TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Тројца мртви и четворица повредени авганистански мигранти откако иранската полиција им пукала во возилото

Курир - пред: 10 часа

Авганистанското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека иранските власти од провинцијата Јазд прифатиле дека нивните полициски сили претходно неделава пукале врз возило со авганистански мигранти, предизвикувајќи ја смртта на тројца од ...

8 поврзани вести »

ФОТО: Имала 110 килограми додека била бремена, а потоа се преполовила!

Курир - пред: 11 часа

Иако целиот свет зборува за промената која Адел ја направи, изненади и пејачката Џесика Симпсон која својата линија по породување ја доведе до совршенство. Имено, таа во бременоста достигнала дури 110 килограми, а потоа се преполовила и покажала ...

2 поврзани вести »

Трипуновски: Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и ...

Курир - пред: 11 часа

Го гледам денес Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци да ги види каналите и пумпните станици кои треба да опслужуваат илјадници хектари, како се нефункционални.

Кајри Ирвинг ќе го пропушти остатокот од сезоната

Курир - пред: 11 часа

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг нема да биде на терените по продолжувањето на сезоната 2019/20 во НБА. „Yahoo Sports“ објави информација дека кошаркарот може да се приклучи на тимот, но само како непријавен играч за поддршка на соиграчите во ...

16 поврзани вести »

Египет претстави нов план за Либија, по неуспехот на офанзивата на армијата на генерал Хафтар

Курир - пред: 11 часа

Египетскиот претседател Абдула Фатах ал-Сиси денеска ја промовираше новата иницијатива за Либија, предлагајќи избран владеачки совет и прекин на огнот на 8 јуни. Сиси, крај кого стоеја командантот на источниот дел од земјата, генералот Калифа ...

13 поврзани вести »

Ковачки: Три дена главна тема е зошто лидерот на опозицијата јадел во кафеана, а не се дава доволно значење на ...

Курир - пред: 11 часа

3 дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, реагира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Точно е дека г-динот Мицкоски не смеел да биде во затворениот дел од кафеаната и за ...

2 поврзани вести »

Илјадници граѓани на Лондон излегоа на протест против расизмот

Курир - пред: 12 часа

Илјадници лица, со транспаренти в раце, се собраа денеска на плоштадот пред британскиот Парламент во Лондон во знак на протест против расизмот, и покрај повиците на владата да не се одржуваат собири на големи групи поради стравот за ширење на ...

64 поврзани вести »

ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Ги преспаа изминатите три години на власт – Еве како асфалтираат градоначалникот Јованоски и ...

Курир - пред: 12 часа

Луѓето кои буквално ги преспаа изминатите три години на власт, деновиве се растрчани со нови ветувања и брзаат колку што можат повеќе да асфалтираат во Прилеп и населените места, реагираат од ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

ВИКЕНД КАРАНТИН БЕЗ ВОДА- жителите на Нерези останаа жедни

Курир - пред: 12 часа

Во сред пандемија, жителите на средно Нерези трпат за вода. Во 80 часовен карантин, оставени се без најнеопходниот услов за живот. Вода нема ниту за пиење, ниту за капење. Помош барале повеќе пати до сега, но без успех, објавува Сител.

18 поврзани вести »

Николоски: Нивната нова нормалност е ненормалност – Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и ...

Курир - пред: 12 часа

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени, реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, откако Македонија во изминатите денови белиежи црна статистика во ...

280 поврзани вести »

Здравковски: Владата на СДСМ нема капацитет да се справи со пандемијата

Курир - пред: 12 часа

Се соочуваме со една нова реалност, која ни најмалку не смее и не може да биде нормалност како што сакаат да ја прикажат политичките гарнитури кои ја држат власта, истакна на денешната прес-конференција претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Велес Игор ...

3 поврзани вести »

Рома претрпе рекордни загуби оваа сезона

Курир - пред: 12 часа

Рома претрпе рекордна загуба од 126,4 милиони евра за првите девет месеци од сезоната 2019/20, пишува „Football Italia“. Пријавено е дека ова е скоро 100 милиони повеќе од минатата сезона (29,5 милиони евра).

6 поврзани вести »

Во Вашингтон вечерва се очекува еден од најголемите протести

Курир - пред: 13 часа

Во Вашингтон вечерва се очекува голем протест против расизмот и полициската бруталност, можеби еден од најголемите досега, поради неодамнешното убиство во Афроамериканецот Џорџ Флојд, изјави началникот на полицијата.

171 поврзани вести »

Српската РИК ги прогласи изборните листи, познато кој ќе учествува, а кој ќе ги бојкотира изборите

Курир - пред: 13 часа

Републичката изборна комисија (РИК) на Србија ги прогласи 16-те изборни листи од вкупно 22 кои имаат доставено законски потписи на поддршка на граѓаните. Со тоа, како што јави дописиникот на МИА од Белград, познати се партиите и коалциите кои ќе ...

9 поврзани вести »

Чулев: Фер и демократски избори треба да има во оној момент кога граѓаните без страв за своето здравје ќе излезат и ќе ...

Курир - пред: 13 часа

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку статус на Фејбук ги информира граѓаните дека денеска имал интервју за веб порталот Република. -✋ Во денешното интервју за веб порталот Република говорам на актуелни теми поврзани со работата на ...

42 поврзани вести »

Повторно драматична бројка на ново заразени лица: Ова се официјалните бројки во изминатите 24 часа, а Заев бара брзи ...

Курир - пред: 13 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19, Штип-17, Прилеп-1, Тетово-16, Струга-7, Велес-3, Битола-1, Охрид-5, Гостивар-6, ...

Реакции на Мета, Рама и Баша по постигнатиот договор за изборната реформа

Курир - пред: 13 часа

По постигнатиот договор за изборната реформа на политичките партии во Албанија, реагираа шефот на државата Илир Мета, премиерот и лидер на владејачките социјалисти, Еди Рама и лидерот на опозициските демократи, Љуљзим Баша.

16 поврзани вести »

Видни пратеници на ЦДУ се противат на одлуката на Трамп за повлекување не 9.500 американски војници од Германија

Курир - пред: 13 часа

Двајца видни пратеници, членови на конзервативниот блок на германската канцеларка Ангела Меркел, ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да и нареди на војската да повлече 9.500 американски трупи од Германија.

12 поврзани вести »

Солскјер за дуелот со Тотенхем: Треба да играме како со Челси во првото коло

Курир - пред: 13 часа

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека неговиот тим може да се прилагоди на својот прв меч по продолжувањето на сезоната на ист начин како и за дербито со Челси, со кое започна првенството.

13 поврзани вести »

Од цената ќе ви се заврти во умот: Цеца не штедеше пари за транспортерот во кој Вељко го изнесе наследникот од болница

Курир - пред: 13 часа

Вељко и Богдана утринава својот син го одведоа дома во својата вила на Дедиње. Сите забележаа дека Вељко го изнесе својот син од болница во транспортер на кој имаше дизајн со тигар, инаку симбол на српската волонтерска гарда, чиј командант бил Жељко ...

37 поврзани вести »