia - 16:32 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:32:09 +0000 SportMedia - 16:32 22/09
Мало изненадување. Лео Меси не е веќе најплатениот фудбалер во светот. Според магазинот “Форбс“, супер – ѕвездата на ПСЖ „падна“ на втората позиција на табелата на најплатени фудбалери. Имено на врвот сега е Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед ...
Sport 1: Меси мораше да абдицира од тронот и да му го препушти на – Роналдо!
Дриблинг: Меси повеќе не е на врвот: И покрај трансферот во ПСЖ падна на второто место најплатени фудбалери
Дерби: Роналдо го симна Меси од фудбалскиот трон со сензационалниот кам-бек на „Олд Трафорд“ (Фото)
22 поврзани вести »
]]>
Спорт
Мајката на Роналдо ја кажа својата желба: Пред да умрам, сакам уште еднаш да го видам во дресот на Спортинг | Дриблинг https://time.mk/c/9eb2b6484f/majkata-na-ronaldo-ja-kaza-svojata-zelba-pred-da-umram-sakam-uste-ednas-da-go-vidam-vo-dresot-na-sporting.html Мајката на Роналдо ја кажа својата желба: Пред да умрам, сакам уште еднаш да го видам во дресот на Спортинг - Дриблинг - 16:36 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:36:22 +0000 Дриблинг - 16:36 22/09
Мајката на Кристијано Роналдо си ја кажа својата желба, околу тоа каде сака да игра нејзиниот син. Иако му оди одлично во Манчестер Јунајтед, таа го гледа во дресот на Спортинг Лисабон. Со оглед на тоа дека е познато дека Роналдо ја почитува ...
Точка: Мајката на Роналдо има само една желба пред да умре - сака да го види синот како игра во овој клуб
Sport 1: „Пред да умрам, сакам пак да го видам Роналдо во дресот на Спортинг Лисабон!“
Sport M: „Пред да умрам сакам да го видам Роналдо уште еднаш во дресот на Спортинг Лисабон“
28 поврзани вести »
]]>
Спорт
Вардар 1961 официјално и вечерва без Борко на голот, ќе го нема ни Кудуз, но тука се Комитите | Спортманија https://time.mk/c/e94db92d3f/vardar-1961-oficijalno-i-vecerva-bez-borko-na-golot-ke-go-nema-ni-kuduz-no-tuka-se-komitite.html Вардар 1961 официјално и вечерва без Борко на голот, ќе го нема ни Кудуз, но тука се Комитите - Спортманија - 16:08 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:08:16 +0000 Спортманија - 16:08 22/09
Со поддршка од трибините и Томовски како „октопод“ меѓу стативите, победата над Мешков не е невозможна мисија. Вардар 1961 и на вториот натпревар сезонава во ракометната Лига на шампиони не може да смета на Борко Ристовски и Анте Кудуз, но во ...
Екипа: Вардар против Мешков Брест во поход по прв триумф сезонава во Лигата на шампионите
Sport 1: Комити, Вујо и Вардар дома во ЛШ - Мешков ќе налета на ракометна идила!
Gol.mk: Вардар втор највозрасен клуб во групата, петти меѓу сите учесници во ЛШ
42 поврзани вести »
]]>
Спорт
Неверојатно: Потпретседател е на држава, го бара Интерпол, има 50 деца и на 60 години заигра фудбал | Слободен Печат https://time.mk/c/42197cbdd0/neverojatno-potpretsedatel-e-na-drzava-go-bara-interpol-ima-50-deca-i-na-60-godini-zaigra-fudbal.html Неверојатно: Потпретседател е на држава, го бара Интерпол, има 50 деца и на 60 години заигра фудбал - Слободен Печат - 16:22 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:22:12 +0000 Слободен Печат - 16:22 22/09
Многу работи се видени во фудбалот, но некој како што е Рони Брунсвијк досега немало. Брунсвијк е потпретседател на Суринам, осуден дилер, баран со потерница од Интерпол, татко на најмалку 50 деца и сега на 60 години заигра фудбал и тоа за клубот ...
Дриблинг: Неверојатна приказна: Има 60 години, потпретседател е на својата држава, татко на 50 деца, осуден дилер и фудбалер
Сакам да кажам: Потпретседателот на Суринам, кој е осуден за трговија со дрога и има 50 деца, настапи на меѓународен фудбалски меч на 60 години
Екипа: ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Го бара Интерпол, а тој на 60 години дебитираше во втора фудбалска лига во Суринам
13 поврзани вести »
]]>
Спорт
Клубот на Пандев има нов сопственик, Американци ја купија Џенова | Спортски https://time.mk/c/c78bfb9e07/klubot-na-pandev-ima-nov-sopstvenik-amerikanci-ja-kupija-dzenova.html Клубот на Пандев има нов сопственик, Американци ја купија Џенова - Спортски - 16:48 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:48:31 +0000 Спортски - 16:48 22/09
Италијанскиот фудбалски клуб Џенова ќе го промени сопственикот после цели 18 години, тврди „Газета дело Спорт“. Претседателот Енрико Прециози утрово потпишал договор со кој целиот пак на акции го отстапува на американскиот инвестициски фонд „777 ...
Спортманија: Пандев има нови газди во Џенова – Партнери со три седмици од Америка ќе му носат среќа на најстариот клуб во Италија
Сител: Пандев со Џенова извлече „реми“ на гостувањето кај Болоња
Слободен Печат: Пандев и Џенова се спасија од пораз во Болоња
11 поврзани вести »
]]>
Спорт
Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал | Курир https://time.mk/c/df26b1e0bc/eto-se-kandidirase-za-prv-covek-na-kamerunskiot-fudbal.html Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал - Курир - 16:28 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:28:15 +0000 Курир - 16:28 22/09
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал Мадрид, Барселона, Челзи и Евертон, а во ...
Дерби: Ето го именуваше најдобриот напаѓач во светот: Луѓето можат да дебатираат, но едно име е на врвот
Спортски: Самуел Ето влегува во трката за претседател на Фудбалскиот сојуз на Камерун
Опсервер: Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал
5 поврзани вести »
]]>
Спорт
Јовиќ се сели во Премиер лигата | Спортски https://time.mk/c/2679590b42/jovik-se-seli-vo-premier-ligata.html Јовиќ се сели во Премиер лигата - Спортски - 16:30 22/09 Wed, 22 Sep 2021 14:30:23 +0000 Спортски - 16:30 22/09
Арсенал и Вест Хем се силно заинтересирана за напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ и сакаат да го донесат во јануари, пренесуваат италијанските медиуми. Јовиќ е во втор план во Реал Мадрид и е спремен да ја промени средината во потрага по поголема ...
SportMedia: Јовиќ пресече: Во јануари заминува, следна дестинација – Лондон
СуперСпорт: Анчелоти: Има играчи во Ла Лига кои можат да ги заменат Меси и Рамос, еден од нив е во Реал Мадрид!
Екипа: Бунт во Реал Мадрид – Ѕвездите во тимот незадоволни!
21 поврзани вести »
]]>
Спорт
Ѓоковиќ ќе остане без првото место на АТП трката до крајот на годината? | Слободен Печат https://time.mk/c/54eb59dd69/gjokovik-ke-ostane-bez-prvoto-mesto-na-atp-trkata-do-krajot-na-godinata.html Ѓоковиќ ќе остане без првото место на АТП трката до крајот на годината? - Слободен Печат - 15:50 22/09 Wed, 22 Sep 2021 13:50:45 +0000 Слободен Печат - 15:50 22/09
Новак Ѓоковиќ се одмора од напорната сезона, но во исто време се подготвува за почетокот на следната. Првиот светски рекет е на листата на учесници за турнирот на Индијан Велс, но прашање е дали ќе се појави во САД.
Вечер Прес: Тоа што го направи Ѓоковиќ е навистина лудо
Дерби: Циципас изненаден како Медведев освоил грен-слем со таков стил на игра
Курир: Ѓоковиќ ја почна 339-тата недела на врвот на АТП-листата
17 поврзани вести »
]]>
Спорт