TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

“Shinrin yoku”-wellness тренд кој го освои светот!

Divian Arts - пред: 1 час

Јапонија е земја каде што статистички живеат најсреќните луѓе на светот. Тоа е така поради начинот на животот кој тие го живеат. Секој слободен момент тие го користат да го оминат во природа шетајќи или медитирајќи.

Versace: Kолекција пролет/лето 2019!

Divian Arts - пред: 8 часа

Versace презентираше одлична колекција за пролет / лето 2019, а главна ѕвезда на ревијата беше Kendall Jenner. Kendall Jenner се врати на модната писта по петмесечна пауза во цветен фустан и длабоки чизми од истиот дезен.

Малага – родниот град на Пикасо!

Divian Arts - пред: 12 часа

Ако мислите дека Costa del Sol е без душа, очигледно не сте биле во Малага. Исполнет со историја и полн со младешка енергија која гордо го носи повеќеслојното минато, градот кој на светот му го подари Пикасо, во последнава деценија спектакулано се ...

Иднината е тука: Montblanc Twin Smart Strap ќе ве фасцинира!

Divian Arts - пред: 12 часа

Montblanc Twin Smart Strap е комбинација од аналогниот и дигиталниот свет на часовници. Новиот иновативен додаток е дизајниран да биде компатибилен со повеќето рачни часовници и да ги надградува нивните функции.

Шик франсцуски хотел Fauchon!

Divian Arts - пред: 14 часа

Париските деликатеси Fauchon, се најпознати по своите вкусни и убаво креирани десерти … Тие, исто така, лансираа и дизајнерски еклери во партнерство со брендови како Lacoste, Thierry Mugler и Givenchy.

Колекција на патики инспирирана од Светското првенство во фудбалот!

Divian Arts - пред: 14 часа

Во чест на Светското првенство во фудабалот , Nike претстави три сензационални тематски изданија на нивните најпознати патики. Култните Air Max 90, Air Max Plus и Air Zoom Spiridon, изработени од комбинација на кожа и Flyknit ткаенина, за оваа ...

2 поврзани вести »

Simone Porte Jacquemus-најсјајната звезда на модното небо

Divian Arts - 18.06.2018

Младиот дизајнер Simone Porte Jacquemus моментално важи за голема надеж во модниот свет. Тој е една од најинтригантните фигури на модното небо. На основа на досегашниот постигнат успех и тоа само за неколку сезони по ред со право го носи епитетот на ...

Колку чини најскапата чаша коњак?

Divian Arts - 18.06.2018

До сега ви презентиравме голем број на шишиња со скапи пијалаци, со навистина неверојатни цени … Информацијата дека една чаша коњак чини 14.200 долари, сѐ уште ни е незамислива. Се разбира, ова е новиот светски рекорд.

Bitisiani “Guaperia” нова кампања за лето 2018

Divian Arts - 18.06.2018

Брендот Bitisiani објави нова, летна кампања во која се претставени најновите парчиња од колекцијата за лето 2018. Парчињата се наменети за момците кои се храбри и секогаш сакаар да се издвојат со својот уникатен стил и умешното комбинирање на ...

9 поврзани вести »

Идеи: Oд стар и оштетен мебел до оригинални парчиња!

Divian Arts - 18.06.2018

Ако сте во потрага по ново парче мебел, погледнете поубаво околу вас … Дури и очигледно оштетениот мебел може да се украси така, што дефектите создадени со многугодишната употреба ќе бидат сосема прикриени, a вие на оригинален начин ќе го промените ...

Интересни бели софи за ведри дневни соби!

Divian Arts - 18.06.2018

Белата софа е многу контроверзно парче мебел, посебно заради тоа што е традиционалнен предмет веќе повеќе години и стана по малку здодевна… Друг недостаток на вакво парче мебел е тешкото одржување, односно премногу чистење, што е лоша работа за ...

Сомотска Адидас топка вредна 15.600 долари!

Divian Arts - 18.06.2018

Хистеријата по повод Светското првенство во фудбал 2018 е насекаде околу нас. околу нас. Оваа топка дефинитивно не е наменета за игра на терен, а наместо тоа има традиционален руски вез, прикажан на многу креативен начин.

3 поврзани вести »

Екстравагантна и шик колекција на Тамара Паун!

Divian Arts - 18.06.2018

Туку што откривме една многу интересна дизајнерка, Тамара Паун. Нејзината најнова колекција се карактеризира со екстравагантни преголеми парчиња, со елегантен и женствен шик, необични долги елеци, долги туники и интересни форми збогатени со ...

Carolina Herrera со фантастична колекција!

Divian Arts - 18.06.2018

Навистина видовме многу убави бои во колекцијата – нијанса на лаванда, шафран, сицилијанска портокалова, пурпурна и сина. Облеката е направена од шифон, памук и тексас, и е совршена за долгите летни викенди во Мајами.