TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

Фанови ги нападнаа ракометарите после финалето во Младост (ФОТО)

24 Ракомет - 19.05.2018

После завршувањето на финалето во Купот на Македонија голем број на фанови се симнаа на теренот и ги „нападнаа“ ракометарите кои се најдоа во тие моменти на теренот во салата „Младост“. Секој од фановите користеше шанса за да дојде до фотографија со ...

Уште едно крунисување: Вардарци останаа магнет за титулите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 19.05.2018

Ракометарите на Вардар и Металург одиграа уште еден интересен натпревар во Купот на Македонија, а победникот на крајот беше очекуван. Сепак, новата титула во Купот беше освоена многу потешко од очекувањата бидејќи Металург даде силен отпор.

79 поврзани вести »

Две признанија за Металург, а МВП за Кристопанс во Битола (ФОТО)

24 Ракомет - 19.05.2018

Завршниот турнир во Купот на Македонија донесе и поединечни признија за ракометарите кои вчера и денеска играа во Битола во салата „Младост“. Две од нив завршија кај ракометарите на Вардар, додека едно, она најважното, кај вардарци.

79 поврзани вести »

ЖРК Вардар му даде 58 голови на Пелистер и обезбеди финале на Купот на Македонија

24 Ракомет - 19.05.2018

Во второто полуфинале на македонскиот ракометен куп во женска конкуренција, ЖРК Вардар очекувано славеше над Пелистер со 27-58 (16-29) и го обезбеди своето шесто финале во Kупот на Македонија.

79 поврзани вести »

Скопско дерби среде Битола: Металург даде отпор, но Купот заврши кај Вардар

24 Ракомет - 19.05.2018

Вардар продолжува со доминацијата која ја има во последните години во домашните натпреварувања откако денеска го освои и петтиот Куп на Македонија во серија со што стана првиот тим на кој му успеало да стигне до вакви бројки.

79 поврзани вести »

Според букмејкерите: Вардар е фаворит во полуфиналето со Монпелје (ФОТО)

24 Ракомет - 19.05.2018

Ракометарите на Вардар овој викенд го играат финалето на македонскиот ракометен Куп, каде треба да штиклираат уште една предвидена титула, по официјалното крунисување како шампиони на Македонија.

3 поврзани вести »

ДРАМА во полуфиналето на женскиот Куп: Металург дури по изведувањето на пенали се пласираше во финалето!

24 Ракомет - 19.05.2018

Екипата на Металург е првиот финалист на женскиот ракометен Куп на Македонија. Ракометарките од Автокоманда во првиот полуфинален натпревар славеа над екипата на Вардар Јуниор со резултат 26-25, 20-20 (7-8) и со тоа обезбедија пласман во утрешното ...

79 поврзани вести »

Денот кога Кометал замина меѓу легендите: „Како је добро видети те опет…“ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 19.05.2018

Пионерската визија на Трифун Костовски, еден од најголемите ракометни мецени во историјата на македонскиот спорт, кулминираше точно пред 16 години кога тогаш силниот Кометал Ѓорче Петров по втор пат преку финален дуел се обидуваше да го достигне ...

5 поврзани вести »

Куп на Македонија: Металург и Вардар јуниор во битка за финале

24 Ракомет - 19.05.2018

Три екипи од Скопје и една од Битола денеска ќе се борат за пласман во финалето од Купот на Македонија во женска конкуренција кое утре се игра во малата сала во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, Многу поинтересно е првото денешно полуфинале во кое ...

79 поврзани вести »

Прва машка лига: Бутел чека промоција, Металург јуниор и Струга ја продолжуваат трката

24 Ракомет - 19.05.2018

На три кола до крајот во Првата машка лига уште се очекува одговорот на тоа кој тим ќе се најде во баражот за пласман во Супер лигата. Ситуацијата е јасна во однос на тоа дека Металург јуниор и Струга се во трка за 2.

79 поврзани вести »

Aце Јоноски нема да биде сам: Екс-македонски репрезентативец на голот на Ратинген (ФОТО)

24 Ракомет - 19.05.2018

Во следната сезона екипата на Ратинген влегува со големи амбиции за пласман во Втората Бундес лига, а за таа цел Аце Јоноски добива соиграч во поранешен колега од репрезентацијата. Клубот веќе се договори со ветеранот кој сезонава бранеше во ...

6 поврзани вести »