TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Белорусија е последна шанса за Македонија да ја поправи лошата слика на СП!

Gol.mk - пред: 16 часа

Секако дека убедливите порази од Египет , Шведска , Словенија и Русија болат и нема така лесно да бидат заборавени, но Македонија денес ја има последната шанса за колку толку да го поправи лошиот впечаток кој досега го има оставено на Светското ...

102 поврзани вести »

Наполи потврди интерес за Станковски, Работнички бара милион евра

Gol.mk - пред: 17 часа

Италијанскиот калчолигаш Наполи сериозно е заинтересиран во своите редови да го донесе младиот македонски фудбалер Лука Станковски. „Бисерот“ на Работнички игра одлично, па не е чудо што ваков голем клуб се интересира за него.

3 поврзани вести »

ВИДЕО: Јокиќ со нов монструозен меч, Дејвис блесна во родниот град

Gol.mk - пред: 19 часа

Никола Јокиќ продолжува со блескавите партии во НБА-лигата. Српскиот кошаркар беше лидер во својот тим во новата победа над Феникс Санс, повторно по две продолженија (112-120). Овие два ривали одиграа натпревар пред еден ден и на него се играа ...

11 поврзани вести »

Џенсон Батон се враќа во Ф1, ќе биде советник во Вилијамс

Gol.mk - 23.01.2021

Џенсон Батон е пред враќање во Формула 1 бизнисот. Прославениот возач мина долги години во најбрзиот авто-мото „циркуз“, па сега би можел да се вработи како советник во Вилијамс. Екипата во која ја започна кариерата во 2000 година со Ралф Шумахер ќе ...

4 поврзани вести »

Данска сигурен четвртфиналист, Германија го надигра Бразил

Gol.mk - 23.01.2021

Данска и без главните ѕвезди славеше над Јапонија (27-34) и како првопласирана патува во четвртфиналето на Светското првенство (СП) кое се игра во Египет. Скандинавската селекција не можеше да смета на Микел Хансен и Јохан Хансен, но, сепак, сигурно ...

20 поврзани вести »

Капитенот открива: Фитиљ е најголем спанко, Столе најмногу јаде, а најубава фризура има...!

Gol.mk - 23.01.2021

По гостувањето во поткастот на Хрватската ракометна федерација, нашиот ракометен капитен Кирил Лазаров имаше и едно необично интервју за медија тимот на СЕХА лигата, во кое откриваше интересни детали поврзувани со своите соиграчи од репрезентацијата.

Што треба за Хрватска да игра четвртфинале на СП?

Gol.mk - 23.01.2021

Хрватска шокантно загуби од Аргентина (19-23) во второто коло од втората фаза на Светското првенство (СП) во Египет и сега четвртфиналето е доста далеку. Но, како „каубоите“ може да дојдат до нокаут-рундата? Се очекува вечерва Данска да ја совлада ...

20 поврзани вести »

Чупиќ: Лино ме изненади, тој најдобро знае дали ова е негов крај!

Gol.mk - 23.01.2021

Малкумина веруваа дека Хрватска може целосно да потоне и да загуби од Аргентина во клучниот натпревар за пласман во четвртфиналето на Светското првенство во Египет . По поразот од 22-18 селекторот Червар најави оставка, а искусниот Иван Чупиќ не ...

60 поврзани вести »

Червар најави оставка: Штом вака му игра тимот во клучниот меч, селекторот мора да замине!

Gol.mk - 23.01.2021

По среброто на Европското првенство минатата година, Хрватска одигра разочарувачки во одлучувачкиот натпревар на Светското првенство во Египет и заслужено загуби од Аргентина со 23-18. Селекторот на хрватскиот национален тим ја изненади јавноста и ...

60 поврзани вести »

Поповиќ го препороди Будуќност, Ѓер се „сопна“ против Брест Бретањ

Gol.mk - 23.01.2021

Два супер-квалитетни натпревари од десеттото коло на групната фаза на Лигата на шампионите во ракомет за жени. Бојана Поповиќ и Будуќност на домашен терен се намачи, но сепак го совлада данскиот претставник во елитата Одензе со 27-24 (13-10).

2 поврзани вести »

Лекција од Каденас за Червар: Аргентина сензационално ја декласира Хрватска!

Gol.mk - 23.01.2021

Исто како на Светското првенство во Португалија пред осумнаесет години, Хрватска на Червар загуби од Аргентина и драстично си ги искомпликува шансите за пласман во четвртфиналето. Попладнево во Каиро „гаучосите“ славеа со 23-19 (12-12), а Каденас му ...

60 поврзани вести »

Потиќ пристигна во Пролет, целта е излез во Европа

Gol.mk - 23.01.2021

Екипата на Тинекс Пролет донесе ново засилување во своите редови и потпиша со Никола Потиќ, десниот бек кој е довчерашен играч на екипата на Металург. 27-годишниот Србин не ја доби посакуваната улога во Автокоманда, па двете страни спогодбено го ...

35 поврзани вести »

Алушовски: Било каков натпревар е подобар и од најдобриот тренинг

Gol.mk - 23.01.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар е во завршна фаза од зимските подготовки, затоа што уште во јануари го чекаат предизвици од новата сезона во СЕХА лигата, а потоа и пеколен распоред во февруари, во кој ќе одиграат дури седум средби од Лигата на ...

35 поврзани вести »

Битолчани потклекнаа во финишот, Еурофарм Пелистер поразен во Загреб

Gol.mk - 23.01.2021

Ракометарите на Еурофарм Пелистер претрпеа пораз во вториот контролен натпревар во подготвителниот период. Битолчани попладнево загубија во „Трешњевка“ во Загреб од ППД Загреб со 26-23 (16-14).

5 поврзани вести »

За бенефит на Македонците: Металург ослободи уште еден странец

Gol.mk - 23.01.2021

Екипата на Металург ослободи уште еден странец и го раскина договорот со Маријан Мариќ. Пред неколку часа тимот спогодбено се раздели со Никола Потиќ, а сега доаѓа вест дека и Мариќ повеќе не е дел од тимот од Автокоманда.

35 поврзани вести »

Катар остана „жив“ и чека сензација, Шпанија сигурна до лидерското место

Gol.mk - 23.01.2021

Ракометната репрезентација на Катар славеше над Бахреин (28-23) и остана со теоретски шанси за пласман во наредната фаза на Светското првенство (СП) кое се игра во Египет. Африканската селекција го скрши отпорот на ривалот во второто полувреме, ...

8 поврзани вести »

Лазаров: Со овие порази можеби го допревме дното, но со добра стратегија ќе пробаме... (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.01.2021

Македонија не бележи резултати како што се очекуваше на Светското првенство во Египет . Можеби поразите од многу посилните Египет, Шведска и Словенија беа очекувани, но никако со таков пристап со каков што излегоа и одиграа избраниците на Данило ...

65 поврзани вести »

Вардар го совлада Металург во „комбинираниот“ тест во Скопје

Gol.mk - 23.01.2021

Во пресрет на пролетниот дел од ракометната сезона македонските суперлигаши Вардар и Металург со меѓусебен тест дуел ги отворија зимските подготовки. Во салата „Јане Сандански“ двете екипи играа во некомплетни состави, а до победата стигна шампионот ...

35 поврзани вести »

Металург се раздели со Потиќ, Пролет фаворит за негов потпис

Gol.mk - 23.01.2021

Откако вчера се раздели со пивотменот Канкараш, скопски Металург денес спогодбено го раскина договорот со уште еден странски ракометар. Десниот бек Никола Потиќ со само неколку одиграни натпревар и без значителен учинок ја напушта Автомоманда.

35 поврзани вести »

Брестовац: Кузмановски e најсериозен кандидат да го замени Кире!

Gol.mk - 23.01.2021

Селекторот Данило Брестовац покрај разговорите за Русија и Белорисија на стандардната прес-конференција, реши да зборува и за иднината на селекцијата. Тој нагласи дека веќе има момчиња кои се наметнуваат во прв план, а како нов столб на тимот го ...

102 поврзани вести »