TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

ФОТО: Пеколно жешко во Скопје Сити Мол !

Friday.mk - пред: 10 часа

Скопје Сити Мол преплавен од згодни девојки во бикини. Раскошни костими и згодни девојки се појавија во Скопје Сити Мол, со што накратко наликуваше на некој кров на зграда во Рио де Женеиро.

12 поврзани вести »

Број 1 избор за очила за сонце за оваа година

Friday.mk - пред: 10 часа

На прв поглед кога ќе ги видите овие очила за сонце, веднаш помислуваме на класиката, а ништо нема покласично од добар пар авијатичарски очила за сонце. Денеска ќе ви ја претставиме модерната верзија на Ray-Ban Outdoorsman Reloaded која е направена ...

2 поврзани вести »

Елегантни машки комбинации од Модната недела во Милано

Friday.mk - пред: 10 часа

Модната недела во Милано е настан на кој што може да се видат најдобрите машки стилови. Кога летото ќе дојде во Европа, клучот за добар стил е комфортот и материјалите. Лесни панталони, кошули со парени принтови и едноставни мокасини или еспадрили.

Hublot часовник посветен на Светското Првенство во Русија

Friday.mk - пред: 11 часа

Овој часовник на брендот Hublot е достапен од 1ви мај оваа година, а поззнат е под The Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia. Направен е специјално за ова првенство и ги претставува боите на секоја држава која учествува и секој кој го носи ...

Овој викенд најголемата шопинг несоница во градот!

Friday.mk - пред: 11 часа

Традиционално и оваа година, Скопје Сити Мол го организира големиот и единствен Late Night Shopping кој ќе се одржува викендов од 22 до 24 јуни. На овој тридневен настан сите посетители ќе имаат можност да уживаат во несекојдневно купување до ...

12 поврзани вести »

Најдобрите летни часовници кои можете да ги имате по цена од 4,000 до 9,000 денари

Friday.mk - пред: 14 часа

Секоја сезона се карактеризира со одредени машки производи кои може да се носат само тогаш. Тоа важи за гардеробата, аксесоарите, чевлите, па речиси и за часовниците. Да, баш поради тоа денеска на пазарот може да се најдат различни видови на ...

Дали сте свесни дека на Pornhub се бараат и фетиши по бренд на патики

Friday.mk - пред: 17 часа

Денес светот е полн со чудни истражувања и податоци. Најновиот е тој на порно сајтот Pornhub, кој заедно со тимот на SSENSE истражувале на тема фетиш според бренд на патики на нивниот порно сајт.Што значи тоа? Се уклучуваш на Pornhub и на Search ...

Како да напишете мотивационо писмо

Friday.mk - пред: 17 часа

Може слободно да се каже дека мотивационото писмо е карта за влез во одреден свет. Се разбира, тоа може да се однесува на неколку ситуации, како што е аплицирање на оглас за работа, пријава за стипендија или некоја друга важна ситуација.

Шарена колекција – Vault by Vans & Graphic Artist John Van Hamersveld

Friday.mk - пред: 17 часа

Како се облекуваат мажите во Лондон? Без разлика дали е во тек Модната недела, низ улиците ...

Водич на комбинирање на бојата на кошулата и бојата на оделото

Friday.mk - пред: 20 часа

Џабе ви е цела мака за стајлингот, доколку бојата на вашето одело не одговара со бојата на вашата кошула. Ништо не сте постигнале, доколку изгледате како кловн. Треба уште од старт да знаете која боја на кошула одговара со црно одело, која со тегет, ...

2 поврзани вести »

Нови фантастични понуди од Coinbet24

Friday.mk - 20.06.2018

Еуфоријата за Светското првенство е се поголема, а исто така и обложувалниците работат со „полна пареа“. Покрај Мундијалот, обложувањето е актуелно овој период, па затоа ви препорачуваме и екстра онлајн обложувалница во која може да уплаќате преку ...

Најзгодниот руски модел – Наталиа Боровски

Friday.mk - 20.06.2018

Девојка која се повеќе го освојува светот. Станува збор за Наталија Боровски, заводливиот руски модел која е висока, атрактивна и доста слободна пред камерите. Тешките понеделници секогаш ги поминуваме полесно со добар секси Инстаграм предлог.

Филмски сетови кои ќе ве остават без зборови

Friday.mk - 20.06.2018

Денеска светот технологијата е на високо ниво и може да се видат неверојатни ефекти во филмовите. Баш поради таа причина се ни изгледа како да е направено компјутерски. Сепак ајде да се навратиме на старите времиња и да погледнеме неколку филсмки ...

Машки модни правила кои е дозволено да ги прекршите

Friday.mk - 20.06.2018

Во машкиот свет има се повеќе модни правила до кои треба и убаво е да се придржуваме доколку сакаме да изгледаме модерно и елегантно. Мора да внимавате на тоа кои парчиња ги комбинирате, кои бои ги носите итн.

2 поврзани вести »

Водич за модерниот господин: деловната етика низ светот

Friday.mk - 20.06.2018

Од подароци и честитки до точност и ракување, еве неколку корисни информации за сите оние кои одат на деловни патувања кај соработници од други земји. Секој модерен господин, доколку сака да успее во она што го прави, мора да знае колку е важна ...

Кралската двојка со совршен префинет стил

Friday.mk - 20.06.2018

Присуствувајќи на трките на која било целото кралско семејство, кралската двојка Принцот Хари и неговата вереница Меган, оставиле најголем впечаток. Ваквите настани во кралското семејство се сметаат за елеганција и гламур, а оваа двојка тоа одлично ...

Еве како Breitling го слави RAF100

Friday.mk - 20.06.2018

Еден од најдобриот швајцарски бренд за часовници ги слави и ги одбележува Кралските воздухопловни сили, придружуван од филм во режија на Дејвид Генди. Во ова видео за златното партнерство помеѓу Breitling и Кралските воздухопловни сили за RAF100, ...

Улиците во Фиренца ни ги носат 19 најдобри модели на патики во моментов

Friday.mk - 20.06.2018

Настанот во Фиренца, Pitti Uomo 94, е секогаш пред модата. Затоа, патиките носени низ улиците на овој модерен настан, важат за “најжешки” во моментов. Проверете ја листата – Прилепска Пиварница потпиша договор за донација на 500.000 МКД финансиска ...

Car porn: custom 1971 Ford bronco

Friday.mk - 20.06.2018

Ford Broncos надополнет со Ford Performance Coyote 5.0L и Silver Frost Gray боја Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Classic Ford Broncos Ремек дело, ...

Сите дресови од World Cup 2018: рангирани од најлош кон најмодерен

Friday.mk - 20.06.2018

Листата е детална, дресовите скоро сите веќе ги видовте. Проверете што мисли светот на модата, па споделете и ваше мислење – 32.Switzerland Hummel 31. Saudi Arabia Nike 30. Australia Getty Images / Robert Cianflone 29.