TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Временските услови ја натераа ФФМ да ги промени термините на ВМФЛ Исток и Запад

Gol.mk - пред: 11 часа

Од вчера нашата држава ја зафати нов бран снежни врнежи кој повторно ја натера Фудбалската Федарација на Македонија (ФФМ) да ги промени термините на одигрување на натпреварите во ВМФЛ Исток и Запад. Наместо на 24 март, натпреварите од 18.

5 поврзани вести »

Финска четири меча е непоразена, ги изненади и Турците и Хрватите

Gol.mk - пред: 11 часа

Репрезентацијата на Финска е подобро рангирана од нас на ФИФА рејтинг листата, но Македонија во подобра тенденција и форма доаѓа на денешниот пријателски натпревар во Белек. На последните 12 натпревари, Финска забележа три победи, шест пати загуби, ...

64 поврзани вести »

Орјоникидзе подготвен за дербито: Ќе биде тешко, но Еурофарм мора да падне!

Gol.mk - пред: 12 часа

По само две седмици спортската сала „Младост“ повторно ќе биде домаќин на градското дерби на Битола меѓу екипите на Еурофарм Работник и Пелистер , овој пат од рамките на првото коло на плеј-офот на Суперлигата.

4 поврзани вести »

ВИДЕО: И тоа чудо се случи - Усаин Болт започна да тренира со Борусија Дортмунд

Gol.mk - пред: 12 часа

Како би звучело кога би го читале составот на Борусија Дортмунд и наидете на името на Усаин Болт? Јамајканскиот спринтер очигледно сериозно си ја сфатил желбата да стане фудбалер, pа од денес тој стана дел од напаѓачкото трио на тренингот на ...

29 поврзани вести »

Екс спортскиот директор на Палермо: За Несторовски имавме понуди од Шпанија, Русија, Англија...

Gol.mk - пред: 12 часа

Поранешниот спортски директор на Палермо, Фабио Лупо, во интервју за „Медиагол“ откри дека навистина пристигнале многу понуди на маса за Илија Несторовски во текот на зимскиот преоден рок, но македонскиот фудбалер бил упорен во својата одлука да ...

Халеп загуби сет, но ја победи Додин за второ коло во Мајами

Gol.mk - пред: 13 часа

Светскиот рекет број еден, Симона Халеп, се избори за втората рунда на турнирот во Мајами, откако го загуби првиот сет во дуелот со Осеан Додин од Франција (3-6, 6-3, 7-5). 26-годишната Романка се издигна и запиша победа по два часа и седум минути ...

Продолжува проклетството за Рикардо во Мелбурн: Kазна од три места на утрешните квалификации

Gol.mk - пред: 13 часа

Денес на програмата се последните тренинзи на Формула 1 пилотите во пресрет на утрешните квалификации за ГН на Австралија со која ќе биде означен официјален старт на новата сезона. Мерцедес е апсолутен фаворит за повторување на минатогодишните ...

5 поврзани вести »

Денес е празник на фудбалот: Меси против „азурите“, светскиот првак на мегдан со Шпанците

Gol.mk - пред: 13 часа

Иако во нашите мисли е само натпреварот на Македонија против Финска , што ќе биде првиот настап за нашата селекција во новата година, денешниот ден ќе донесе серија пријателски средби кои ќе се надоврзат на фудбалското лудило наречено ...

49 поврзани вести »

Станиќ: Имав сериозна понуда од Вардар, но проценив дека никогаш нема да бидам оној стариот

Gol.mk - пред: 13 часа

Пред неколку месеци се споменуваше како потенцијална замена за Арпад Штербик на голот на Вардар и фалеше само неговиот потпис, а одеднаш 39-годишниот Дарко Станиќ одлучи да ја заврши ракометната кариера.

17 поврзани вести »

Финска - Македонија без ТВ пренос, следете го натпреварот на Gol.mk!

Gol.mk - пред: 14 часа

Натпреварот меѓу македонската и финската репрезентација попладнево во 19.00 часот по локално, а 17.00 часот по македонско време нема да се пренесува на ниту една македонска телевизија. Директниот пренос можете да го погледнете на Gol.mk и да ја ...

64 поврзани вести »

ВИДЕО: Хјустон се намачи против Детроит, Мемфис со највисок пораз сезонава

Gol.mk - пред: 14 часа

Екипата на Хјустон Рокетс ја продолжи сигурната игра и со вчерашната победа над Детроит Пистонс (100-96) се најде многу блиску до првото место на Западот пред почетокот на плеј-офот. Мајк Д'Ентони настапи без неколку играчи, вклучувајќи го и Крис ...

Македонија игра променливо на првиот натпревар во календарската година

Gol.mk - пред: 15 часа

Во новиот милениум македонската фудбалска репрезентација бележи пет победи пет победи, седум нерешени исходи и шест порази на првите натпревари во календарската година. Најчесто тоа биле пријателски мечеви, иако некогаш сме се соочувале и со ...

Конте или Анчелоти може да го вратат Пирло меѓу „азурите“

Gol.mk - пред: 22 часа

Репрезентацијата на Италија се наоѓа во најлошиот момент во својата историја, откако за првпат по 60 години не успеа да обезбеди пласман на едно Светско Првенство (СП). „Азурите“ одиграа очајно во баражот против Шведска, а поразот значеше отказ за ...

ВИДЕО: Кербер за 65 минути ја совлада Ларсон и обезбеди трето коло во Мајами

Gol.mk - пред: 23 часа

Германката Анџелика Кербер оствари лесна победа против Јохана Ларсон со 2-0 (6-2, 6-2) и обезбеди пласман во третото коло на ВТА Мастерсот во Мајами. . @angeliquekerber flies through to round three of @miamiopen Sweeps past Larsson 6-2, 6-2.

УЕФА ја затвори северната трибина и го казни ПСЖ со 43.000 евра

Gol.mk - пред: 1 ден

Европската Фудбалска Федерација (УЕФА) одлучи да ја казни екипата на ПСЖ поради инцидентите на навивачите за време на натпреварот против Реал Мадрид во рамки од реваншот во осминафиналето од Лигата на шампионите (ЛШ).

3 поврзани вести »

Јотовски се лизна против партнерот во двојки во Хамамет

Gol.mk - 22.03.2018

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски доживеа елиминација во второто коло на ИТФ-фјучрс турнирот кој се игра во Хамамет, Тунис и е вреден 15.000 долари. Јотовски го мина првото коло, но во второто со пресврт загуби од хрватскиот тенисер Дује Кекез ...

3 поврзани вести »

ВИДЕО: „Кралицата на Унгарија“ во солзи се прости од репрезентацијата

Gol.mk - 22.03.2018

Анита Горбиц, 34-годишната унгарска ракометна репрезентативка реши да ѝ каже збогум на репрезентацијата по натпреварот од квалификациите за ЕП против Холандија (18-19). Бекот која цела кариера е дел од Ѓер беше дел од репрезентацијата од далечната ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Јагањац ем како најдобар стрелец, ем со нај-гол ја затвори СЕХА

Gol.mk - 22.03.2018

Екипата на Металург ја заврши сезоната во регионалната СЕХА-лига со победа над Целје, а Халил Јагањац, ракометарот на тимот од Автокоманда, го постигна најдобриот гол на колото. Хрватскиот репрезентативец постигна ефектен гол откако шутна ...

2 поврзани вести »

Осака: Сакав само Серена Вилијамс да ме запамети!

Gol.mk - 22.03.2018

Наоми Осака е овогодишната тениска сензација, откако 20-годишната тенисерка од Јапонија пред една седмица триумфираше на Мастерсот во Мајами, а синоќа славеше голема победа над најдобрата тенисерка на сите времиња Серена Вилијамс.

16 поврзани вести »

Кузманоски: Битола докажа дека е ракометен град, очекувам уште едно неизвесно дерби!

Gol.mk - 22.03.2018

Плеј-оф ждрепката од ракометната Суперлига посака првото коло да биде зачинето со големото градско дерби на Битола помеѓу екипите на Еурофарм Работник и Пелистер. Судејќи по настаните од регуларниот дел од сезона и последниот меѓусебен натпревар од ...

4 поврзани вести »