TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Невил: Роналдо ќе продолжи во врвен европски клуб

Курир - пред: 13 часа

Поранешниот англиски репрезентативец Гери Невил изјави денеска оти верува дека португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ќе остане во Европа и ќе ја продолжи кариерата во некој врвен клуб.

4 поврзани вести »

Илиеска: Во Буџетот за 2023 година има многу средства за непродуктивни трошоци, а потребни се сериозни мерки за ...

Курир - пред: 13 часа

Реализацијата на капиталните инвестиции е многу мала за годинава, а се предвидуваат поголеми за 2023 година, рече Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашнпто гостување на телевизија 24.

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Португалија е третиот осминафиналист во Катар

Курир - пред: 13 часа

После Франција и Бразил Португалија е третиот осминафиналист на Светското првенство во Катар. Вечерва Португалците славеа во дербито против Уругвај со 2:0. Првото полувреме не донесе премногу возбудувања, па мрежите мируваа.

78 поврзани вести »

Многу „храбар“ потег: Навивач го развеа ЛГБТ знамето среде терен и испрати три пораки (ВИДЕО)

Курир - пред: 14 часа

Значаен дел од ова Светско првенство се и дебатите за човековите права, во преден план е ЛГБТ заедницата која негодува на забраните на организаторот во нивната земја да се вее знамето со боите на виножитото.

9 поврзани вести »

Бруно Фернандеш ја носи Португалија до водство со Уругвај (ВИДЕО)

Курир - пред: 14 часа

Португалија е на добар пат да биде третата репрезентација, по Франција и Бразил, која уште по првите два натпревари ќе обезбеди осминафинале на Светското првенство во Катар, откако веќе води со 1-0 против Уругвај во мечот од Групата Х.

78 поврзани вести »

Илиеска: Сите се согласни дека прогресивното оданочување во ваква криза треба да се одложи

Курир - пред: 14 часа

Од први јануари 2023 година треба да се воведе прогресивно оданочување за кое сите релавантни чинители рекоа дека во економска, енергетска криза не е време за вакви работи, рече Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија ...

5 поврзани вести »

Реакцијата на детето кое се поздрави со Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Курир - пред: 14 часа

Излишно е да се зборува каква фудбалска икона е Кристијано Роналдо, но оваа реакција на детенцето кое се поздрави со него е баш симпатична да се погледне. Овој момент ќе го памети ...

3 поврзани вести »

Онана со прва реакција на социјалните мрежи по контроверзните случувања во Камерун (ФОТО)

Курир - пред: 14 часа

Ригоберт Сонг одлучил да го отстрани Андре Онана од камерунскиот тим за мечот против Србија кој се играше денеска, а иако првично беше пренесено дека му е затворен патот кон националниот камп, селекторот се одлучи да ги смири тензиите.

23 поврзани вести »

Португалија бадијала игра викторија, Уругвајците знаат како да се бранат

Курир - пред: 14 часа

По првите два денешни натпревари на кои беа постигнати голови на полувреме, во другите два, селекциите му се вратија на „омилениот резултат“ по 45 минути игра. По Бразил и Швајцарија, вечерва и Португалија и Уругвај одиграа без голови по првото ...

78 поврзани вести »

ВИП друштво во Катар: Четири бразилски легенди уживаа на трибините по мајсторијата на Касемиро (Видео)

Курир - пред: 15 часа

Бразил успеа да ја победи Швајцарија и покажа дека нема да калкулира и да остава ништо на случајноста, триумф со кој „кариоките“ обезбедија пласман во осминафиналето на Светското првенство.

72 поврзани вести »

Андоновска до Реџепи: Ти ниту си ми држел, а ниту ќе ми држиш лекции, лекциите на друго место можеш да ги држиш

Курир - пред: 15 часа

Овој лекција мене нит ми одржал нит може да ми одржи, лекциите на друго место нека ги држи! Апсолутна лага и дефокус од реалните проблеми е неговото тврдење, за кое доказ се снимките од седницата! Го почитувам јазикот на кој говорат малцинствата во ...

3 поврзани вести »

Ковачки за случајот Онишченко: Според мене станува збор за внатрепартиска пресметка дури и криминогена на СДС во АНБ

Курир - пред: 15 часа

„За случајот со Онишченко не може да бега ниту директорот, а ниту министерот за внатрешни работи, а ниту пак премиерот. Зошто ова го говориме? Најодговорен ако веќе гледаме по силата на нештата би требало да биде министерот за внатрешни работи.

40 поврзани вести »

Српски новинар го праша Гранит Џака за дуелот со Србија, кој ќе биде одлучувачки, еве го неговиот одговор!

Курир - пред: 15 часа

Гранит Џака по мечот зборуваше за поразот од Бразил. Како што вели тој, направиле се што е во нивна можност да освојат поволен резултат. „Многу сме разочарани. Можеше да се види, одигравме добро, покажавме тимски дух, добро се браневме, рече ...

72 поврзани вести »

Сите го сакаат него: Кристијано Роналдо со ФОТОГРАФИЈА на денот

Курир - пред: 15 часа

Португалскиот АС дефинитивно е најголемата ѕвездра на овој мундијал во Катар. Имено капитенот на португалската репрезентција е секогаш интересен за фотографите кои пак не испуштаат момент за да го фотографираат.

Неверојатна приказна: Oд фудбал на улица, до први голови во Катар, родени во ист град, имаат исти имиња, играат за ...

Курир - пред: 16 часа

Мохамед Салису е 23 годишен фудбалер на Саутемптон, репрезентативец на Гана. За оваа селекција дебитирал оваа година и има само пет мечеви за националниот тим. Неговата фудбалска бајка почнува во 2017-та кога станува дел од младинските категории на ...

53 поврзани вести »

Цела плажа гледаше во најголемиот ЗАДНИК во шоубизнисот: Блиската пријателка Кајли Џенер докажа дека има НАЈДОБРО тело! ...

Курир - пред: 16 часа

Анастасија Караниколау е најдобрата другарка на Кајли Џенер откако тоа место го изгуби Џордан Вудс кога била забележана како го љуби Тристан Томпсон којшто во тоа време се забавувал со Клои Кардашијан.

5 поврзани вести »

Бразил ја израдува и Србија, еве ги математиките за осминафинале, но едно нешто мора да направат против Швајцарија…

Курир - пред: 16 часа

Уште пред натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија беше јасно дека Србија во секој случај ќе остане во игра за осминафиналето, но дека во секој случај ќе мора да погледне во туѓ двор. Она што сите го знаеме е дека само победа против исклучително ...

72 поврзани вести »

Сонг објасни зошто ѕвездата на Интер доби дисциплинска лекција и многумина ќе се сложат со селекторот (ВИДЕО)

Курир - пред: 16 часа

Камерун одигра хрвабар меч и на крајот освои бод играјќи 3:3 против Србија, иако на голот на африканската репрезентација го немаше првиот голман, Андре Онана. Ѕвездата кој го носи дресот на италијански Интер, доби дисциплинска лекција од селекторот ...

23 поврзани вести »

Ковачки: До мене стигна и сметка за струја која докажува дека хациендата се води на таткото на Петровска, таа била ...

Курир - пред: 16 часа

Ние бараме во интерес на јавноста тоа да се расчисти случајот со непријавената хациенда на министерката Петровска. Бидејќи до мене беше доставено побарување за извинување дека не сум ја говорел вистината, еве до мене стигна уште една сметка, од ...

9 поврзани вести »

Ковачки: Грижата на СДС е до тој степен што во касарната на Армијата нема вода за пиење, а кај министерката и тимот ...

Курир - пред: 16 часа

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на колена, таа треба да се позанимава малку со стандардот на војниците кој што за жал е уништен ...

6 поврзани вести »