TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дриблинг

ВИДЕО: Горан Гранде Пандев уште еднаш докажа дека годините не се важни

Дриблинг - пред: 9 часа

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев влезе во класта на играчи кои постигнале најмалку 100 голови во Серија А откако беше стрелец на двата гола за Џенова во ремито со Џенова. Пандев сега е дел од листата на 86 фудбалери кои од 1929 година по ...

104 поврзани вести »

Конте со порака до Пандев по 100 гол, тој му возврати, се уште сум навивач на Интер

Дриблинг - пред: 9 часа

Горан Пандев е во големото друштво на најдобрите во историјата на Серија А, во друштво на Тоти, Дел Пјеро, Батистута. Ова откако капитенот на Македонија постигна два гола во ремито на Џенова со Беневенто од 2: 2 и дојде до 100 гол во кариерата во ...

104 поврзани вести »

Пандев: Физички сум одлично подготвен, но по ЕУРО планирам да се пензионирам

Дриблинг - пред: 10 часа

Горан Пандев покажа дека годините се само бројка, тој е неверојатен на теренот во финишот на својата кариера, постигна два погодоци против Беневенто, на Џенова и донесе бод, стигна до бројката од 100 гола во Серија А.

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Бензема двоен стрелец за Реал Мадрид во победата над Кадиз

Дриблинг - пред: 17 часа

Реал Мадрид за момент се искачи на првото место во Ла Лига откако славеше против Кадиз со 3:0 во натпревар од 31 коло. Карим Бензема со два гола и Одриозола постигна еден во првото полувреме кое беше пресудно за 21 овосезонски триумф во Ла Лига на ...

11 поврзани вести »

ВИДЕО: Фоден и Родри го донесоа Сити на два чекори до титулата во Англија

Дриблинг - пред: 18 часа

Манчестер Сити дополнително се доближи до освојувањето на тронот во Премиер лигата со победата кај Астон Вила со пресврт од 2:1 во 32 коло. Астон Вила поведе по само една минута игра преки МекГин по асистенцијата на Воткинс.

15 поврзани вести »

ВИДЕО: Историја од Пандев, Јуве со пресврт против Парма, Интер се „сопна“ кај Специа

Дриблинг - пред: 18 часа

Горан Пандев од вечерва е во друштво на најдобрите во историјата на Серија А, во друшство на Тоти, Дел Пјеро, Батистута. Ова откако капитенот на Македонија постигна два гола во ремито на Џенова со Беневенто од 2:2 и дојде до 100 гол во кариерата во ...

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Борусија Дортмунд сигурна против Берлин, Чурлинов и Штутгарт загубија од Волфсбург

Дриблинг - пред: 19 часа

Фудбалерите на Борусија Дортмунд стигнаа до 16 овосезонска победа, трета во низа и се вратија во игра за местата кои водат во ЛШ преку табелата во Бундес лигата. „Милионерите“ славеа против Унион Берлин со 2:0 со головите на Ројс и на Руереро, ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Елиф Елмас со честитка за јубилејот на Гранде Пандев

Дриблинг - пред: 19 часа

Елиф Елмас е еден од првите кои се огласија по повод јубилејот на Горан Пандев и неговиот 100-ти гол во Серија А. Пандев постигна два гола во првото полувреме за Џенова против Беневенто и стигна до 100 гол во Серија А во својата кариера.

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Интер и Јувентус се враќаа од негатива против Специја и Парма

Дриблинг - пред: 19 часа

Во сенка на достигнувањето на Горан Пандев и двата гола за Џенова против Беневенто, се одигра првото полувреме и на натпреварите каде настапуваат тимовите кои деновиве се популарни поради најавата за учество во Суперлигата.

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Барди и Леванте поразени од Севиља, Осасуна ја победи Валенсија

Дриблинг - пред: 20 часа

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди и леванте го претрпеа 12 овосезонски пораз во Ла Лига откако загубија на домашен терен од Севиља со 1:0. Барди беше дел од поечниот состав на Леванте а Мораеш го замени во 60 минута.

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Историја во Италија, Горан Пандев официјално во топ 100 во Серија А!

Дриблинг - пред: 20 часа

Горан Пандев во секоја смилса на зборот ја предводи Џенова против Бенвенто откако постигна два гола по само 21 минута во мрежата на противникот. Пандев резалилизираше во 11 минута, а вториот кој за него е 100 јубилеен гол во Серија А го постигна во ...

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Бејл и Сон реализатори на пресвртот на Тотенхем, деби победа за Мејсон

Дриблинг - пред: 20 часа

Тотенхем со пресврт славеше против Саутемптон со 2:1 во 29 коло од Премиер лигата. Госитите поведоа преку Ингс во 30 минута. На ова Тотенхем одговори преку Бејл во 60 минута. Пресвртот го реализираше Сон во 90 минута од пенал.

32 поврзани вести »

ФОТО: Пандев ја предводи Џенова против Беневенто, Несторовски резервист за Удинезе

Дриблинг - пред: 20 часа

Горан Пандев е дел од почетниот состав на Џенова за дуелот со Беневенто во 32 коло од Серија А. За разлика од Пандев, Илија Несторовски и денеска ќе чека шанса од клупата за резерви во пресметката на Удинезе и Каљари.

104 поврзани вести »

ВИДЕО: Распадори го шокираше Милан, Сасуоло со пресврт на „Сан Сиро“

Дриблинг - пред: 21 часа

Сасуоло успеа со пресврт од 1:2 да слави на гостувањето кај Милан во натпреварот од 32 во Серија А. Домаќините поведоа преку Чалханоглу во 30 минута, но ова се покажа како недоволно и за бод.

14 поврзани вести »

ВИДЕО: Лошо започна епохата на Тотенхем без Мурињо на клупата

Дриблинг - пред: 21 часа

Саутепмтон замина со предност од 1:0 на гостувањето кај Тотенхем во натпреварот од 29 коло од Премиер лигата. Ова е прв меч на Тотенхем по заминувањето на Жозе Мурињо, по што Мејсон ја доби привремената работа а лошо ја започна.

32 поврзани вести »

ФОТО: Одлични вести за Баерн Минхен, Левандовски се враќа во тимот

Дриблинг - пред: 22 часа

Најдобриот играч на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е подготвен за насстап по неколкуте дена засебен тренинг. Ова е потврдено и со тоа левандовски ќе биде во игра за дуелот со Мајнц закажан за в сабота од 15:30.

18 поврзани вести »

ФОТО: Без Мурињо тимот на Тотенхем изгледа сосема различно

Дриблинг - пред: 22 часа

Мејсон се решни за неколку измени во однос на почентните 11 на Тотенхем во однос на она на што не навикна Мурињо. По промената на менаџерот во тимот од Лондон, Мејсон се одлучи за конкретна 4:3:3 во која Лукас, Бејл и Сон го сочинуваат нападот.

32 поврзани вести »

ФОТО: Романија го згнасна мундијалскиот сон на Македонија

Дриблинг - пред: 23 часа

Македонската женска ракометна репрезентација загуби до Романија со 35:20 во баражаот за пласман на следното Светско првенство со што завршија шансите за пласман на континенталниот собир по поразот во Романија со 35:20.

26 поврзани вести »

Јувентус со Роналдо во составот за пресметката со Парма

Дриблинг - пред: 23 часа

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо се враќа во тимот на Јувентус откако поради повреда не настапи на пресметката со Аталанта. Роналдо, се очекува да биде во почениот тим на Пирло и заедно со Дибала да го преводат нападот.

21 поврзани вести »

Меси ќе потпише нов договор со Барселона, капитенот останува на „Камп Ноу“

Дриблинг - пред: 1 ден

Лионел Меси донел конечна одлука, нема да ја напушти Барселона и ќе потпише нов двегодишен договор. Ова го најавуваат медиумите од Шпанија, откако Лапорта успеал да го убеди Меси да не го менува клубот ова лето.

21 поврзани вести »