TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Машки магазин

Морничав тренд меѓу девојките: Родителите во страв и неверување

Машки магазин - тукушто објавено

Во Хрватска пристигна нов загрижувачки тренд кај девојките - почнаа да натопуваат тампони со алкохол и ги ставаат таму долу како да имаат циклус. Мајката на тинејџерка за хрватскиот „Глас на Славонија“ раскажа што прават пријателките на ќерката „Бев ...

СУРОВО: Преживеал 13 месеци во Тихиот океан, нема да верувате што го чекаше по спасувањето (ВИДЕО)

Машки магазин - пред: 57 мин

Приказната започнува кон крајот на 2012 година, кога Хозе и неговиот пријател Езекиел Кордоба запловија во скромен брод. Ги зафатибура, а морето ги отфрли на еден од многуте корални острови каде нема жители Помина една година откако бродоломот на ...

Пекарка откри шокантни работи: Еве што навистина јадете, не можам да молчам повеќе!

Машки магазин - пред: 2 часа

Романтични вечери во скапи ресторани или студентски појадок во пекари може да бидат опасно одвратни за вас по овој текст, со оглед дека одредена Милана ја откри застрашувачката вистина што се случува во кујните на овие простории.

Го бараше цели 9 години: Очајна жена (48) го пронајде мажот, а потоа следеше шок!

Машки магазин - пред: 3 часа

Сопругот на 48-годишната Карен Маркс, Адам Маркс, исчезна од семејниот дом во 2005 година без никакво објаснување, без ниту еден збор. Очајната жена помина цели девет години немилосрдно трагајќи по него.

Гледате во најсложените очи во животинскиот свет, ама внимавајте: Нивниот удар може да биде смртоносен

Машки магазин - пред: 5 часа

Погледнете во најсложените очи на светот на животните, но бидете внимателни! Ударот на ова животно може да биде смртоносен Фото: Shutterstock Еден вид на голем рак што живее во Големиот корален гребен во Австралија има повеќе рецептори во боја во ...

КАКО ДА СЕ ЗАТВОРИЛЕ ТРИ ГОЛЕМИ ФАБРИКИ: За три месеци без работа останаа над 15 илјади луѓе

Машки магазин - пред: 7 часа

Само за три месеци поради корона кризата во земјава останале без работа над 15 илјади граѓани од земјава. Ова го покажуваат најновите податоци што ги објави Агенцијата за вработување. Според овие бројки, на крајот на мај годинава во земјава имало ...

70 поврзани вести »

Оваа билка реагира на човечки допир и тоа многу видливо: „Срамежливата принцеза“

Машки магазин - пред: 8 часа

Се разбира, растенијата се живи суштества, но тие се многу статични и мирни по природа, така што понекогаш забораваме на тоа. Кога ова растение ќе се допре, ги собира своите лисја, како да се брани од несакан допир.

Уникатен мотор, еден единствен: Спој на минато, сегашност и иднина

Машки магазин - пред: 9 часа

Ви го претставуваме футуристичкиот електричен мотор, создаден како дел од работилницата во Атланта, Фулер Мото… Уникатниот модел е инспириран од класичниот француски 1929 Majestic, а беше нарачан од музејот Хас Мото и галеријата на скулптури, ...

Специјалист од луксузно одоморалиште на Малдивите открива свој рецепт за борба против коронавирусот

Машки магазин - пред: 10 часа

И додека сè уште нема вакцина против коронавирусот што го „покори“ целиот свет, сигурно има некои работи што можеме да ги направиме за да се намали можноста за заболување… Покрај социјалното дистанцирање и одржување на хигиената, многу е важно да се ...

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини

Машки магазин - пред: 10 часа

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини Битолска млекара и Цермат го лансираат првиот млечен сладолед со 10 витамини на пазарот. Новиот производ е наменет за сите возрасти, а посебно за децата што произлегува од неговиот ...

8 поврзани вести »

Од аквадукт од 1900 г.п.н.е до модерна инвертер клима! Еден македонски бренд го следи модерниот развој!

Машки магазин - пред: 11 часа

Уште во праисторијата, луѓето се труделе да ги разладат или стоплат просториите во кои живеат на различни начини. Модерните клима уреди се производ на едноставните и упорни обиди на предците за создавање напредни начини за подобрување на средината ...

7 поврзани вести »

Денес е големото финале, сѐ зависи од вас: Роџер Федерер или Новак Ѓоковиќ?

Машки магазин - пред: 11 часа

Во отсуство на тенис, медиумската куќа Еуроспорт излезе со идеја да го реши прашањето за најдобриот тенисер во светот на сите времиња во машка и женска конкуренција еднаш засекогаш. Денес, беше редот на големото финале во кое се најдоа големите ...

27 поврзани вести »

EXTREME SKY: Парфем за мажи кои сакаат да го освојат целиот свет и да го набљудуваат од птичја перспектива

Машки магазин - пред: 11 часа

Мајкл Корс го претставува најновиот машки мирис во својата колекција Екстрем… Оваа линија веќе ги има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed , додека најновата креација е Extreme Sky.

Зошто топлинските пумпи за ладење и греење се иднината за економичен дом?

Машки магазин - пред: 11 часа

За време на летниот период, секое домаќинство се труди да ја постигне идеалната температура на домот, а тоа понекогаш знае да донесе вртоглаво високи сметки за електрична енергија. Следејќи ги светските трендови, компанијата VIVAX на македонскиот ...

9 поврзани вести »

Можна многу поголема бројка на новозаразени со коронавирус кај нас: Дали ќе се надмине рекордот?

Машки магазин - пред: 12 часа

Во очекување на новите бројки на заболени од коронавирус во нашата земја, за кои веќе се шпекулира дека за денес изнесуваат 127, а тоа би значело нов рекорд за едно деноноќие, министерот Венко Филипче вчера објасни зошто бројките растат: - Овој нов ...

381 поврзани вести »

Првиот позлатен хотел на светот: Каков коронавирус, за овде и тој треба да си плати

Машки магазин - пред: 12 часа

Станува збор за хотел Голден Лејк во Виетнам, кој е наречен единствен заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со 5.000 метри квадратни позлатена керамика, што го прави првиот позлатен хотел во светот.

ПРЕСВРТ: Нова обдукција- Флојд починал од ЗАСТОЈ НА СРЦЕТО, а не од задушување и бил позитивен на коронавирус

Машки магазин - пред: 13 часа

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи официјалниот патолог на округот Хенепин, откако беше извршена конечна обдукција врз телото на еден афроамериканец убиен за време на апсењето, за што поранешниот полицаец Дерек Шовин и тројца ...

342 поврзани вести »

Интервју: „Корона проект“ на Проф. Др. Миодраг Врчаковски

Машки магазин - пред: 14 часа

Тој е добитник на Националната награда Св. Климент, која се доделува за исклучители постигнувања во медицината. Основоположник е на интервентна Неврорадиологија во земјава. Исклучителен доктор, еден од најдобрите во својата област.

Овде сте најбезбедни: Еве што да направите кога грми

Машки магазин - пред: 15 часа

Ударите на гром и честите прекини на електрична енергија ги оштетуваат уредите, а понекогаш и можат целосно да ги уништат. Сепак, многумина не знаат дека напонот на струјата што минува низ куќата не е секогаш ист - се случува да скокне и да падне, а ...

Дури 133 потенцијални вакцини против Ковид-19

Машки магазин - пред: 15 часа

Бројките велат дека повеќе од 6,3 милиони случаи на „Ковид-19“ се пријавени ширум светот, вклучувајќи и најмалку 379.000 смртни случаи, според универзитетот Џон Хопкинс. Светската здравствена организација соопшти дека 133 потенцијални вакцини против ...

69 поврзани вести »