TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дриблинг

ВИДЕО: Ниту Лион не се откажува од титулата, во Франција следи вистинско шоу во последните пет кола

Дриблинг - тукушто објавено

Фудбалерите на Лион го совлада Нант на гости со 1:2 во рамките на 33-тото коло од француската Лига 1. Најзаслужен за оваа победа на Лион беше Мемфис Депај, кој два пати ја погоди мрежата на гостите, во петтата и 37-та минута.

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа, само реми од гостувањето кај Гетафе

Дриблинг - пред: 35 мин

Десеткуваниот Реал Мадрид не успеа да победи на гостувањето кај Гетафе, одиграа само реми со резултат 0:0. Зинедин Зидан денеска можеше да смета само на 12 сениорски играчи, не сметајќи го голманот и по резултатот колку тие му фалеа.

30 поврзани вести »

ВИДЕО: Барди одигра 90 минути, Леванте декласиран на домашен терен од Виљареал

Дриблинг - пред: 43 мин

Енис Барди одигра 90 минути за Леванте во убедливиот пораз од Виљареал на домашен терен со 1:5. Виљареал поведе со 0:2 по само 13 минути игра. Првиот гол во деветтата минута беше автогол и дело на Серхио Постиго, на 0:2 во 13-тата минута зголеми ...

30 поврзани вести »

ВИДЕО: Реми во Неапол- автогол на Хандановиќ и атрактивен погодок на Ериксен

Дриблинг - пред: 1 час

Реми на стадионот Диего Армандо Марадона во Неапол. Интер кој речиси веќе сигурно е шампион и Наполи кој жестоко се бори за пласман во Лигата на шампионите ги поделија бодовите, конечниот резултат гласи 1:1.

44 поврзани вести »

ВИДЕО: Ренџерс успеа да слави во големото дерби, Селтик по 10 години прв пат без трофеј

Дриблинг - пред: 1 час

Ренџерс успеа да слави во Олд Фирм дербито со 2:0 и така стигнаа до четвртфиналето од Купот на Шкотска. Тимот на Стивен Џерард поведе со голот на Дејвис во 10-тата минута, а на 2:0 зголеми со помош на автоголот на Кени од Селтик, во 34-тата минута.

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Одличен шут на Ериксен надвор од шеснаесетникот- Интер израмни во Неапол

Дриблинг - пред: 2 часа

Со голот на Кристијан Ериксен во 55-тата минута Интер израмни против Наполи на гостувањето на стадионот Диего Армандо Марадона. Претходно Наполи поведе со автоголот на голманот на Интер Самир Хандановиќ.

44 поврзани вести »

УЕФА жестоко им одговори на клубовите кои планираат Суперлига: Казните ќе бидат драстични

Дриблинг - пред: 2 часа

Денеска пристигна информацијата дека 12 европски клубови службено е објават вест за основање Суперлига. Повеќе околу ова прочитајте тука. Чим стигна веста дека европските богаташи планираат да почнат своја лига, се огласи УЕФА со жестоко ...

34 поврзани вести »

ВИДЕО: Хандановиќ си постигна автогол- Наполи води на полувреме против Интер

Дриблинг - пред: 2 часа

Наполи води на полувреме против Интер со автоголот на голманот Самир Хандановиќ во 36-тата минута. Ваквиот резултат во моментов најмалку му одговара на актуелниот шампион Јувентус, бидејќи доколку Наполи успее да слави против најверојатно новиот ...

44 поврзани вести »

ВИДЕО: Лестер против Челзи во финалето на ФА Купот- еден гол одлучи кој ќе игра на големиот натпревар

Дриблинг - пред: 2 часа

Лестер е вториот финалист во ФА Купот, во натпреварувањето со најмногу клубови во Англија. Продолжува магијата на тимот на Брендан Роџерс Еден гол го одлучи патникот во големото финале на Вембли.

31 поврзани вести »

ВИДЕО: Ајакс во 91-та минута стигна до трофејот во Купот на Холандија- атакуваат на двојна круна

Дриблинг - пред: 3 часа

Ајакс успеа да стигне до трофејот во Холандскиот куп, само три дена откако испаднаа од Рома во Лигата на Европа. Во финалето беа подобри од Витезе со 2:1. Гравенберч го донесе Ајакс во водство со гол во 23-тата мунута, а Опенда од Витезе израмни во ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Во Франција ќе биде вистинско шоу до крај- Монако победи, три тима во два бода разлика

Дриблинг - пред: 3 часа

Монако успеа да стигне до висока и многу важна победа на гостувањето кај Бордо, со што ја направи битката за титулата во Франција и повеќе од интересна. Монако поведе во 29-тата минута со голот на Кевин Фоланд, на 2:0 зголеми Желсон Мартинс во 47-та ...

15 поврзани вести »

ВИДЕО: Неверојатно голчиште во Шпанија- слободен удар, два паса и Каналес ја скина мрежата на Валенсија

Дриблинг - пред: 3 часа

Бетис и Валенсија одиграа реми 2:2, но од овој меч резултатот можеби нема да го паметат многумина, ама голот на Каналес ќе се памети сигурно. Бетис на два пати доаѓаше во водство, прво со голот на Набил Фекир во 12-тата минута, па на Серхио Каналес ...

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Рома пропушти шанса да се приклучи во битката за ЛШ, Торино со злато вредни бодови за опстанок

Дриблинг - пред: 4 часа

Кај Рома изгледа се покажа заморот од настапот во Лигата на Европа, односно во четвртфиналето со Ајакс, во мечот во кој успеаја да обезбедат пласман во полуфиналето. Денеска иако водеа на полувремето на крајот загубија со 3:1 од Торино.

44 поврзани вести »

Дванаесет европски великани наскоро ќе објават план: Се формира Суперлига како одговор на новата Лига на шампиони?

Дриблинг - пред: 4 часа

Од Франција стигнува вест дека наскоро 12 големи европски клубови службено ќе го објават планот за основање Суперлига. Мохамед Бухафси, уредник на РМЦ Спорт, тврди дека договорот го склопиле Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Манчестер Сити, Арсенал, ...

34 поврзани вести »

Меси: Сега стануваме се посилни и атакуваме на титулата во Ла Лига

Дриблинг - пред: 5 часа

Лионел Меси беше видно задоволен од победата во финалето од „Копа Дел Реј“ и трофејот го посвети на навивачите. Дали со оваа изјава Меси меѓу редови најавува останување во Барселона, ќе видиме, но јасно е дека ужива во играта периодов во тимот на ...

57 поврзани вести »

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед на крилата на Мејсон Гринвуд стигна до победа против Барнли

Дриблинг - пред: 5 часа

Манчестер Јунајтед успеа да слави со 3:1 против Барнли во меч кој изобилуваше со доста интересни моменти, шанси за голови и на двете страни. Првото полувреме мина без голови, а голеадата започна уште на стартот на второт.

16 поврзани вести »

Ферстапен на само еден бод до Хамилтон- голема победа за возачот на Ред Бул во Италија

Дриблинг - пред: 5 часа

Макс Ферстапен, возачот на Ред Бул ја остави првата победа во кариерата на територија на Италија, односно на италијанските патеки, откако денеска славеше во трката за Големата награда на Емилија Ромања.

35 поврзани вести »

ВИДЕО: Атлетико стигна до голема победа- во Шпанија не очекува крајно неизвесна битка за титулата

Дриблинг - пред: 6 часа

Атлетико Мадрид ја прекина серијата од два меча без победа и успеа да дојде до висок триумф над Еибар од 5:0 на домашен терен. Оваа победа е многу важна за момците на Диего Симеоне, во битката за титулата, каде иако имаа голема предност, серијата ...

30 поврзани вести »

Неверојатна ситуација во Реал Мадрид: Вечерва мораат да победат, а останаа без уште еден клучен играч

Дриблинг - пред: 6 часа

Реал Мадрид вечерва од 21 часот игра против Гетафе на гости во натпревар на кој трите бода му се и повеќе од важни за да остане во битка за титулата во финишот од сезоната. Но, Зидан пред еден од најважните натпревари сезонава е во неверојатни ...

30 поврзани вести »

ВИДЕО: Борусија Дортмунд на крилата на Халанд стигна до голема и важна победа, остануваат во игра за Лигата на ...

Дриблинг - пред: 6 часа

Борусија Дортмунд успеа со голема победа над Вердер Бремен успеа да го искористи вчерашниот кикс на Ајнтрахт Франкуфрт, кој на гости загуби 4:0 од Менхенгладбах, и да останат во битка за Лигата на шампионите.

9 поврзани вести »