TIME.mk - Тенис https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Wed, 22 Sep 2021 13:42:50 +0000 600 Тоа што го направи Ѓоковиќ е навистина лудо | Вечер Прес https://time.mk/c/f537a9beff/toa-sto-go-napravi-gjokovik-e-navistina-ludo.html Тоа што го направи Ѓоковиќ е навистина лудо - Вечер Прес - 15:11 22/09 Wed, 22 Sep 2021 13:11:43 +0000 Вечер Прес - 15:11 22/09
Швајцарскиот тенисер Роже Федерер, работи на својот кам-бек на терените. Тој сака што е можно порано пак да заигра тенис на големите турнири, а освен тоа што зборуваше за неговото враќање, зборуваше и за остварувањето на светскиот тениски рекет број ...
Дерби: Циципас изненаден како Медведев освоил грен-слем со таков стил на игра
Курир: Ѓоковиќ ја почна 339-тата недела на врвот на АТП-листата
Вечер Прес: Федерер им фрли ракавица на Ѓоковиќ и Надал
15 поврзани вести »
]]>
Тенис
Циципас со скандалозна изјава поради паузите за тоалет | Слободен Печат https://time.mk/c/3fea08a7c1/cicipas-so-skandalozna-izjava-poradi-pauzite-za-toalet.html Циципас со скандалозна изјава поради паузите за тоалет - Слободен Печат - 13:24 22/09 Wed, 22 Sep 2021 11:24:58 +0000 Слободен Печат - 13:24 22/09
Многу бура предизвикуваа паузите на грчкиот тенисер Стефанос Циципас до тоалетот за време на турнирите годинава. Циципас беше јавно критикуван, а публиката се жалеше секој пат кога остануваше малку подолго за време на паузата помеѓу сетовите.
СуперСпорт: Циципас со скандалозна изјава: Мене ми треба малку време во тоалет, а не како на жените!
Gol.mk: Циципас за паузите во тоалет: Ми треба повеќе време, но не колку на жените
Спортски: Циципас: Мене не ми треба време во тоалет колку што им треба на жените
5 поврзани вести »
]]>
Тенис
Квалификациите за Австралија Опен 2022 може да се одложат за декември и да се одржат на Блискиот Исток | Курир https://time.mk/c/3e719e75ab/kvalifikaciite-za-avstralija-open-2022-moze-da-se-odlozat-za-dekemvri-i-da-se-odrzat-na-bliskiot-istok.html Квалификациите за Австралија Опен 2022 може да се одложат за декември и да се одржат на Блискиот Исток - Курир - 11:15 22/09 Wed, 22 Sep 2021 09:15:24 +0000 Курир - 11:15 22/09
Квалификациите на Австралија Опен 2022 може да се одржат на Блискиот Исток, како и оваа сезона. Според „Тајмс“, организаторите размислуваат за таква опција со цел да се намали бројот на специјални покани за Австралија што ќе треба да им бидат ...
Опсервер: Квалификациите за Австралија Опен 2022 може да се одложат за декември и да се одржат на Блискиот Исток
OhridNews: Квалификациите за Австралија Опен 2022 може да се одложат за декември и да се одржат на Блискиот Исток
MakPress: Квалификациите за Австралија Опен 2022 може да се одложат за декември и да се одржат на Блискиот Исток
4 поврзани вести »
]]>
Тенис
Мареј: Сакам да играм што е можно почесто до крајот на годината | Нова ТВ https://time.mk/c/62f993ef18/marej-sakam-da-igram-sto-e-mozno-pocesto-do-krajot-na-godinata.html Мареј: Сакам да играм што е можно почесто до крајот на годината - Нова ТВ - 12:26 21/09 Tue, 21 Sep 2021 10:26:43 +0000 Нова ТВ - 12:26 21/09
Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј ги сподели своите планови за крајот на сезоната. – Имав добар настап на УС Опен. Не ги добив резултатите што ги посакував, но играв добро, така што е убаво да се знае дека имам уште ниво на тенис за да се ...
Опсервер: Мареј: Сакам да играм што е можно почесто до крајот на годината
Курир: Мареј сака да игра што е можно почесто до крајот на годината
Република: Енди Мареј, некогаш го освојуваше Вимблдон, денес не може ни прво коло
5 поврзани вести »
]]>
Тенис
Ѓорческа со два тај-брејка ја скокна Турати во Визбаден | Gol.mk https://time.mk/c/53694db429/gjorceska-so-dva-taj-brejka-ja-skokna-turati-vo-vizbaden.html Ѓорческа со два тај-брејка ја скокна Турати во Визбаден - Gol.mk - 14:29 22/09 Wed, 22 Sep 2021 12:29:48 +0000 Gol.mk - 14:29 22/09
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа потешко од очекуваното го стартуваше турнирот во Визбаден, Германија. 27-годишната тетовчанка успеа да слави во дуелот со Италијанката Бјанка Турати со 2-1 во сетови (7-6/ 3, 5-7, 7-6/).
Frontline: Три победи на Лина Ѓорческа во Висбаден Германија
Gol.mk: Ѓорческа против Италијанка која не знае на земја тргнува во Визбаден
Gol.mk: Лина Ѓорческа влезе во главната фаза на турнирот во Визбаден
4 поврзани вести »
]]>
Тенис
Ме навредуваа и ми се закануваа со смрт | Вечер Прес https://time.mk/c/3c9aa6b142/me-navreduvaa-i-mi-se-zakanuvaa-so-smrt.html Ме навредуваа и ми се закануваа со смрт - Вечер Прес - 15:56 21/09 Tue, 21 Sep 2021 13:56:46 +0000 Вечер Прес - 15:56 21/09
Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман, истакана дека после поразот од Данил Остапенко во Дејвис купот, добивал смртни закани . Моментно петнаесетиот тенисер во светот, претре шокантен пораз од 18 – годишниот тенисер од Белорусиј, кој нема ранкинг на ...
Екипа: Тениска сензација во Буенос Аирес каква што не памети досега „белиот спорт“
]]>
Тенис
Федерер: Најлошото помина, ќе биде предизвик да се вратам повторно на теренот | Екипа https://time.mk/c/70fcb58271/federer-najlosoto-pomina-ke-bide-predizvik-da-se-vratam-povtorno-na-terenot.html Федерер: Најлошото помина, ќе биде предизвик да се вратам повторно на теренот - Екипа - 20:53 20/09 Mon, 20 Sep 2021 18:53:42 +0000 Екипа - 20:53 20/09
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер вели дека ќе биде вистински предизвик да се врати на теренот, по големите проблеми со повредата на коленото поради што го пропушти поголемиот дел од оваа сезона.
Дриблинг: Федерер: Најлошото е зад мене
]]>
Тенис
Со потешкотии, но големиот шампион најавува враќање на голема врата | Спортклуб https://time.mk/r/NONE/8cd9f210e2/so-poteskotii-no-golemiot-sampion-najavuva-vrakanje-na-golema-vrata.html Со потешкотии, но големиот шампион најавува враќање на голема врата - Спортклуб - 17:01 20/09 Mon, 20 Sep 2021 15:01:39 +0000 Спортклуб - 17:01 20/09
Швајцарскиот трофеен тренерски ас, Рожер Федерер, истакна дека ќе има нови предизвици во неговата кариера и дека идната сезона се враќа на голема врата. Тој сезонава скоро и да не играше, бидејки беше приморан да се повлече поради низата на повреди ...
]]>
Тенис