TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дриблинг

Ф1 трка во Мајами од следната година

Дриблинг - 18.04.2021

Од следната година, трките во Формула 1 ќе се возат и во Мајами, беше објавено денес. Како што се наведува, управата на Формула 1 обезбедила 10-годишен договор со градот Мајами, а трките треба да се водат на патеката околу стадионот Хард Рок, каде ...

7 поврзани вести »