TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Беж нијансите се хит!

Divian Arts - пред: 7 часа

Некои жени живеат во бели фармерки и пантолони од мај до септември, додека други, ги избегнуваат од страв дека брзо се валкаат. Затоа тука е алтернативната беж нијанса која ова лето е најпопуларната нијанса за пантолони, здолништа кратки и долги, ...

5 поврзани вести »

Супер фризури за средна должина на косата!

Divian Arts - 20.07.2019

Ниту премногу долгa, ниту премногу кратка … Ни премногу стилизирана, ни премногу лежерна … Но, многу флексибилна! Одбравме за вас неколку фризури за средна должина на косата. Се надеваме дека нашата фото галерија ќе послужи како добар извор на ...

Vivienne Westwood : Минималистички вечаници за секоја форма!

Divian Arts - 20.07.2019

Во новиот lookbook британската дизајнерка отстапи од традиционалната интерпретација на свадбените фустани … Наместо многу украси и големи раскошни здолништа со корсети, во новата сезона таа претпочита минималистички силуети во форма на песочен ...

Најмодерни додатоци за коса ова лето!

Divian Arts - 20.07.2019

За декорација на косата, доволно е да додадете еден додаток (или повеќе). Големите шноли, кои се повеќе за убавина отколку за функционалност, сè уште се во мода. Но, сега тие треба да бидат дополнети со големи перли, кои се наоѓаат по должината на ...

5 поврзани вести »