TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Магдебург во последната секунда ја победи Барса во дербито во ЛШ

Екипа - пред: 15 часа

Магдебург триумфираше против Барселона со 29-28 во дербито во Групата Б од Лигата на шампионите за израмнување на врвот во групата со каталонскиот тим. Магдебург до победата дојде во крајно драматичен финиш со гол во последните секунди.

7 поврзани вести »

Шоу на Алекса Аврамовиќ – Партизан со „стотка“ го победи Анадолу Ефес (ВИДЕО)

Екипа - пред: 15 часа

Феноменална партија на српскиот репрезентативец Алекса Аврамовиќ и „летечкиот“ Зек Ледеј кои го понесоа Партизан до победа од 100-90 против Анадолу Ефес во 27. коло од Евролигата. Во пеколна атмосфера во Белград, Партизан сосема заслужено дојде до ...

28 поврзани вести »

Искуство плус од мегданот со Шпанките, пласманот на ЕП се уште во мислите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 16 часа

Женската ракометна репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на домашен терен од силната Шпанија со 19-31 во натпревар од 3. коло во квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 година.

42 поврзани вести »

Дешамп: Не верувам дека Погба намерно земал допинг

Екипа - пред: 16 часа

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп го каже своето мислење за суспензијата на Пол Погба поради допинг. Денеска судот изрече казна на четиригодишна забрана за бавење фудбал на францускиот играч од средниот ред, откако падна на допинг тест минатата ...

56 поврзани вести »

Кипријановска: Секој меч за нас е меч поблиску до ЕП

Екипа - пред: 16 часа

Македонската женска ракометна репрезентација загуби, се чини очекувано, во 3. коло од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 година, од моќната Шпанија. Сепак, Јован Кипријановски смета дека натпреварот беше добредојден за проверка ...

Бабунски: Вардар загуби со тоа што не ме пушти во Чиле, тоа беше лекција и за клубот и за мене!

Екипа - пред: 17 часа

Поранешниот македонски селектор Бобан Бабунски, во интервју за белградски „Спортски журнал“ се осврна и на пропуштеното Светско првенство 1987 во Чиле со репрезентацијата на Југославија, нагласувајќи дека беше тоа и грешка на Вардар со која загуби и ...

6 поврзани вести »

Загреб сензационално – триумфално со големиот ПСЖ

Екипа - пред: 18 часа

Ракометарите на Загреб запишаа повеќе од значајна победа во битката за што подобра позиција за следната рунда натпревари во Лигата на шампионите, триумфирајќи во 13. коло на домашен терен против големиот ПСЖ со 28-26.

7 поврзани вести »

Грчевски: Без разлика на резултатот, вакви дуели со моќната Шпанија многу значат за нашите девојки

Екипа - пред: 18 часа

Македонската женска ракометна репрезентација се чини запиша „планиран“ пораз во 3. коло од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 година, од моќната Шпанија. Селекторот Кристијан Грчевски уште пред дуелот беше свесен каков противник ...

42 поврзани вести »

Пуштен од болница играчот кој се обиде да се самоубие поради девојка

Екипа - пред: 18 часа

Фудбалерот Алексис Бека Бека, се врати дома откако е пуштен од болница и ги мина сите терапии, на кои беше три месеци после обидот за самоубиство. Бека Бека се обиде да се самоубие во септември кога сакаше да скокне од мостот „Мањан“, и се ...

Томе Китановски потпиша за австриски Мауерверк кај Илчо Наумоски (ФОТО)

Екипа - пред: 18 часа

Поранешниот фудбалер на Пелистер, Томе Китановски својата кариера ќе ја продолжи во австриски Мауерверк во тимот кој од клупата е предводен од поранешниот македонски репрезентативец Илчо Наумоски.

4 поврзани вести »

Ракометарките имаа сила само за едно полувреме против силната Шпанија

Екипа - пред: 18 часа

Женската ракометна репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз на домашен терен од силната Шпанија со 19-31 во натпревар од 3. коло во квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 година.

42 поврзани вести »

Добра вест за Елмас: Чави Симонс се враќа во ПСЖ на крајот на сезоната

Екипа - пред: 19 часа

Елиф Елмас зимоска од Наполи се пресели во Лајпциг за 25 милиони евра. Но, често се наоѓа на клупата отколку на теренот, пред се поради одличната форма на холандскиот играч Чави Симонс, кој од ПСЖ се пресели во Лајпциг.

Македонија со минус шест на полувреме против Шпанија

Екипа - пред: 19 часа

Женската ракометна репрезентација на Македонија има негатива од 11-17 на полувреме против Шпанија во натпревар од 3. коло во квалификациите за пласман на Европското првенство 20224 година.

42 поврзани вести »

„Не ми е гајле за минатото на Гринвуд, тој ни е потребен“

Екипа - пред: 20 часа

Претседателот на шпанската лига Хавиер Тебас, се надева дека Мејсон Гринвуд ќе продолжи да игра во Ла Лига и во иднина. Оваа сезона напаѓачот од Манчестер Јунајтед, се пресели во Гетафе, откако англискиот тим се реши да не смета на него поради ...

14 поврзани вести »

Де Лаурентис: Тешко е да се задржат играчите во Наполи, Осимен има висока клаузула

Екипа - пред: 20 часа

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, се огласи по повод заминувањето на Виктор Осимен, кој се очекува на крајот на сезоната да го напушти тимот. ПСЖ, Манчестер Јунајтед, Челси, Арсенал… се само дел од клубовите кои се интересираат за ...

65 поврзани вести »

УЕФА забрани присуство на грчки навивачи во Загреб

Екипа - пред: 20 часа

Хрватскиот шампион Динамо Загреб, ќе се обиде во „домашна атмосфера“ да обезбеди подобар резултат во првиот меч од 1/8 финалето во Лигата на Конференции против солунски ПАОК. УЕФА денеска донесе одлука со која забранува да има грчки навивачи на ...

9 поврзани вести »

Промени во Кожув: Заминаа петмина, дојдоа исто толку кошаркари

Екипа - пред: 20 часа

Кошаркарскиот клуб Кожув претрпе драстични измени во играчкиот кадар, откако клубот објави дека се разделил со пет кошаркари, и на нивно место донел исто толку. Од клубот објавија дека се разделија со Кришнан, Артисон, Слејтер, Хукиќ и Пандев.

9 поврзани вести »

Енрике: Следната сезона ПСЖ ќе биде уште посилен

Екипа - пред: 21 часа

Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике вели дека тимот ќе биде посилен следната сезона, и покрај тоа што веројатно ќе остане без Килијан Мбапе кој на крајот на сезоната заминува во Реал Мадрид. Енрике кажа дека проектот на ПСЖ секојдневно се развива, и дека ...

23 поврзани вести »

Одлични вести: Се разбуди од кома фудбалерот кој беше повреден во страшен судар во Франција

Екипа - пред: 21 часа

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис се разбуди од кома, соопшти семејството на репрезентативецот на Хондурас. 28-годишниот Елис беше во индуцирана кома после повредата на главата која ја заработи пред пет дена на натпревар од 26.

4 поврзани вести »

Младинците со Австрија, Хрватска и Црна Гора на ЕП

Екипа - пред: 21 часа

Македонската јуниорска репрезентација која летово ќе настапи на ЕХФ ЕУРО 2024 во Целје, Словенија, ги добија противниците во групата. Противници на избраниците на Раде Стојановиќ ќе бидат Австрија, Хрватска и Црна Горa.

17 поврзани вести »