TIME.mk - Останато https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 18:58:29 +0000 600 Спектакл во најава: Мекгрегор прифати историска битка во рингот (ФОТО) | Sport 1 https://time.mk/c/ea4a4788c9/spektakl-vo-najava-mekgregor-prifati-istoriska-bitka-vo-ringot-foto.html Спектакл во најава: Мекгрегор прифати историска битка во рингот (ФОТО) - Sport 1 - 19:23 28/05 Thu, 28 May 2020 17:23:21 +0000 Sport 1 - 19:23 28/05
Ирскиот борец Конор Мекгрегор го прифати предизвикот на Андерсон Силва и договори историски спектакл до 80 килограми. Сепак, оваа борба уште не е официјално закажана од страна на УФЦ. Силва има 45 години и е еден од најуспешните во историјата на ...
Кајгана: УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата
Кајгана: Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња
TopSport: Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер!
10 поврзани вести »
]]>
Останато
Тајсон се врати во ринг, па се посрамоти за сите пари! (ВИДЕО) | Sport 1 https://time.mk/c/d3aeefd015/tajson-se-vrati-vo-ring-pa-se-posramoti-za-site-pari-video.html Тајсон се врати во ринг, па се посрамоти за сите пари! (ВИДЕО) - Sport 1 - 18:21 28/05 Thu, 28 May 2020 16:21:40 +0000 Sport 1 - 18:21 28/05
Поранешниот боксер Мајк Тајсон се врати во рингот и по десет години се соочи со кечерот Крис Џерико, човек кој во 2010 година го изглуми неговиот нокаут, па во рингот продолжи нивната незавршена „пресметка“.
Екипа: Тајсон за животот во затвор: Толку многу се сексав, што немав сила за теретана
Вечер: На Кличко ќе му ги вратат појасите кои ги загуби против Фјури
СуперСпорт: Тајсон се врати во рингот, па се посрамоти со – кинење на маичката! (ВИДЕО)
28 поврзани вести »
]]>
Останато
Во Австралија се прашуваат: Дали Федерер поддржува расизам и сексизам? | TopSport https://time.mk/c/a9033b5cd3/vo-avstralija-se-prasuvaat-dali-federer-poddrzuva-rasizam-i-seksizam.html Во Австралија се прашуваат: Дали Федерер поддржува расизам и сексизам? - TopSport - 19:19 28/05 Thu, 28 May 2020 17:19:14 +0000 TopSport - 19:19 28/05
Роџер Федерер предизвика бура на реакции во Австралија откако објави видео (кое подоцна беше избришано) со посвета за контроверзниот радио-водител Алан Џонс. Џонс, поранешен тренер на рагби репрезентацијата на Австралија, е (не)славен во Австралија ...
Локално: Федерер на удар поради поддршка на расист
Макфакс: Во Австралија се прашуваат: Дали Федерер поддржува расизам и сексизам?
]]>
Останато
Лас Вегас ги отвора казината на 4 јуни со бесплатни летови и поевтини хотели | Сакам да кажам https://time.mk/c/9dc3efa427/las-vegas-gi-otvora-kazinata-na-4-juni-so-besplatni-letovi-i-poevtini-hoteli.html Лас Вегас ги отвора казината на 4 јуни со бесплатни летови и поевтини хотели - Сакам да кажам - 14:45 28/05 Thu, 28 May 2020 12:45:55 +0000 Сакам да кажам - 14:45 28/05
Гувернерот на Невада, Стив Сисолак, објави дека казината во Лас Вегас повторно ќе почнат со работа на 4 јуни, а некои хотели веќе почнаа да примаат гости. По тој повод, Дерек Стивенс, извршниот директор на две казина во Лас Вегас, објави дека ќе ...
Спортски: Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)
Кајгана: УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба
Екипа: Лас Вегас е „слободна територија“ за бокс и за УФЦ
6 поврзани вести »
]]>
Останато
Руската гимнастичарка покажа дека знае и со тенискиот рекет (во долна облека) (видео) | TopSport https://time.mk/r/NONE/73740c9479/ruskata-gimnasticarka-pokaza-deka-znae-i-so-teniskiot-reket-vo-dolna-obleka-video.html Руската гимнастичарка покажа дека знае и со тенискиот рекет (во долна облека) (видео) - TopSport - 18:38 28/05 Thu, 28 May 2020 16:38:09 +0000 TopSport - 18:38 28/05
Руската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Солдатова знае како да остане на насловните страници и покрај тоа што спортот е во „карантин“, објавувајќи „жешко“ видео во кое игра тенис само во долна облека.
]]>
Останато
Вајт и Поветкин добија нов датум за борба | IPON https://time.mk/r/NONE/3da00c5d2d/vajt-i-povetkin-dobija-nov-datum-za-borba.html Вајт и Поветкин добија нов датум за борба - IPON - 19:51 28/05 Thu, 28 May 2020 17:51:46 +0000 IPON - 19:51 28/05
На Дилиен Вајт (27-1, 18 КО) и Александар Поветкин (35-2-1, 24 КО) добија нов датум за да се борат за титулата привремен шампион во тешка категорија на ВБЦ. Јамајканецот ќе ги ризикува појасот и позицијата на задолжителен предизвикувач на Тајсон ...
]]>
Останато
Хабиб Нурмагомедов е идеален кандидат за претседател на Дагестан | Спортманија https://time.mk/c/3511a8f4dc/habib-nurmagomedov-e-idealen-kandidat-za-pretsedatel-na-dagestan.html Хабиб Нурмагомедов е идеален кандидат за претседател на Дагестан - Спортманија - 15:43 28/05 Thu, 28 May 2020 13:43:42 +0000 Спортманија - 15:43 28/05
Борецот е неприкосновен според популарноста во својот руски регион. Светскиот шампион во ултимејт фајт во лесна категорија Хабиб Нурмагмедов би бил идеален кандидат за претседател на руската република Дагестан.
Руска реч: „Таму, каде што живее Хабиб“: Погледнете ги планините на Дагестан од птичја перспектива
]]>
Останато
Каратистите со нов квалификациски систем за пласман на Олмпијадата во Токио | IPON https://time.mk/r/NONE/4a20f3c141/karatistite-so-nov-kvalifikaciski-sistem-za-plasman-na-olmpijadata-vo-tokio.html Каратистите со нов квалификациски систем за пласман на Олмпијадата во Токио - IPON - 10:37 28/05 Thu, 28 May 2020 08:37:33 +0000 IPON - 10:37 28/05
Поради одложувањето на Летните олимписките игри (ЛОИ) во Токио за 2021 година, а во договор со Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Светската карате-федерација (ВКФ) го ревидира постојниот систем за квалификации за ЛОИ.
]]>
Останато
СПОРТСКИ ВРЕМЕПЛОВ: Блаже Конески одигра реми со велемајсторот Матановиќ | Екипа https://time.mk/r/NONE/121f63882b/sportski-vremeplov-blaze-koneski-odigra-remi-so-velemajstorot-matanovik.html СПОРТСКИ ВРЕМЕПЛОВ: Блаже Конески одигра реми со велемајсторот Матановиќ - Екипа - 19:21 27/05 Wed, 27 May 2020 17:21:35 +0000 Екипа - 19:21 27/05
Академикот Конески играше на првото екипно шаховско првенство на Југославија во Скопје 1946 година и беше прв претседател на Шаховскиот сојуз на Македонија 1948 година Пишува: Миодраг Мицковиќ Прелистувајќи ја книгата за првите екипни шаховски ...
]]>
Останато
Спортот „обвинет“ за екстремното ширење на коронавирусот во Велика Британија | Екипа https://time.mk/r/NONE/b1543f6fc2/sportot-obvinet-za-ekstremnoto-sirenje-na-koronavirusot-vo-velika-britanija.html Спортот „обвинет“ за екстремното ширење на коронавирусот во Велика Британија - Екипа - 18:48 27/05 Wed, 27 May 2020 16:48:27 +0000 Екипа - 18:48 27/05
Спортските настани кои не беа запрени навреме се меѓу најголемите вивновници за големата распространетост и огромната бројка заболени со коронавирусот во Велика Британија, тврди познат епидемиолог во државата.
]]>
Останато