TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

360 степени

СДСМ го обвинува Чулев за саботажи

360 степени - 01.06.2020

Според владејачката партија, избори час на 5 јули се решение за, како што се наведува, незрелото и несериозно однесување на Христијан Мицкоски и Наќе Чулев и сите кадри на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада Новиот број заразени со коронавирусот е ...

53 поврзани вести »

Протести во Лондон за убиството на Афроамериканецот Флојд во Минеаполис: Уапсени се дваесетина демонстранти

360 степени - 01.06.2020

Повеќе од 20 млади луѓе се уапсени во Лондон, на протестите за поддршка на демонстрациите во САД по смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина за време на брутално полициско апсење во Минеаполис. .

191 поврзани вести »

И Царовска во самоизолација по контакт со Зекири, првиот тест ѝ бил негативен

360 степени - 01.06.2020

И вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска, е во самоизолација откако имала контакт со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој вчера соопшти дека заедно со неговото семејство е позитивен на ковид-19.

167 поврзани вести »

Бразил: Судири меѓу приврзаниците и противниците на претседател Болсонаро

360 степени - 01.06.2020

До конфликтот дојде кога се појави група на приврзаници на Болсонаро кои носеа неонацистичко знаме, пренесуваат американските медиуми Бразилската полиција синоќа во Сао Паоло употреби солзавец за да ги раздвои приврзаниците и противниците на ...

17 поврзани вести »

„Рекет“: По Русковска, на ред за завршни зборови се Боки и Јанева

360 степени - 01.06.2020

Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева заедно со своите адвокати денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да започнат со давање на завршните зборови во случајот „Рекет“. Боки е првообвинет за делата примање награда за противзаконито ...

118 поврзани вести »

Почнуваат уписите на првоодделенците

360 степени - 01.06.2020

Уписите за учебната 2020/2021 година ќе траат до 30 јуни, откако роковите беа одложени за еден месец поради епидемијата со коронавирусот Според Протоколот, треба да има пауза од најмалку 20 минути помеѓу термините за разговор на членовите на ...

64 поврзани вести »