TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Хофенхајм го освои „Вестфален“ (ВИДЕО)

Екипа - тукушто објавено

Борусија Дортмунд и тоа како го загрозува местото во Лигата на шампионите следната сезона, откако вечерва забележа пораз на домашен терен од Хофенхајм 2-3 во меч од 23. коло во германската Бундеслига. Гостите поведоа со 0-1 уште во 2.

3 поврзани вести »

Рамош од пенал го спаси ПСЖ од срам на „Паркот на принцовите“ (ВИДЕО)

Екипа - пред: 33 мин

Фудбалерите на Пари Сен Жермен и Рен одиграа без победник 1-1 во натпревар од 23. коло во француската Лига 1. Гостите поведоа со 0-1 во 33. минута преку Амине Гури и победата ја имаа во свои раце се до судиското надополнување.

Бугарија го шокираше светскиот шампион во квалификациите за Евробаскет

Екипа - пред: 49 мин

Koшаркарите на Бугарија приредија вистинска сензација во квалификациите за Европското првенство 2025 година откако на домашен терен славеа над актуелниот светски шампион Германија со 67-62.

Понитка не игра против Македонија

Екипа - пред: 49 мин

Полската репрезентација ќе биде сериозно ослабена за утрешниот квалификациски дуел против Македонија откако Матеуш Понитка отпадна од комбинацијаза настап на утрешниот натпревар во Сосновиец.

2 поврзани вести »

Воска со соопштение по ремито со Силекс: До кога судии ќе го уништуваат нашиот клуб!

Екипа - пред: 49 мин

Македонскиот прволигаш Воска одигра реми 0-0 на домашен терен против Силекс во натпревар од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига. Охридскиот тим по мечот е гневен на главниот судија Ндерим Тефику за кој велат дека во неколку ситуации ...

5 поврзани вести »

Ван Дајк човек на одлука: Ливерпул ја освои титулата во Лига купот (ВИДЕО)

Екипа - пред: 53 мин

Фудбалерите на Ливерпул стигнаа до титулата во англискиот Лига куп откако во финалето одиграно на Вембли во трилер натпревар славеа над Челси со минимални 1-0. Во регуларниот дел од мечот видовме убава и отворена игра од двете страни, но мрежите што ...

35 поврзани вести »

Бетис го реши Билбао и ги излечи раните од елиминацијата од Динамо Загреб (ВИДЕО)

Екипа - пред: 1 час

Фудбалерите на Реал Бетис со победа ги излечија раните од елиминацијата од Динамо Загреб во Конференциската лига откако вечерва славеа на домашен терен против Атлетик Билбао со 3-1 како дел од 26. коло во Ла лига.

2 поврзани вести »

ТРОГАТЕЛНА ПРИКАЗНА ОД КАВАДАРЦИ: Вчера почина мајката на Бразилецот Нето, но сакаше да игра и денеска херој со гол за ...

Екипа - пред: 1 час

Трогателна приказна од Кавадарци во која во главната улога е Бразилецот од редовите на Тиквеш, Робертињо Нето. Семејна трагедија имаше Нето во текот на вчерашниот ден која силно го потресе, но и покрај тоа денеска собра сили, играше за кавадаречкиот ...

39 поврзани вести »

Бразил преку Италија до титулата светски шампион во фудбал на плажа

Екипа - пред: 2 часа

Репрезентацијата на Бразил е нов светски шампион во фудбал на плажа откако кариоките денеска во финалето славеа над репрезентацијата на Италија со 6-4. Откако првата третина заврши нерешено 1-1, клучната разлика Бразилците ја направија во втората ...

Ѓоргиевска: Шпанија е одлична шанса да видиме колку имаме напредувано

Екипа - пред: 2 часа

Македонската женска сениорска репрезентација означи старт на подготовките за квалификациските натпревари против Шпанија за пласман на Европското првенство кое на крајот на годината ќе се игра во Aвстрија, Унгарија и Швајцарија.

15 поврзани вести »

Постои и таков човек: Разочаран сум што Тухел си заминува од Баерн Минхен

Екипа - пред: 2 часа

И додека скоро па никој не сака да соработува со еден од најпреценетите тренери на денешницата Томас Тухел, има и такви луѓе иако се малку кои што сакаат да играат за германскиот стратег. Англискиот дефанзивец Ерик Дајер изјави дека е разочаран од ...

85 поврзани вести »

Катастрофално судење на финалето во Лига купот: Прво Каиседо се спаси од црвен, а потоа најдоа офсајд против Челси во ...

Екипа - пред: 2 часа

И како многу пати сезонава катастрофалното судење е главна тема во англискиот фудбал. Не помина без циркус и првото полувреме во англискиот Лига куп каде и Челси и Ливерпул беа оштетени од главнито судија и ВАР собата.

5 поврзани вести »

Динамо Загреб со гол од пенал во 95. минута до голема победа над Риека

Екипа - пред: 3 часа

Динамо Загреб успеа да стигне до голема победа од минимални 1-0 на домашен терен против Риека во дерби натпреварот од 24. коло во Хрватскиот фудбалски шампионат. Двата тима одиграа еден тврд и тежок натпревар за играње, а кога сите мислеа дека тој ...

15 поврзани вести »

Ница повторно не победи во Лига 1

Екипа - пред: 3 часа

Фудбалерите на Ница и четврти меч во низа не стигнаа до победа во домашниот шампионат, откако одиграа реми без голови 0-0 на домашен терен кај „фенерџијата“ Клермон во 23. коло од француската Лига 1.

Наполи во 96. минута остана без победа (ВИДЕО)

Екипа - пред: 3 часа

Фудбалерите на Наполи повторно не победија во италијанскиот шампионат откако денеска ремизираа на гостувањето кај Калјари 1-1 во меч од 26. коло во италијанската Серија А. Водство од 0-1 за гостите донесе нигерискиот интенрационалец Виктор Осимен во ...

10 поврзани вести »

ВАРДАР ГО ПРЕДАДЕ „ФЕНЕРОТ“: Очаен терен, одлични „Комити“ и просечен фудбал… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 3 часа

Вардар на најдобар можен начин го заокружи можеби еден од најважните натпревари оваа пролет, пред се од психолошки аспект, во битката за опстанок во Првата македонска фудбалска лига. „Црвено-црните“ во битката за бегство од дното сосема заслужено ја ...

39 поврзани вести »

Koшаркарите ја почувствуваа атмосферата во арената во Сосновиец (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 3 часа

Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска го имаше првиот тренинг во Соснов арената пред утрешниот натпревар против Полска во квалификациите за пласман на Европското првенство кое е закажано за 2025 година.

13 поврзани вести »

„Езерското дерби“ меѓу Караорман и Охрид без голови (ВИДЕО)

Екипа - пред: 3 часа

Фудбалерите на Караорман и Охрид одиграа без голови 0-0 во „Езерското дерби“ на мак-фудбалот како дел од 17. коло во Втората фудбалска лига на Македонија. Еден израмнет натпревар во кој и двата тима не сакаа да ризикуваат, па на крајот поделбата на ...

7 поврзани вести »

Супер-гол на Стојкоски, Тиквеш им одржа лекција на Седлоски и Работнички (ВИДЕО)

Екипа - пред: 3 часа

Тиквеш му одржа лекција на Работнички победувајќи со 2-0 во извонреден натпревар во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига. кој можеше да заврши и со поубедлива победа на домашните. Кавадарчани до предноста дојдоа во 17.

2 поврзани вести »

Шкендија „прокоцка“ предност и од 2-0 со Гостивар, Вардар конечно избега од дното (ВИДЕО/ ФОТО)

Екипа - пред: 3 часа

Шкендија не успеа да им се „прикраде“ бодовно на Струга ТЛ и Шкупи откако во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига успеа да „прокоцка“ предност и од 2-0 против Гостивар кој со два гола на Кехинде во последните пет минути од средбата дојде до ...

39 поврзани вести »