TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MTM

Автобусите од утре сообраќаат по вообичаениот зимски возен ред

MTM - 20.01.2019

Автобусите од јавниот превоз од утре ќе сообраќаат по вобичаениот зимски возен ред независно од продолжувањето на училишниот зимски распуст. Како што информира ЈСП изминативе три недели поради зимскиот распуст возниот ред беше ...

29 поврзани вести »

Тачи: Размена на територии е најдобра можност за напредок кон ЕУ

MTM - 20.01.2019

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека плановите за размена на територии со Србија се најдобра можност да се напредува кон членство во ЕУ и НАТО. – Договорот ќе донесе поголема стабилност и мир во регионот, а на Косово тоа ќе му овозможи ...

7 поврзани вести »

Дачиќ: Не го идеализирајте Тачи, таксите се идеја на неговите соработници

MTM - 20.01.2019

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, реагирајќи на изјавата на косовскиот претседател Хашим Тачи кој повика на укинување на таксите за увоз на стоки од Србија и Босна и Херцеговина, оцени дека не треба многу да се идеализира, посочувајќи дека ...

37 поврзани вести »

Џастин Тимберлејк изненади деца во болница (ФОТО)

MTM - 20.01.2019

Пејачот и актер Џастин Тимберлејк направил пауза во неговата турнеја за да ги посети пациентите во детската болница во Сан Антонио, Тексас, објави Асошиетед прес. 37-годишниот Тимберлејк ненедејно се појавил во болницата и се фотографирал со децата, ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Заев за „Цивил медиа"

MTM - 20.01.2019

Чистиот воздух и луксузните хотели во Гармиш ја пореметуваат сликата на Заев кој очигледно не гледа во каква беда живеат македонските граѓани денес. Две години откако тој е на власт Македонија е понижена и посрамена, избришано е името на земјата, ...

Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози

MTM - 20.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. На одредени патни правци, како што соопшто ЈП Македонија пат, кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.