TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мастило

Секој што прележал корона, повремено ги има овие симптоми: Д-р Марија Здравковиќ советува како полесно да се опоравите

Мастило - пред: 5 часа

Постковид синдром е се’ почеста тема, а симптомите кои го следат се разликуваат. Сепак, она што повеќето прележани пациенти го доживуваат е проблем со дишењето. Д-р Марија Здравковиќ, директор на КБЦ Бежанијска коса, открива вежби кои помагаат во ...

Ја загуби битката со ракот: Почина легендарниот Гантер

Мастило - пред: 18 часа

Американскиот актер Џејмс Мајкл Тајлер, најпознат по улогата во култната серија „Пријатели“, почина на 59-годишна возраст. Славниот Гантер починал мирно, во неговиот дом во Лос Анџелес, наведе во соопштението неговиот менаџер.

40 поврзани вести »

Јас го побарав за маж: Кристина од „Проект куќа“ сподели незаборавен момент

Мастило - пред: 22 часа

Авторката и водителката на хуманитарната емисија „Проект куќа со Кристина“ сподели незаборавен момент од приватноста Познатата пејачка, музичарка и хуманистка Кристина Арнаудова има навистина впечатлива и многу забавна животна приказна кога е во ...

Имаат шест деца: Која е 26 години помладата сопруга на Алек Болдвин?

Мастило - 24.10.2021

Пред да ја запознае неа, мислел дека никогаш повторно нема да застане пред олтар Хилари Болдвин, 26 години помладата избраничка на Алек Болдвин, преку ноќ стана интересна за медиумите кога во 2012 година се омажи за славниот холивудски актер.

50 поврзани вести »