TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Autofocus

VW T-Roc e бестселер во Европа во втор последователен месец , пред Dacia Sandero и Peugeot 208

Autofocus - пред: 5 часа

VW во август продаде 16,458 примероци од T-Roc, што претставува раст од дури 45% споредено со истиот месец минатата година. Малиот SUV ја предводи листата на најдобро продавани модели во август, а веднаш зад него се Dacia Sandero и Peugeot 208.

2 поврзани вести »

Porsche од денес котира на берзата во Франкфурт, вкупната вредност на компанијата изнесува 78 милијарди евра

Autofocus - 29.09.2022

Volkswagen ќе има дури 75% од сопственичката структура. Само 12.5% од вкупните акции (оние без право на глас) се јавно достапни. Продажбата на акции на Porsche ќе му овозможи на Volkswagen да обезбеди средства кои би ги инвестирале во ...

16 поврзани вести »