TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фокус

Службите на МВР за лични документи со ново работно време

Фокус - 27.05.2020

Министерството за внатрешни работи воведува ново работно време во седиштето на Одделението за управни работи во Скопје и во неколку дисперзирани канцеларии на ниво на градот, со цел навремен и ефикасен пристап на граѓаните до правото да поднесат ...

Додека биле во карантин во хотел, излегувале од соби и викале

Фокус - 27.05.2020

СВР Охрид поднесе десет кривични пријави против лица од повеќе места од земјава осомничени за кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. – Додека биле сместени во карантин во хотел, пријавените во повеќе ...

19 поврзани вести »

Кривични за наставници во училиште во Драчево – им давале сведителства на ученици отселени од земјава

Фокус - 27.05.2020

Кривични пријави за 20 наставници и уште една вработена во основното училиште „Кузман Шапкарев“ во сопската населба Драчево поднесе Министерството за внатрешни работи, затоа што им изготвиле сведителства на четворица ученици кои подолго време биле ...

54 поврзани вести »