TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

А1 On

Николоски на Самитот на министри за финансии: Посветени сме на менаџирање со енергетската криза и креирање политики за ...

А1 On - 30.09.2022

Буџетот за 2023 година ќе биде во насока на менаџирање на енергетската криза и креирање политики кои ќе овозможат нашата економија да стане одржлива, модерна и посилна од претходно. Притоа, особено е важно водењето претпазливи домашни политики и ...

2 поврзани вести »

ММФ: Преговори за нови аранжмани со Србија и со Македонија

А1 On - 30.09.2022

Меѓународниот монетарен фонд во моментов преговара за нови аранжмани со Србија и со Северна Македонија, изјави денеска шефицата на канцеларијата на ММФ за Западен Балкан, Стефани Верен Ебле, пренесе Бета.

7 поврзани вести »

Мицкоски: Нашиот план за справување со енергетската криза стои, владата да одговори дали го одбива заради бизнис зделки ...

А1 On - 30.09.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање при посетата во Општина Јегуновце истакна дека владата треба да одговори зошто го одбива понудениот план за справување со енергетската криза и дали можеби во игра се ...

3 поврзани вести »

Евростат: Инфлацијата во еврозоната во септември се забрза на 10 отсто

А1 On - 30.09.2022

Инфлацијата во еврозоната се забрза во септември, достигнувајќи 10 отсто, што ново највисоко ниво од воведувањето на еврото, покажаа денеска најновите проценки на Евростат. Во август, инфлацијата изразена со хармонизираниот индекс на потрошувачки ...

24 поврзани вести »

Шкријељ: Со СДСМ има континуиран раст на пензиите, за една година покачување од 16%

А1 On - 30.09.2022

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство што ги предводи продолжува со вистинска грижа за сите категории граѓани. И во време на светска економска криза, преку одговорен пристап и инклузивен процес обезбедивме средства за рекордно зголемување ...

25 поврзани вести »