TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канал5

Емили Ратајковски објави гола фотографија , на фановите им пречи нејзиниот сопруг (ФОТО)

Канал5 - пред: 1 ден

Емили Ратајковски објави гола фотографија на Инстаграм, на која што нејзиниот сопруг ги крие стратешките делови. "Ова не е како што изгледа нашиот карантин (ние сме најчесто облечени). Ова беше околу шест месеци откако се венчавме, во летото 2018 ...

4 поврзани вести »

Главниот американски епидемиолог тврди дека вирусот се шири и преку дишење и обичен разговор

Канал5 - 04.04.2020

Можно е новиот коронавирус да се шири преку воздух преку обично дишење и говор, рече водечкиот американски експерт во борбата против Ковид-19 , во време кога американската влада се подготвува да им препорача на сите да носат маски.

Брачна двојка од Флорида се разболеле од корона , починале ист ден, за само 6 минути

Канал5 - 04.04.2020

Пред само неколку недели, сопружниците Стјуарт и Адријан Бејкер имале совршено здравје и 51 година во брак. Но, кон средината на март, тие почнале да се чувствуваат лошо. Стјуарт (74) и Адријан (72) живееле во Бојтон Бич, Флорида и биле во пензија.

Во овие земји на светот нема коронавирус

Канал5 - 04.04.2020

До 12 јануари, пред нешто помалку од три месеци, инфекцијата со коронавирус ја имаше само во Кина. И тогаш, на 13 јануари, вирусот стана глобален проблем. Првиот случај беше пријавен во Тајланд, по што следеа Јапонија, Јужна Кореја и САД.

743 поврзани вести »

Трамп го смени главниот разузнувач кој ја водеше истрагата за негово отповикување

Канал5 - 04.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вчера објави дека го отпуштил Мајкл Аткинсон, генералниот инспектор на американската разузнавачка служба, кој работел на поплаките за свиркачи што довеле до судење на Трамп за импичмент.

18 поврзани вести »

Продожува проклетството на семејството Кенеди – исчезнаа внуката на Роберт Кенеди и нејзиниот син

Канал5 - 04.04.2020

Внуката на починатиот Роберт Ф. Кенеди Мејв Фахеј Таунсенд и нејзиниот малолетен син вчера исчезнале Тие исчезнале во петокот откако пловеа кон заливот Чесапик во кану, изјави гувернерот на Мериленд, Лери Хоган.

10 поврзани вести »

СДСМ: Фрустрациите на Мицкоски немаат крај, намерно излажа дека државата има само 100 теста за коронавирус

Канал5 - 04.04.2020

Немаат крај фрустрациите и очајот на Христијан Мицкоски кој и во најголема здравствена криза продолжува да шири политикантство и дезинформации, реагираат од СДСМ на вчерашните наводи ла лидерот на ВМРО - ДПМНЕ во ,,Само интервју' на Канал 5 ТВ.

132 поврзани вести »

СДСМ : Важно е секое работно место, секоја компанија, секој приход, заедно можеме да се избориме со сите предизвици

Канал5 - 04.04.2020

Во време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави најголеми напори да го спаси секое работно место, секоја компанија и да се обезбеди приход за секој граѓанин., се наведува во соопштението на СДСМ.

33 поврзани вести »

Стјуардеса во самоизолација во станот , насмеа милиони (ВИДЕО)

Канал5 - 04.04.2020

Стуардеса покажа како „работи од дома“, а видеото насмеа многумина на социјалните медиуми. Кристин Џилет, стјуардеса на WestJet, направи кратко видео на кое е прикажана стјуардесата која е во карантин поради пандемија на коронавирус.

4 поврзани вести »

Најмногу снег во Крушево, најстудено во Маврово

Канал5 - 04.04.2020

Највисока снежна покривка од 34 сантиметри утрово е измерена во Крушево. Следат Маврово со 16, 12 Битола, 6 Лазарополе, 5 Тополчани, 4 Ѓуриште. Како што соопшти УХМР, најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Претор (14 л/м2), потоа 12 во ...

Германски доктор со коронавирус е најден мртов , откако го прекршил карантинот

Канал5 - 04.04.2020

58-годишен германски лекар бил пронајден мртов во неговиот стан, откако не ја почитувал одредбата за самоизолација, бидејќи имал симптоми на коронавирус. Лекарот од Лондон починал во неговиот стан во близина на Берлин, а властите сега се загрижени ...

368 поврзани вести »

И денеска забрана за движење од 16 часот, во Куманово цел ден, до утре во 05 часот

Канал5 - 04.04.2020

Забраната за движење на населението и денеска почнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наутро, освен во Куманово каде што забраната е воведена од петокот и е во тек на целиот викенд.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема време за импровизации

Канал5 - 04.04.2020

Танчерите Заев и Спасовски предизвикаа хаос во Куманово, се наведува во соопштението на ВМРО - ДПМНЕ. Додека тие танцуваат со пандемијата, животите на илјадници кумановчани се загрозени. Илјадници стари и изнемоштени, хронично болни и семејства со ...

19 поврзани вести »

Облачно со повремен дожд и снег на повисоките планини

Канал5 - 04.04.2020

Времето денеска во земјава ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува умерен, а во западните и крајните источни делови повремено засилен ветер од североисточен ...

56 поврзани вести »

Ден на жалост во Кина по жртвите на коронавирусот

Канал5 - 04.04.2020

Кина денеска жали за илјадниците „маченици“ кои подлегнаа на ефектите на коронавирусот, со знамиња на половина копје низ целата земја и укинување на сите форми на забава. Денот на жалост се совпаѓа со почетокот на годишниот празник Кингминг, познат ...

29 поврзани вести »

Бислимоски: Поторшувачите што ги задржаа своите редовни примања навреме да ги плаќаат сметките

Канал5 - 04.04.2020

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни примања и покрај мерките за заштита од коронавирусот навремено да ги подмират своите сметки.

31 поврзани вести »

Полициски час до понеделник во Кумaново , заболени 85 лица, од кои 11 се медицински персонал

Канал5 - 04.04.2020

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Во општината од синоќа е воведен полициски час до понеделник во 05.часот.

179 поврзани вести »

Дневен хороскоп за 4. април 2020 година

Канал5 - 04.04.2020

Дневен хороскоп за сабота, 4. април 2020 година. Овен 21.3-20.4. Љубов Неврзаност, отвореност , потреба за слобода дури и кога може да повредите други- тоа е суштината на вашите односи денеска. Кариера Не сте свесни за своите грешки.

13 поврзани вести »

Жена заразена со коронавирус избегала од болница, хаос на улиците (ВИДЕО)

Канал5 - 03.04.2020

Жена заразена со коронавирус е уапсена во Консепчион, Чиле, откако избегала од болницата Лас Игуарас во Талкахуан, пренесува „Алмадар њуз“. Исто така, се појави и видео од апсењето, во кое се гледа како полицајците ја бркаат жената.

743 поврзани вести »

Спасовски до кумановци: Останете присебни, нема простор за паника заради полицискиот час

Канал5 - 03.04.2020

Премиерот Оливер Спасовски вечерва на неговиот фејсбук-профил упати апел до кумановците да останат присебни во овие моменти, нагласувајќи дека нема простор за паника заради полицискиот час.