TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Главоболка за Мурињо, остана без најдобриот играч за големото дерби против Лацио

24Фудбал - пред: 46 мин

Во самиот финиш од натпреварот против Удинезе, капитенот Лоренцо Пелегрини заработи втор жолт картон и автоматска суспензија за следниот меч, а тоа е дуелот против Лацио. Лоренцо Пелегрини во натпреварите од новата сезона се промовираше во ...

2 поврзани вести »

Судијата му даде црвен картон на Куман, ќе добие ли црвен картон и од Лапорта?

24Фудбал - пред: 1 час

Барселона синоќа се претстави во уште едно бледо издание, одигра само 0-0 на гостувањето кај Кадиз, притисокот над Куман се зголемува до степен што некои тврдат дека Холанѓанецот нема да го дочека следниот натпревар.

51 поврзани вести »

Нов кикс на Барселона, само реми на гостувањето кај Кадиз (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 9 часа

Барелона одигра 0-0 на гостински терен кај Кадиз, тимот на Роналд Куман не заслужи да победи, а лесно можеше и да загуби во финишот од натпреварот. Барселона имаше уште една лоша партија оваа сезона откако ремизираше со Кадиз во едно бледо издание.

51 поврзани вести »

Абрахам донесе нова победа за Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 10 часа

Рома со минимални 1-0 го победи Удинезе и запиша три нови бода со кои се врати на четвртата позиција на табелата, Абрахам беше единствениот стрелец на мечот. Рома денеска не блескаше, но ја оствари целта, со победа над Удинезе се рехабилитираше од ...

12 поврзани вести »

Јувентус го суспендираше навивачот кој расистички го навредуваше голманот на Милан (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Голманот на „Росонерите“ на загревањето пред стартот на дербито се соочи со една непријатна сцена во неделата, меѓутоа полека но сигурно случајот добива епилог. Италијанскиот прволигаш Јувентус го суспендираше од присуство на своите натпревари ...

3 поврзани вести »

Абрахам во еден глас со навивачите на Рома ја пее химната на клубот (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Се чини дека младиот англиски напаѓач е повеќе од среќен во дресот на Римјаните, а веќе ја научил и купската химна. 23 годишниот Тами Абрахам во летниот преоден рок направи трансфер од Челси во Рома, каде беше голема желба на Жозе Мурињо, а на ...

12 поврзани вести »

60 годишниот тренер на Њукасл како брз воз ги претрчува своите фудбалери (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 11 часа

Видеото кое беше објавено утрово на „Твитер“ за брзо присобра над 50 илјади лајкови, а фановите на популарната игра најдоа начин како да се пошегуваат на сметка на искусниот фудбалски стратег.

Атлетико Мадрид под будно око ја следи ситуацијата со Лаказет во Арсенал

24Фудбал - пред: 12 часа

Се верува дека предводникот на „Јорганџиите“, Диего Симеоне силно посакува да го засили нападот на својата екипа, а една од желбите е токму Лаказет. Шпанскиот првак Атлетико Мадрид ќе се обиде да профитира од ситуацијата на Александре Лаказет во ...

10 поврзани вести »

Млада италијанска фудбалска судијка почина при породување

24Фудбал - пред: 12 часа

Италијанката 11 години била дел од фудбалската арбитража, а барем засега причините за смртта се уште не се утврдени. Голема тага во фудбалска Италија предизвика смртта на 27 годишната фудбалска судијка Марика Галиција, а сето тоа при породување со ...

5 поврзани вести »

Наполи и Елмас продолжуваат перфектно во Серија А, убедлив триумф над Сампдорја (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 12 часа

Наполи со убедливи 4-0 победи на гостувањето кај Сампдорија, Елиф Елмас одигра нешто повеќе од 20 минути, Лацио во 90. минута од пенал се спаси од пораз кај Торино. Пет од пет за Наполи на стартот од сезоната во Серија А, тимот предводен од Спалети ...

15 поврзани вести »

Конте не е заинтересиран за Барселона и Арсенал

24Фудбал - пред: 12 часа

Искусниот италијански фудбалски стратег наводно е во очекување на нов проект идната сезона, а тој е без ангажман по крајот на соработката со Интер. Антонио Конте нема никаков интерес за преземање на кормилото на Барселона и Арсенал, ниту постојат ...

2 поврзани вести »

Роналдо со своето Бентли на тренинг, а зад него бодигарди (ФОТО)

24Фудбал - пред: 13 часа

Утрово Роналдо беше забележан како на тренинг пристигнува придружуван од двајца бодигарди кои возеа веднаш зад неговиот автомобил, а наводно ги најмил уште по самото пристигнување на Островот.

ФИФА даде зелено светло, Ракип ќе игра за Македонија

24Фудбал - пред: 13 часа

Македонија идниот месец на 8 октомври гостува кај Лихтенштајн, а три дена потоа на домашен терен ја пречекува Германија. Одлична вест за Благоја Милевски и нашата најдобра фудбалска репрезентација, 25 годишниот член на шведски Малме, Ердал Ракип ќе ...

8 поврзани вести »

Лапорта ја коментираше иднината на Куман и испрати порака до Холанѓанецот

24Фудбал - пред: 16 часа

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта вели дека иднината на Роналд Куман не зависи од резултатот на мечот против Кадиз и вели дека покрај резултатите, многу е важен и стилот на игра. Столчето на Роналд Куман сериозно е разнишано, стратегот е под ...

51 поврзани вести »

Официјално: Пандев доби нови газди

24Фудбал - пред: 18 часа

Американската инветициска компанија од Мајами, 777 Партнерс“ купи 99,9 проценти од акциите на Џенова. Џенова има нов сопственик, Ерик Прециоси е минато, тој постигна договор за продажба на клубот на американска компанија.

17 поврзани вести »

Тимо Вернер откри зошто не шутирал пенал против Астон Вила

24Фудбал - пред: 19 часа

Тимо Вернер синоќа не шутираше пенал против Астон Вила, Германецот вели дека чувствувал болка во листот на ногата, па не сакал да ризикува ништо и им ја препуштил должноста на соиграчите. Тимо Вернер синоќа беше стартер против Астон Вила во Лига ...

19 поврзани вести »

Цела недела беше сериозно лут, се однесуваше како тиранин Куман раскажа како Меси не сакал да губи ниту на тренинг

24Фудбал - пред: 19 часа

Роналд Куман открива колку компетитивен дух имал Лео Меси, Аргентинецот не сакал да губи ниту на тренинг, па еднаш цела недела бил лут и се однесувал како тиранин. Во разговор со магазинот „ВИ“, Роналд Куман говореше за тоа како Лео Меси ги ...

51 поврзани вести »

Адеми повторно се повреди, би можел да го пропушти дуелот со Германија

24Фудбал - пред: 20 часа

Лоша вест за селекторот Милевски, Аријан Адеми синоќа поради повреда беше заменет, деталните тестови ќе покажат дали ќе го пропушти дуелот со Германија. За време на мечот против Оријент во купот на Хрватска, капитенот на Динамо Загреб се пожалил на ...

11 поврзани вести »

Солшер го одбил барањето на Роналдо, реши да се коцка и погреши

24Фудбал - пред: 20 часа

Оле Гунар Солшер сугерираше дека Кристијано Роналдо сакал да игра против Вест Хем во Лига купот но тој решил дека е подобро ЦР7 да одмори, стратегот реши да се коцка против „чеканите“ и тоа на крајот значеше елиминација.

25 поврзани вести »

Нејмар: Ова е многу тажно, да се добие жолт картон за дриблинг... полека умира жога бонито (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 21 часа

Нејмар се огласи на социјалните мрежи откако неговиот сонародник Лукас Пакета од Лион доби жолт картон зошто се обиде да продаде „бразилска финта“ и да ја префрли топката преку противникот.

11 поврзани вести »