TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ladybook

Каде да патувате во јуни: градови кои треба да ги посетите

Ladybook - пред: 49 мин

Јуни е одличен за патување, па затоа искористете ја втората половина од месецот за да посетите некој од овие прекрасни градови. Секоја можност да заминете некаде, барем на 3 дена, искористете ја бидејќи ќе ве исполни со позитивна енергија и ќе биде ...

Прво интервју со таткото на Меган Маркл по кралската свадба: „Хари ја побара нејзината рака преку телефон“

Ladybook - пред: 4 часа

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, за првпат зборуваше за настаните поврзани со кралската свадба. Во интервјуто за „Good Morning Britain“ тој раскажа повеќе за тоа како неговата ќерка му соопштила за своето ново момче, за тоа како Хари ја побарал ...

29 поврзани вести »

Првата геј свадба во историјата на кралското семејство

Ladybook - пред: 4 часа

Оваа година следува уште една историска свадба на кралското семејство - лордот Ивар Маунтбатен и неговиот партнер Џејмс Којл ќе стапат во брак во приватна капела во Девон. Тоа ќе биде првата геј свадба во историјата на кралското семејство на Велика ...

4 поврзани вести »

Ден на татковците: Инстаграм фотографии на познатите личности

Ladybook - 18.06.2018

Секоја година во САД на 17 јуни се прославува Денот на татковците. Оваа година повторно по тој повод познатите личности на своите Инстаграм профили споделија фотографии од своите татковци и сопрузи со цел да им го честитаат овој ден.

Инспирација за елегантен изглед: Меган Маркл во прекрасен фустан на Оскар де ла Рента

Ladybook - 18.06.2018

Некои се воодушевени од нејзиниот моден избор, додека пак некои го осудуваат нејзиниот изглед. Сепак, војвотката од Сасекс беше во центарот на вниманието на свадбата на внуката на принцезата Дијана.

29 поврзани вести »