TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Centar

Почина актерот Питер Фонда, ѕвездата на филмот „Голи во седло“

Centar - 17.08.2019

Актерот Питер Фонда почина на 79-годишна возраст на својот имот во Лос Анџелес. Тој боледуваше од рак на белите дробови. Тој е син на актерот Хенри Фонда, брат на актерката Џејн Фонда и татко на актерката Бриџит Фонда.

31 поврзани вести »