TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Гоце Георгиевски најдобро десно крило во идеалниот тим во Романија

Gol.mk - 26.05.2020

Македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски ја доби довербата во Романија и доби место во идеалниот тим кој го состави медиумот „Про Спорт“, по анкета во која учествуваа 14 тренерски имиња од земјата.

12 поврзани вести »

Десподовска: Слатките ми се слабост, учам за здрава исхрана додека е пауза

Gol.mk - 26.05.2020

Македонската ракометарка, Зорица Десподовска со Гмини Кобижице по прекинот на сезоната го освои бронзениот медал и третото место на табелата во полската Суперлига, што претставува најголем успех во историјата на клубот.