TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алфа

Драги Рашковски како притвореник си шета слободно- премиерот Заев слушнал од медиумите

Алфа - пред: 9 часа

Драги Рашковски, поранешниот прв соработник на премиерот Зоран Заев иако во куќен притвор, слободно шета низ Скопје. Она што е чудно што иако притвореник, тој низ скопската населба Аеродром, се движи без какво било полициско присуство, што треба да ...

57 поврзани вести »

Заев се налути на прашањето за морална одговорност: Не размислувам, Мицкоски ли да стане премиер?

Алфа - пред: 9 часа

Премиерот Зоран Заев не сака да слушне за оставка, а за се погласните барања за ова во јавноста почна да демонстрира и нервоза и лутина. Запрашан дали барем размислил за оставка од морални причини, поради трагедијата во Тетово, тој одговори но со ...

92 поврзани вести »

Заев тврди дека модуларните болници се безбедни- Истрагата тоа допрва треба да го утврди

Алфа - пред: 9 часа

Jавноста во очекување на брза и професионална истрага за причината за пожарот во тетовската ковид болница. И власта чека на истрагата за да пресече дали ќе се прифатат оставките кои следеа по трагедијата во Тетово.

146 поврзани вести »

Оризопроизводителите излегуваат на протест

Алфа - пред: 9 часа

Полтичарите да си ги исполнат предизборните ветувања или во вторник излегуваат на масовни протести, се заканија оризопроизводителите од кочанскиот регион. Бараат производната цена на оризовата арпа да биде од 25денари па нагоре како и итна средба со ...

9 поврзани вести »

Мицкоски во посета на семејство кое загуби член во пожарот, бара оставки веднаш и одговорност

Алфа - пред: 9 часа

Роднините на жртвите во страотниот пожар, сеуште се во шок и голема тага и стрес од она што го преживуваат деновиве.Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во тетовско Нераште беше во посета на едно од семејствата кое загуби член во ...

77 поврзани вести »

Ковид бранот во образованието се шири – надлежните смируваат

Алфа - пред: 9 часа

Корона вирусот се шири во училиштата, но Министерството за образование барем за сега нема намера да го менува моделот на настава и покрај апелите на лекарите – итно да се затворат училиштата, последниот збор би го имала Комисијата за заразни болести.