TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MTM

Девет лица повредени во 13 сообраќајки во Скопје

MTM - пред: 8 часа

Девет лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од вкупно 13 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во девет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

45 поврзани вести »

Делови од Сопиште и Студеничани утре без струја

MTM - пред: 8 часа

Корисниците од селата Говрлево, Долно и Горно Соње, Чифлик, Св. Петка, Сопиште и Ракотинци утре од 9 до 11 часот ќе останат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 15 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „1“ во местото викано ...

9 поврзани вести »

Милан повторно во зона ЛШ по победата над Џенова - Ова се головите за уживање (видео)

MTM - пред: 15 часа

Тимот на Милан ја надигра Џенова со 2:0 како гостин во средба од 20-тото коло на Серија „А". Погодоците за „росонерите" ги реализираа Фабио Борини во 72-та и Сусо во 83-тата минута. Дуелот на „Луиџи Ферарис" започна во 15,00 часот и токму поради ...

22 поврзани вести »

СП 2019: Шпанија подобра од Бразил, Норвешка го доби скандинавското дерби (видео)

MTM - пред: 16 часа

Шпанската ракометна репрезентација оствари победа над Бразил со 36-24 (19-13) во натпревар од втората фаза од Светското првенство во Германија и Данска. Шпанија одигра одличен дуел во Келн и од почетокот до крајот ја имаше контролата на натпреварот.

42 поврзани вести »

Излегуваат на виделина сите неверства на Карлеуша, спиела и со...

MTM - пред: 17 часа

По објавените експлицитни фотографии од Јелена Карлеуша, во јавноста се шират и озборувања за нејзиниот претходен скандал додека била во брак со Бојан Кариќ, пишуваат српските медиуми. Станува збор за неверството кое Карлеуша го направила пред десет ...

28 поврзани вести »

ХОРОР: Македонец со нож до смрт ја прободел сопругата на паркинг во Австрија (вознемирувачко видео)

MTM - пред: 17 часа

Серија крвави злосторства ја потресоа Австрија. Денеска попладне, на паркинг во Тулина е убиена жена (32), мајка на две деца. Жртвата на паркинг пред маркетот ја пречекал нејзиниот сопруг (36) и до смрт ја прободел со нож.

49 поврзани вести »

Позицијата на БПЦ за македонската црква - по конечното прифаќање на името

MTM - пред: 17 часа

Кога ќе се утврдат деталите за новото име на Македонија, на дневен ред сигурно ќе биде ставено и црковното прашање, информира бугарската ТВ Нова. Тоа, за телевизијата го изјавила, Неговата Светост Бугарскиот патријарх и Софиски Митрополит Неофит, ...

24 поврзани вести »

ИСТОРИСКА ПРЕСУДА ПРОТИВ ГУГЛ: Франција ја казни компанијата со 50 милиони долари поради неовластено користење лични ...

MTM - пред: 17 часа

Франција ја казни компанијата "Гугл" со 50 милиони долари, бидејќи не ги информираше корисниците соодветно за собирање на нивните податоци. Ова важи за сите услуги на таа компанија, вклучувајќи го и прелистувачот, Google Maps и Јутјуб.

13 поврзани вести »

Синот на Лајонел Ричи уапсен поради закана со бомба

MTM - пред: 18 часа

Синот на познатиот музичар Лајонел Ричи, Мајлс е уапсен на лондонскиот аеродром Хитроу поради закана со бомба што, наводно, се наоѓала во неговиот багаж. Имено, 24-годишниот манекен станал агресивен откако му било забрането да влезе во авионот.

13 поврзани вести »

КАРЛЕУША НЕ Е ЕДИНСТВЕНА! Врањеш има порно снимки со повеќе пејачки, Катарина Грујиќ една од нив

MTM - пред: 18 часа

Фудбалерот Огњен Врањеш им се заканува на пејачките со кои имал секс-шема дека ќе ги објави и нивните секси фотографии, како што направи со порно-сликите на Јелена Карлеуша. Експлицитниот материјал со Карлеуша изгледа не е единствениот.

59 поврзани вести »

Новак ја откри најголемата тајна во својата исхрана која му го промени животот

MTM - пред: 18 часа

Најдобар тенисер на светот откри како неговото семејство го започнува секој ден и од кого зема вредни совети за исхрана. - Прво, готвам топла вода со лимон и лимет, некои минерали, потоа одам во мојата омилена кутија во фрижидерот, оние со целер, а ...

2 поврзани вести »

Претерувањето со Вијагра го оштетува видот

MTM - пред: 18 часа

Британец зел 10 пати силденафил повеќе од вообичаено, па завршил со „дупка“ во видот и преголема чувствителност на светлина. Станува збор за активна состојка на Вијаграта, а мажот испил цело шишенце апчиња одеднаш, пишува „Дејли Меил“.

6 поврзани вести »

Вкусно макало од доматен сос и праз

MTM - пред: 18 часа

Одличен избор за овие студени зимски денови заедно со топол леб и бело сирење. За оние кои никогаш не ја пробале оваа неверојатна комбинација, еве го рецептот: Потребно е: 3 страка праз, многу ситно исечкан 400 мл доматен сос или конзерва пелати сол ...

23 поврзани вести »

Во вреќа со отпад во Општина „Ѓорче Петров" пронајдена шок-бомба

MTM - пред: 19 часа

Екипи на ЈП „Комунална хигиена" извршувајќи ги своите работни активности денеска во Општина Ѓорче Петров пронашле шок-бомба во вреќа со отпад. Како што соопштија од Јавното претпријатие, вработените во ЈП „Комунална хигиена" – Скопје во исфрлена ...

24 поврзани вести »

Акција за заловување кучиња во Куманово

MTM - пред: 19 часа

Дваесетина кучиња скитници заловија стручните екипи за два дена од градскиот плоштад и од улицата „11 Октомври" во центарот на Куманово, соопштија денеска од секторот за инспекциски надзор од општина Куманово.

28 поврзани вести »

Го прославуваме Меѓународниот ден на прегратката

MTM - пред: 19 часа

Целиот свет го слави Меѓународниот ден на прегратката. Според традицијата на овој ден, пријателски прегратки може да им се дадат дури и на странци. Денот за прв пат беше прославен во 1986 година во САД.

ШОК! Огњен прв пат после порно аферата ги открива сите детали за скандалот

MTM - пред: 19 часа

Страстите кои беа разгорени откако се дозна за врската меѓу Огњен Врањеш и Јелена Карлеуша, сè уште не се смирени. Иако долго време молчеше и само еднаш се појави на Инстаграм, па истиот пост веднаш го избриша, Огњен Врањеш одлучи да зборува и да ...

59 поврзани вести »

Истражување: Печурките го забавуваат стареењето

MTM - пред: 19 часа

Научници од Универзитетот на Пенсилванија во САД, сметаат дека печурките од видот Болетус едулис може да го намалат стареењето на човековиот организам, поради мноштвото антиоксиданти кои овие плодови ги содржат.

9 поврзани вести »

„Д Ху" со нов албум по 13 години

MTM - пред: 20 часа

Британскиот рок-бенд „Д Ху" го најави издавањето на новиот албум за оваа година. Во истовреме тие ја потврдија и турнејата низ Северна Америка. Проектот којшто засега нема наслов, е наследник на нивниот 11.

8 поврзани вести »

БРЕГЗИТ: Тереза ​​Меј ги објави плановите да излезе од ситуацијата

MTM - пред: 20 часа

Тереза ​​Меј ги објави плановите за деблокирање на договорот за Брегзит. Пред пратениците во Лондон, британската премиерка рече дека повторно ќе преговара со Брисел. Претстојат разговори за границата меѓу Ирска и Северна Ирска, што е најспорната ...

106 поврзани вести »