TIME.mk - Вести https://time.mk/ TIME.mkhttps://time.mk/images/LOGO.pnghttps://time.mk/ mk Thu, 21 Feb 2019 19:38:59 +0000 600 Истражниот затвор во Шутка е безбеден, тврди директорот Котевски | МКД https://time.mk/c/6c6aca3ea6/istrazniot-zatvor-vo-sutka-e-bezbeden-tvrdi-direktorot-kotevski.html Истражниот затвор во Шутка е безбеден, тврди директорот Котевски - МКД - 20:22 21/02 Thu, 21 Feb 2019 19:22:47 +0000 МКД - 20:22 21/02
По денешниот инцидент во кој објавивме дека се физички нападнати Мила Јанакиески и Спиро Ристовски , изјава за медиумите даде и директорот на затворот, Ѓоко Котевски. Тој вечерва пред Истражниот затвор во Шутка ги потврди нападите и додаде дека само ...
+инфо: Котевски: Јанакиески е вратен во истражниот затвор, имал нагмечувања, но не и скршеници
24Инфо: Котевски: Ќе има истрага за инцидентот во затворот, ако има пропусти ќе има и санкции
Курир: Јанакиески вратен во затворот во Шутка
142 поврзани вести »
]]>
Вести
Мицкоски: Она што вчера го најавивме, денеска се случува(видео) | AKO https://time.mk/c/e8170b24be/mickoski-ona-sto-vcera-go-najavivme-deneska-se-slucuva-video.html Мицкоски: Она што вчера го најавивме, денеска се случува(видео) - AKO - 20:32 21/02 Thu, 21 Feb 2019 19:32:02 +0000 AKO - 20:32 21/02
Она што вчера го најавивме денеска има свое продолжување. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт го покажува вистинското свое лице преку институциите со кои што раководи. Денеска се жртви Спире и Миле, утре ќе биде секој еден од вас.
Макфакс: Костадинов: Сценаристи на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски
24 Вести: На Мицкоски не му било дозволено да го посети Јанакиески во болница
AKO: СДСМ: Организатори на инцидентот во затворот се Мицкоски и Груевски
103 поврзани вести »
]]>
Вести
Миле Јанакиевски е вратен во Шутка – не му се констатирани телесни повреди | Нова ТВ https://time.mk/c/c7781c76b2/mile-janakievski-e-vraten-vo-sutka-ne-mu-se-konstatirani-telesni-povredi.html Миле Јанакиевски е вратен во Шутка – не му се констатирани телесни повреди - Нова ТВ - 20:12 21/02 Thu, 21 Feb 2019 19:12:48 +0000 Нова ТВ - 20:12 21/02
Директорот на затворот Шутка, Ѓоко Котевски на прес конференција која ја одржа пред затворот кажа дека денеска имало два инциденти во затворот кои биле испровоцирани од притворените Спиро Ристовски и Миле Јанакиевски.
Курир: Контрадикторност: Од затворот тврдат дека екс-министрите провоцирале, директорот признава дека допрва ќе се прави истрага
Р.С.Европа: Министерството за правда го осуди инцидентот во затворот во Шутка
Скопје1: Директорот на затворот во Шутка за инцидентот: Ќе бидат санкционирани извршителите
44 поврзани вести »
]]>
Вести
Корегираното барање пристигна во Собранието - Комисијата утре ќе расправа за одземање на имунитетот на Вељаноски | Сител https://time.mk/c/8e0d3408f0/koregiranoto-baranje-pristigna-vo-sobranieto-komisijata-utre-ke-rasprava-za-odzemanje-na-imunitetot-na-veljanoski.html Корегираното барање пристигна во Собранието - Комисијата утре ќе расправа за одземање на имунитетот на Вељаноски - Сител - 19:15 21/02 Thu, 21 Feb 2019 18:15:29 +0000 Сител - 19:15 21/02
За ВМРО ДПМНЕ, вчерашните нови приведувања на високи функционери од нивната партија претставуваат монтиран политички процес. Велат дека нема да да гласаат за реформските закони и бараат избор на нов државен јавен обвинител на предлог на опозицијата.
Канал5: Барањето за симнување на пратеничкиот имунитет на Велјаноски вратено во судот поради грешка
Р.С.Европа: Во Собранието утре ќе се расправа за имунитетот на Вељаноски
24 Вести: Барањето за одземање на пратеничкиот имунитет на Вељаноски стигна во Собранието
105 поврзани вести »
]]>
Вести
Една недела по кобната несреќа – возачот на автобусот на „Дурмо турс“ добива закани | ТВ21 https://time.mk/c/e0c2368470/edna-nedela-po-kobnata-nesreka-vozacot-na-avtobusot-na-durmo-turs-dobiva-zakani.html Една недела по кобната несреќа – возачот на автобусот на „Дурмо турс“ добива закани - ТВ21 - 19:54 21/02 Thu, 21 Feb 2019 18:54:01 +0000 ТВ21 - 19:54 21/02
Пронајдените лични работи на патниците од автобусот „Дурмо турс“, а кои жителите на селото Ласкарци ги донесоа во ТВ21, се предадени во полициската станица во Ѓорче Петров. Како што тоа го стори екипата на ТВ21, така треба да го направат сите оние ...
24 Вести: Закани по живот за возачот на автобусот од сообраќајната несреќа кај Ласкарци
24 Вести: Алијанса за Албанците: „Сите одговорни за несреќата да излезат пред судот на правдата!“
Gostivarpress.mk: 13 февруари – Истрагата трае, обвинителството има сознанија за закани кон возачот на автобусот
60 поврзани вести »
]]>
Вести
„На 27 април ми ѕвонеа за масажа, за диетата со која слабеев, а си ѕвонев и сам на себе“ | МКД https://time.mk/c/7fd071fb9f/na-27-april-mi-zvonea-za-masaza-za-dietata-so-koja-slabeev-a-si-zvonev-i-sam-na-sebe.html „На 27 април ми ѕвонеа за масажа, за диетата со која слабеев, а си ѕвонев и сам на себе“ - МКД - 19:08 21/02 Thu, 21 Feb 2019 18:08:59 +0000 МКД - 19:08 21/02
На моменти емотивен додека зборуваше за неговата ќерка која не ја видел, на моменти комичен на што се смееја сите во судница, обвинетиот Александар Василевски - Нинџа неколку часа и до детали направи анализа на целото обвинение против него, како и ...
Телма: На крајот од судскиот процес Нинџа ќе рече: „Доказите за 27- ми април ги уништи УБК“
А1 On: Нинџа: Младеноски му правеше бунт на Црвенковски во СДСМ по налог на УБК
А1 On: Нинџа: Комуникациите на 27 април со Спире Ристовски, Мијалков, Атанасовски и Бошковски мистериозно исчезнаа
30 поврзани вести »
]]>
Вести
Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни, со законот не уценија сите на како граѓани на оваа држава | А1 On https://time.mk/c/5ccd601eb2/ruskovska-amnestiranite-i-toa-kako-znaat-deka-se-vinovni-so-zakonot-ne-ucenija-site-na-kako-gragjani-na-ovaa-drzava.html Русковска: Амнестираните и тоа како знаат дека се виновни, со законот не уценија сите на како граѓани на оваа држава - А1 On - 20:25 21/02 Thu, 21 Feb 2019 19:25:53 +0000 А1 On - 20:25 21/02
Обвинтиелката Вилма Русковска на денешното рочиште за „крвавиот четврток“, на критиките од бранителите во завршните зборови за обвинението и амнестија, рече дека иако дел од обвинетите биле амнестирани тоа не значи дека не се виновни, туку напротив ...
24 Вести: ЈОРСМ: Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ го организирал „Крвавиот четврток“
1tv: Груевски, Јанакиески и Ристовски под сомнение дека го организирале собранискиот упад
МКД: Русковска: Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ го организираше упадот во Собрание
31 поврзани вести »
]]>
Вести
Обвинителството со нови докази за „27 април“ – „Организатори се екс раководството на ВМРО-ДПМНЕ“, децидна е Рускоска | ТВ21 https://time.mk/c/50f3d88c7e/obvinitelstvoto-so-novi-dokazi-za-27-april-organizatori-se-eks-rakovodstvoto-na-vmro-dpmne-decidna-e-ruskoska.html Обвинителството со нови докази за „27 април“ – „Организатори се екс раководството на ВМРО-ДПМНЕ“, децидна е Рускоска - ТВ21 - 20:13 21/02 Thu, 21 Feb 2019 19:13:22 +0000 ТВ21 - 20:13 21/02
Никола Груевски, Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески, Никола Бошковски и Владимир Атанасовски, се осомничени за организирање на „крвавиот четврток“, велат државниот обвинител Љубомир Јовески и шефот на Основното јавно обвинителство, ...
Сител: Рускоска ќе бара екстрадиција на Никола Груевски и Никола Бошковски - амнестијата за нив не важи
Република: Ќе има ли обвинение за тероризам за Заев и врвот на СДСМ со минимум 10 години затвор?
Алсат-М: ОЈО: Партискиот врв на ВМРО, координатор на упадот
61 поврзани вести »
]]>
Вести
Кај Нерези пронајдено е телото на вчера исчезнатиот скопјанец | МКД https://time.mk/c/8ee2a66d28/kaj-nerezi-pronajdeno-e-teloto-na-vcera-isceznatiot-skopjanec.html Кај Нерези пронајдено е телото на вчера исчезнатиот скопјанец - МКД - 18:28 21/02 Thu, 21 Feb 2019 17:28:44 +0000 МКД - 18:28 21/02
Во провалија покрај патот за Нерези на Водно попладневно било пронајдено телото на Горан Атанасовски (35), кој вчера бил пријавен за исчезнат. Покрај патот бил пронајден автомобил „фолксваген поло“. Не се знае дали во возилото тој бил сам.
Канал5: 35-годишниот исчезнат скопјанец пронајден мртов во провалија
Макфакс: Годинава речиси секој ден исчезнува по еден човек
Deutsche Welle: Каде се исчезнатите?
75 поврзани вести »
]]>
Вести
Министре Манчевски, не треба да се повлечат роднините на функционерите, туку... | МКД https://time.mk/c/3307d59fcd/ministre-mancevski-ne-treba-da-se-povlecat-rodninite-na-funkcionerite-tuku.html Министре Манчевски, не треба да се повлечат роднините на функционерите, туку... - МКД - 17:49 21/02 Thu, 21 Feb 2019 16:49:15 +0000 МКД - 17:49 21/02
Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери. Изминатите денови една од топ-темите што доминира во политичкиот, медиумскиот и општествениот живот во нашата држава е непотизмот.
24 Вести: Манчевски: Роднините на функционерите од сегашната, но и од поранешната власт да се повлечат
Алфа: Манчевски ќе расчистувал со административците вработени за време на претходната власт
Канал5: Дел од партиските вработени ги напуштиле работните места
41 поврзани вести »
]]>
Вести