TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Мирор: Салах за светски рекорд се сели во Саудиска Арабија

Екипа - 29.02.2024

Мохамед Салах и Ливерпул минатото лето ја одбија богатата понуда од Саудиска Арабија за најдобриот фудбалер на „црвените“, но со тоа само ги натераа богатите шеици да подготват нова офанзива, за по завршувањето на сезонава да го доведат египетскиот ...

16 поврзани вести »

Клоп до навивачите на Ливерпул: Не му викајте на Џо Гомез да шутира…

Екипа - 29.02.2024

Џо Гомез се претвори во еден од клучните играчи на Ливерпул во последните два-три месеци откако овој фудбалер блесна на неколку различни позиции во тимот. Тој успешно го заменуваше Трент Александер Арнолд како десен бек, кога се повредија Робертсон ...

Ангеловски: Алборг покажа дека е меѓу најдобрите, благодарност до битолчани

Екипа - 29.02.2024

Македонскиот првак Е. Пелистер и во седмиот меч на домашен терен не успеа да стигне барем до бод откако битолчани синоќа го загубија последниот домашен дуел во ЛШ за оваа натпреварувачка сезона, од Алборг со резултат 28-33.

36 поврзани вести »

Јокиќ и Дончиќ се трипл-дабл машини

Екипа - 29.02.2024

Никола Јокиќ продолжува со импресивните изданија откако српскиот центар го забележа и четвртиот трипл-дабл во низа, овојпат во победата на домашен терен над Сакраменто од 117-96. Српскиот центар не инсистираше на шут, успеа да ги разигра соиграчите, ...

47 поврзани вести »

Скандал во Црна Гора: Намерно се тргна за противникот да постигне гол (видео)

Екипа - 29.02.2024

Црногорскиот фудбал донесе нов скандал по сомнежот за местење на натпреварот меѓу Младост и Дечиќ што заврши со победа на гостите од 0-3. Спорен е првиот гол на гостинскиот состав, но не поради некако судиски превид туку поради неверојатното ...

17 поврзани вести »

Интер гази, Инзаги горд: Играчите се ротираат, принципите остануваат

Екипа - 29.02.2024

Навивачите на Интер имаат право да бидат еуфорични поради стилот на кој нивните миленици не само што победуваат, туку и ги газат своите противници во Калчо-лигата. Аталанта беше во одлична форма пред синоќешното гостување на „Џузепе Меаца“, каде ...

65 поврзани вести »

ВИДЕО: Цепелинот на Кузмановски – гол на мечот, како момент за утеха во поразот од Алборг

Екипа - 28.02.2024

Ракометарите на Е. Пелистер нема со што многу да се пофалат по новиот, 13-ти, пораз на тимот во Лигата на шампионите. Пропадна и последната надеж на „зелените“ со прв бод да ги израдуваат барем малку секогаш верните навивачи во Битола, откако дански ...

36 поврзани вести »

„Детската градинка“ на Јирген Клоп „дрма“ и во ФА Куп… (ВИДЕО)

Екипа - 28.02.2024

Нова восхитувачка партија на „златните деца“ на Ливерпул и во осминафиналето на ФА Купот на Англија победувајќи го убедливо со 3-0, еден од најдобрите клубови од Чемпионшип лигата, Саутемптон, за место во четвртфиналето на најпрестижното ...

44 поврзани вести »

Моќта на Интер: „Покер“ за Аталанта (ВИДЕО)

Екипа - 28.02.2024

Во заостанатиот натпревар од 21. коло во Серија А, Интер ја демонстрираше сета своја моќ триумфирајќи убедливо со 4-0 против Аталанта на „Џузепе Меаца“. „Нераѕурите“ апсолутно доминираа на мечот, најавувајќи ја победата уште во 26.

65 поврзани вести »

За Е. Пелистер само пуста надеж за европски бод и против Алборг: Не помогна ниту одличната партија на Кузмановски!

Екипа - 28.02.2024

Остана само надежта за прв европски бод за Еурофарм Пелистер и дуелот против Алборг во Битола во 13. коло од Лигата на шампионите. Македонскиот шампион не можеше да парира ни на Данците кои триумфираа со 28-33 (14-17).

36 поврзани вести »

Полувреме за паметење на Митревски, Порто пак го реши Целје

Екипа - 28.02.2024

Никола Митревски бранеше извонредно за Порто во вечерашниот триумф над Целје од 32-30, со кој португалскиот првак остана во игра за место во плејофот од Лигата на Шампионите. Македонскиот репрезентативец беше фантастичен во првото полувреме во кое ...

21 поврзани вести »

Јунајтед и Челси во последните секунди до победи за четвртфинале во ФА Купот (ВИДЕО)

Екипа - 28.02.2024

Манчестер јунајтед и Челси со голови во последните минути од осминафиналните пресметки обезбедија место во четвртфиналето на ФА Купот. Челси со голот на Галахер во 91. минута успеа да дојде до победа од 3-2 против Лидс на домашен терен, откако ...

44 поврзани вести »

Марио Илиевски со гол за пласман на Кишварда во четвртфиналето на Купот на Унгарија (ВИДЕО)

Екипа - 28.02.2024

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Марио Илиевски со погодок партиципираше во победата од 0-3 на Кишварда на гостувањето против нисколигашот Кизакечке во осминафиналето од Купот на Унгарија.

Американците не сакаат повеќе бламажи: Со најголемите свои ѕвезди на Олимписките игри во Париз!

Екипа - 28.02.2024

Кошаркарот на Бостон, Џру Холидеј треба да биде уште една ѕвезда во „Дрим-тимот“ на САД кој ќе настапи на Олимписките игри во Париз оваа година. Холидеј беше еден од клучните играчи на тимот кој во Токио донесе златен медал за САД, а водството на ...

9 поврзани вести »

Е. Пелистер со негатива и против Алборг: Кузмановски и Борзаш постигнаа 12 од вкупно 14 гола на „пелистерци“

Екипа - 28.02.2024

Ракометарите на Е. Пелистер имаат негатива од 14-17 по првите 30 минути на натпреварот од 13. коло против дански Алборг во Лигата на шампионите. На дуелот во Битола, желбата на„пелистерци“ е да дојдат до првиот бод во најквалитетното европско ...

36 поврзани вести »

Нов блесок: Никола Митревски брани и цепелини (видео)

Екипа - 28.02.2024

Никола Митревски повторно блесна во сиот свој сјај во Лигата на Шампионите по бравурозното прво полувреме во кое македонскиот голман собра 10 одбрани за Порто на дуелот со Целје. Најатрактивна дефинитивно беше онаа во 23.

21 поврзани вести »

Морничав транспарент на „Торцида“: Отсечена глава на шефот на судиската комисија (ФОТО)

Екипа - 28.02.2024

Навивачите на сплитски Хајдук, популарните „Торцида“ реагираа на последниот скандал кој го тресе хрватскиот фудбал со снимките објавени во јавност од ВАР-собата на мечот против Вараждин , и изјавата на претседателот на судиската комисија, Бруно ...

Кил во драматичен финиш со пресврт го победи ПИК Сегед

Екипа - 28.02.2024

Во драматичен натпревар во Унгарија, германски Кил го победи ПИК Сегед со 27-28 во 13. коло од Лигата на шампионите. Сегед максимално успешно парираше на големиот фаворит. Домашните имаа и предност од 26-25 во финишот на натпреварот, но Кил успеа со ...

5 поврзани вести »

Хрватска го добива првиот странец селектор во историјата

Екипа - 28.02.2024

Ракометната репрезентација на Хрватска добива нов селектор – Исланѓанецот Дагур Сигурдсон, кој утре треба официјално да биде претставен од страна на Хрватскиот ракометен сојуз. Сигурдсон ќе има задача Хрватска да ја однесе на ЛОИ 2024.

17 поврзани вести »

Црвена Звезда без најдобриот играч против Баерн

Екипа - 28.02.2024

Црвена Звезда ќе биде значително ослабена за гостувањето против Баерн Минхен во 27. коло од Евролигата, откако беше објавено дека Милош Теодосиќ речиси сигурно нема да може да им помогне на „црвено-белите“ против баварскиот гигант.

3 поврзани вести »