TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мои рецепти

Крем супа од печурки

Мои рецепти - пред: 11 часа

Подготовка: 1.Кромидот и лукот ги сецкаме. Во вок тава на оган го ставаме маслиновото масло да се загрее. Ги додаваме сецканиот кромид и лук. Пржиме на средна температура. Шампињоните ги сецкаме и ги додаваме во тавата. Пржиме со повремено мешање.

Здрави Енергетски Бомбици (од 3 состојки)

Мои рецепти - пред: 13 часа

Овие здрави и превкусни бомбици ги направив сосема случајно, и можам да ви кажам дека според мене се идеален начин за подигнување на енергијата на здрав и природен начин. Знаејќи дека таанот е злато полно со витамини, минерали и здрави маснотии, ...

4 поврзани вести »

Непечен двобоен ролат

Мои рецепти - пред: 15 часа

Убав декоративен десерт, за кој не се потребни повеќе од 30 мин за подготовка, и совршено вкусен. Подготовка: 1.Започнете со подготовка на бисквитната основа. Во поголем сад ставете ги претходно сомелените бисквити и ореви, a во друг сад, на тивок ...

10 поврзани вести »

Бомбици со суви смокви

Мои рецепти - пред: 16 часа

Подготовка: 1. На сувите смокви им ја одстрануваме дршката. Ги сечиме на крупни парчиња и ги ставаме во чашата на нутрибулет. Тука додаваме сок и кора од портокал и растопено чоколадо. Во 2-3 наврати соединуваме, смесата да се изедначи. 2.

4 поврзани вести »

Шарени бомбици

Мои рецепти - пред: 18 часа

Едноставни,брзи бомбици кои се топат во устата. Подготовка: 1. Во тенџере се става маргаринот и чоколадата да се топи на тивко. Кога ќе се растопат двете смеси се додава хоплата - течна не матена. Се меша. 2.

4 поврзани вести »

Портокал торта

Мои рецепти - 23.01.2022

Совршен спој на вкусови - портокал и чоколадо. Кремаста со парчиња темно чоколадо кои ќе ве изненадат во филот Подготовка: 1. Најпрвин го правиме филот- индиските ореви ги ставаме во вода да стојат 6 часа. Ги цедиме од водата, ги ставаме вo блендер.

Запечени макарони со спанаќ

Мои рецепти - 23.01.2022

Подготовка 1. Макароните сварете ги во вода, во која сте додале малку сол и масло според упатството на кесичката. Убаво исцедете ги. 2. Во друг сад на страна изматете ги јајцата, павлаката и 3 лажици масло.

2 поврзани вести »

Тортиљи од црвена леќа (само од две состојки)

Мои рецепти - 23.01.2022

Тортиљи, лепче направено само од две состојки, а готово за 15 минути. Овие тортиљи од црвена леќа лесно се прават, без глутенски се, високо протеински и се прекрасни. Подготовка: 1. Црвената леќа ставете ја во посилен блендер, јас во Нутри булетот, ...

Паста оброк со солен-сладок вкус

Мои рецепти - 23.01.2022

Подздрав: 1. Во касерола се ставаат да се варат машничките. Се процедуваат и се оставаат на страна. 2. Батат компирот го лупиме и сечиме на коцки. Го зачинуваме со зачини по сопствен вкус. Го печиме или го вариме.

Зелени вегетеријански палачинки

Мои рецепти - 23.01.2022

Во последно време се почесто се трудам да правам некои вакви поздрави рецепти, кои првенствено се за мене, ама се надевам ќе ги навикнам и домашните. Исто така рецепти кои се брзи и лесни, оти постојано се борам со време да најдам за се, за жал ...