TIME.mk - Убавина / Стил / Мода https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 28 May 2020 19:06:55 +0000 600 Маргарет - Анти-принцеза и првата вистинска модна икона и ѕвезда од кралското семејство | Fashionel https://time.mk/c/de4adba2b9/margaret-anti-princeza-i-prvata-vistinska-modna-ikona-i-zvezda-od-kralskoto-semejstvo.html Маргарет - Анти-принцеза и првата вистинска модна икона и ѕвезда од кралското семејство - Fashionel - 14:56 28/05 Thu, 28 May 2020 12:56:38 +0000 Fashionel - 14:56 28/05
Доколку сте го гледале тв-серијалот „Круната“, за кралицата Елизабета и нејзиното семејство, невозможно е да не ви остане во сеќавање ликот на принцезата Маргарет. Таму претставена како личност што ужива во декадентен начин на живот, лабилна на ...
Stylist: Трендови што посакуваме да ги носиме во лето
Stylist: ИНСТАГРАМ ИНСПИРАЦИЈА: Дами со стил на возраст над 50 години
Press24: ФОТО: Ќерката на фудбалскиот мајстор со кого растевме брутално е згодна
5 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Дали страдате од мозолчиња на скалпот? Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од нив | Убавина и Здравје https://time.mk/c/b4d3cff137/dali-stradate-od-mozolcinja-na-skalpot-eve-nekolku-soveti-koi-ke-vi-pomognat-da-se-oslobodite-od-niv.html Дали страдате од мозолчиња на скалпот? Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од нив - Убавина и Здравје - 13:21 28/05 Thu, 28 May 2020 11:21:57 +0000 Убавина и Здравје - 13:21 28/05
Скалпот е продолжување на лицето, така што истите проблеми со кожата понекогаш можат да се појават во таа област како на кожата на лицето. Така, меѓу другото, акните можат да се појават на скалпот.
Кафе пауза: 6 вида акни и што може да ја предизвика нивната појава
Слободен Печат: Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка
Убавина и Здравје: Можете да имате младешка и сјајна кожа со помош на овие бесплатни трикови
4 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Најголемиот електричен авион на светот ќе го има првиот пробен лет | Сакам да кажам https://time.mk/c/ebbe5ba943/najgolemiot-elektricen-avion-na-svetot-ke-go-ima-prviot-proben-let.html Најголемиот електричен авион на светот ќе го има првиот пробен лет - Сакам да кажам - 10:53 28/05 Thu, 28 May 2020 08:53:14 +0000 Сакам да кажам - 10:53 28/05
Најголемиот електричен авион на светот денеска ќе го има својот прв пробен лет во американската сојузна држава Вашингтон. Се очекува летот на „цесна караван 208“ да трае меѓу 20 и 30 минути.
Макфакс: Најавен пробен лет на најголемиот авион на електричен погон
USB: Најавен пробен лет на најголемиот авион со електричен погон
]]>
Убавина / Стил / Мода
Loyalty денови во продавниците на Fashion group (ГАЛЕРИЈА) | +инфо https://time.mk/c/5e8b2ac4b6/loyalty-denovi-vo-prodavnicite-na-fashion-group-galerija.html Loyalty денови во продавниците на Fashion group (ГАЛЕРИЈА) - +инфо - 13:17 28/05 Thu, 28 May 2020 11:17:25 +0000 +инфо - 13:17 28/05
За сите членови на Програмата за лојалност на Fashion Group ова се одлични денови за шопинг. Од 27 до 30 мај, за купени два или повеќе производи со покажување на loyalty картичката се пресметуваат дополнителни 10% на веќе намалените цени, а секако ...
Женски магазин: Стилски совети за впечатлив изглед
+инфо: Стилски совети за впечатлив изглед (ГАЛЕРИЈА)
Машки магазин: Стилски совети за впечатлив изглед
10 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
2 модела на здолниште кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат: Безвременски парчиња! | Убавина и Здравје https://time.mk/c/3b9747708e/2-modela-na-zdolniste-koi-francuzinkite-nikogas-nema-da-prestanat-da-gi-nosat-bezvremenski-parcinja.html 2 модела на здолниште кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат: Безвременски парчиња! - Убавина и Здравје - 13:21 28/05 Thu, 28 May 2020 11:21:53 +0000 Убавина и Здравје - 13:21 28/05
Во нив сите изгледаат фантастично Кога станува збор за модата, на Французинките удобноста и практичноста им се на врвот од листата на приоритети. Тоа се гледа и во нивниот избор на модни парчиња.
Црнобело: Панталони за жени, корсети - Модни парчиња кои некогаш биле забранети
Кафе пауза: Како да ги носите маиците со принт оваа сезона?
Црнобело: 4 видови кошули кои мора да ги има во плакарот на секој маж
5 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО) | Слободен Печат https://time.mk/c/12d8f3a28d/toni-brekston-objavi-selfi-lugjeto-ne-mozat-da-poveruvaat-kako-izgleda-vo-bikini-na-52-godini-foto.html Тони Брекстон објави селфи, луѓето не можат да поверуваат како изгледа во бикини на 52 години (ФОТО) - Слободен Печат - 15:18 27/05 Wed, 27 May 2020 13:18:03 +0000 Слободен Печат - 15:18 27/05
Пејачката Тони Брекстон откри како е подготвена на летото, а нејзините фанови не можат да веруваат како таа изгледа на 52 години. „Плажите се отворени и моето тело е подготвено… Но премногу сум уплашена да одам. Се уште има коронавирус.
Убавина и Здравје: Згодница: 52-годишната пејачка „грми“ во новиот костим за капење (ФОТО)
Вистина.мк: Погледнете како денес изгледа Тони Брекстон на 52 годишна возраст (фото)
]]>
Убавина / Стил / Мода
Џастин и Хајли Бибер му се закануваат со тужба на пластичен хирург - преку ова не можеле да преминат! | Точка https://time.mk/r/NONE/e0136ef1bd/dzastin-i-hajli-biber-mu-se-zakanuvaat-so-tuzba-na-plasticen-hirurg-preku-ova-ne-mozele-da-preminat.html Џастин и Хајли Бибер му се закануваат со тужба на пластичен хирург - преку ова не можеле да преминат! - Точка - 23:10 27/05 Wed, 27 May 2020 21:10:36 +0000 Точка - 23:10 27/05
Џастин и Хајли Бибер се закануваат дека ќе покренат судски процес против пластичен хирург од Беверли Хилс. Адвокатот на Џастин и Хајли го обвинува д-р Даниел Берет , дека се послужил со нивните имиња, фотографии и личности 'во комерцијални цели', за ...
]]>
Убавина / Стил / Мода
17 неверојатни трансформации со шминка со кои дамите изгледаат како сосема нова личност | Нане https://time.mk/c/88d6e66572/17-neverojatni-transformacii-so-sminka-so-koi-damite-izgledaat-kako-sosema-nova-licnost.html 17 неверојатни трансформации со шминка со кои дамите изгледаат како сосема нова личност - Нане - 08:56 28/05 Thu, 28 May 2020 06:56:43 +0000 Нане - 08:56 28/05
Професионалните шминкери се вистински волшебници кога станува збор за преобраза на надворешниот изглед на жените. Токму следните 17 дами се доказ дека талентираните раце заедно со квалитетната шминка може да направат вистинско ...
Нане: Овие 10 дами се вистински доказ како правилната фризура може целосно да го промени надворешниот изглед
]]>
Убавина / Стил / Мода
Одлични класични модели на купачи за сончевите летни денови | ЗаЗабава https://time.mk/r/NONE/1c5cbe66fb/odlicni-klasicni-modeli-na-kupaci-za-soncevite-letni-denovi.html Одлични класични модели на купачи за сончевите летни денови - ЗаЗабава - 08:29 28/05 Thu, 28 May 2020 06:29:19 +0000 ЗаЗабава - 08:29 28/05
Летото пристигна, што значи сега е вистинско време да го направите омилениот летен шопинг. Секако, станува збор за купување костуми за капење, а оваа сезона се определивме за едноставни и пристојни модели кои ќе ја истакнат женственоста и ...
]]>
Убавина / Стил / Мода
Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески | Фактор https://time.mk/c/1afb14c809/igrame-igri-bez-granici-so-decata-i-mozeme-da-ne-izlezeme-od-doma-iskreno-so-simon-trpceski.html Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески - Фактор - 10:05 28/05 Thu, 28 May 2020 08:05:29 +0000 Фактор - 10:05 28/05
На само неколку дена пред почетокот на пандемијата поради коронавирусот, одржа успешен концерт во Билбао, во Шпанија, а им се радуваше на настапите во уште многу светски земји кои беа закажани по него.
Машки магазин: Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески
]]>
Убавина / Стил / Мода