TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

ГОТОВО Е: Сити плати 70 милиони за дефанзивец на Бенфика!

Gol.mk - пред: 7 часа

Манчестер Сити и Бенфика се договорија околу трансферот на Рубен Диас . Талентираниот дефанзивец ќе започне соработка со Пеп Гвардиола, а во спротивна насока ќе биде испратен Николас Отаменди .

22 поврзани вести »

Уште еден позитивен случај, суспендирана продажбата на влезници за дуелот ПИК Сегед - Вардар

Gol.mk - пред: 7 часа

Продажбата на влезниците за дуелот меѓу ПИК Сегед и Вардар наредниот четврток беше суспендирана поради нов позитивен тест за коронавирус кај унгарскиот клуб. Вчерашните тестирања покажаа дека уште еден ракометар на тимот од Сегедин е позитивен на ...

16 поврзани вести »

Зверев рутински до второто коло, воведни победи за Гоф и Бушар

Gol.mk - пред: 8 часа

Германскиот тенисер Александер Зверев важи за еден од фаворитит за титула на Ролан Гарос. Првото коло за него донесе лесна задача и победа од 3-0 (7-5, 6-2, 6-4) против Денис Новак. Петтиот ас на светот остана на терен нешто повеќе од два часа.

68 поврзани вести »

ВИДЕО: Мајами го докрајчи Бостон и закажа НБА-финале со Леброн и Лејкерси!

Gol.mk - пред: 8 часа

Кошаркарите на Мајами Хит ќе играат финале во НБА лигата, откако ја добија серијата против Бостон Селтикс (125-113) во конференциското финално соочување на Истокот. Се играше израмнето во првите три четвртини, па одлучуваше исходот во последните 12 ...

64 поврзани вести »

ВИДЕО: Очајно деби на Игуаин во МЛС – промаши пенал, па ќе се тепаше со ривалот

Gol.mk - пред: 8 часа

Аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин одлучи да ја продолжи кариерата во МЛС лигата, а дебито сигурно ќе сака што поскоро да го заборави. Неговиот Интер Мајами беше поразен на гостувањето кај Филаделфија, а токму екс голгетерот на Наполи , Јувентус и ...

14 поврзани вести »

ВИДЕО: Смолов ги шокираше „армејците“, градското дерби за Локомотив

Gol.mk - пред: 15 часа

Локомотив Москва извојува значајна гостинска победа на теренот на градскиот ривал ЦСКА Москва. Дербито од деветтото коло на Премиер лигата го реши Смолов со гол на почетокот од второто полувреме.

Расте легендата на Леброн: Има повеќе финалиња од 27 НБА екипи

Gol.mk - пред: 15 часа

Леброн Џејмс покажа дека сè уште е на врвот на НБА лигата и ја однесе екипата на Лос Анџелес Лејкерс во големото финале. „Езерџиите“ не ја направија истата грешка како Јута и ЛА Клиперс и ја завршија работата, откако стигнаа до 3-1 во дуелот со ...

64 поврзани вести »

Ѓока: Пелистер максимално ни се спротистави, не беше лесно да се победи

Gol.mk - пред: 15 часа

Против екипа која прими само три гола во шест кола, Шкендија постигна три погодоци во деведесет минути и тоа на гостински терен и јасно порача кој е кој во ПМФЛ . Од Битола, тетовчани си заминуваат со три бода и многу позитивни вибрации.

2 поврзани вести »

Диего Коста: Одлично е да играш со Суарез, едниот удира - другиот гризe

Gol.mk - пред: 17 часа

Луис Суарез одигра одлично деби во Атлетико Мадрид и даде два гола во последните минути од победата над Гранада (6-1). Уругваецот беше отпишан во Барселона и му беше порачано да си бара нов клуб, а очигледно не погреши со трансферот.

54 поврзани вести »

ОФИЦИЈАЛНО: Кумот на Клоп заработи отказ во Шалке 04

Gol.mk - пред: 18 часа

Давид Вагнер остана без работа, откако Шалке 04 одлучи да му врачи отказ поради лошата серија на резултати. Очајните девет порази и две реми средби на последните 11 натпревари му пресудија на 48-годишниот стратег.

33 поврзани вести »

ВИДЕО: ПСЖ врза три победи во Лига 1, Мбапе и Икарди го „измешаа“ Ремс

Gol.mk - пред: 18 часа

По очајните две воведни кола во кои забележаа два порази ( Ленс , 1-0 и Олимпик Марсеј 0-1), фудбалерите на ПСЖ ја пишаа третата победа во низа и се искачија на седната позиција на табелата во француската Лига 1, по пет одиграни кола.

6 поврзани вести »

ВИДЕО: Барса го „потопи“ Виљареал и експресно им ги затвори устите на критичарите!

Gol.mk - пред: 18 часа

Барселона за само деведесет минути им за затвори устите на бројните критичари кои цело лето пишуваа дека каталонскиот гигант е во голема криза и тешко веројатно дека ќе може да се исправи на патот по кој се движеше во претходните години.

59 поврзани вести »

ВИДЕО: Рома двапати поведе, Роналдо двапати израмни – дербито во Рим без победник

Gol.mk - пред: 19 часа

По сигурната победа во првото коло, фудбалерите на Јувентус го запишаа првото реми во новата сезона на Серија А, откако на гости одиграа само 2-2 против големиот фаворит Рома. Дербито во Рим, кое се играше пред ограничен број на навивачи, можеби не ...

74 поврзани вести »

ВИДЕО: Судиите во ПЛ се КОМЕДИЈА, кога Моу го виде ова – сигурно полуде!

Gol.mk - пред: 19 часа

Лондонски Тотенхем запиша нов кикс во Премиер лигата, откако на свој терен одигра само 1-1 против цврстиот Њукасл Јунајтед. Иако „петлите“ имаа водство до самиот крај, во 97. минута Калум Вилсон погоди од пенал и донесе голем бод за „страчките“ на ...

75 поврзани вести »

ВИДЕО: Мојс командуваше од троседот, Вест Хем ги скроти „волците“ за први бодови во ПЛ

Gol.mk - пред: 19 часа

Фудбалерите на Вест Хем Јунајтед конечно ги израдуваа своите фанови во Премеир лигата, откако по двата стартни порази, вечерва ги впишаа првите три бода на своето конто. „Чеканите“ иако беа аутсајдери на хартија, покажаа дека во нивните нозе има ...

6 поврзани вести »

ВИДЕО: Барса одигра атомски 45 минути на „Камп Ноу“ и му даде ЧЕТИРИ гола на Виљареал!

Gol.mk - пред: 19 часа

Барселона е пред сигурна победа во своето прво издание во новата сезона на Примера , откако по првите 45. минут има убедлива предност од 4-0 против Виљареал . На „Камп Ноу“ сè беше решено уште на самиот почеток, а за тоа се погрижи младата ѕвезда ...

59 поврзани вести »

ВИДЕО: Кулушевски со два магични потези го фрли во сенка Роналдо во Рим

Gol.mk - пред: 20 часа

Дејан Кулушевски, младиот репрезентативец на Шведска одлично ја отвори новата сезона во Серија А и вечерва повторно блеска во дресот на Јувентус. Напаѓачот со македонски корени во првото коло даде еврогол против Сампдорија, додека на денешниот дуел ...

74 поврзани вести »

ЖРК Куманово постигна 49 гола и убедливо славеше над Овче Поле

Gol.mk - пред: 20 часа

Ракометарките на Куманово продолжуваат со одличните игри во новата сезона на Суперлигата и по четири кола го задржаа максималниот учинок, но вечерва го запишаа и најубедливиот триумф. Големиот фаворит за шампионскиот трофеј на свој терен постигна ...

3 поврзани вести »

Вавринка за сто минути го посрамоти Мареј на стартот на Ролан Гарос

Gol.mk - пред: 21 часа

Откако еден од фаворитите за најдобар пласман Борна Чориќ експресно беше елиминиран, првото коло на Ролан Гарос ни донесе и фантстична победа на Стан Вавринка, над некогашниот најдобар тенисер на светот, Енди Мареј.

68 поврзани вести »

ВИДЕО: Севиља се измачи со Кадиз и во последните минути ги освои бодовите

Gol.mk - пред: 21 часа

Екипата на Севиља со пресврт славеше кај Кадиз со 1-2 (0-0), во натпреварот од третото коло на шпанската Примера . Гостите уморни од настапот во Супер Купот на Европа пред три дена играа резервирано и му дозволија на новајлијата во лигата да поведе, ...

4 поврзани вести »