TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НМД

КАДАИФ: Со овој рецепт ќе почнете да го правите редовно, а не само еднаш годишно

НМД - тукушто објавено

За сите љубители на шербетните колачи, запишете си го овој рецепт за кадаиф кој го нашите баби не пропуштаа да го направат за секој празник. Потребни состојки: 1 пакување кадаиф, 200 г путер, 5 лажици масло, 400-500 г ореви.

ДЕСЕТДНЕВНА ИСХРАНА СО КИСЕЛО МЛЕКО: Освежува, ги празни цревата, намалува до 6 вишок килограми

НМД - пред: 39 мин

Освен што ќе се сладите во вкусните намирници кои ги предлага оваа десетдневна исхрана, со овој план конечно ќе можете да си го вратите поранешниот изглед и повторно да ги облечете вашите омилени панталони.

ЛЕК ЗА АНЕМИЈА И СЛАБО ЖЕЛЕЗО – Рецепт на билкарот Мартин Најдовски

НМД - пред: 14 часа

Ова е одличен лек за сите оние кои имаат проблем со анемија и слабо железо. Дава одлични резултати! Рецеп на билкарот Мартин Најдовски од Велес. Доколку имате какви било прашања во врска со билките или овој лек, Мартин можете да го прашате на ...

ПОСНИ КЕКСИ: БРЗИ, ЕДНОСТАВНИ, ВКУСНИ, ЕФЕКТНИ – Не пропуштајте го рецептот

НМД - пред: 15 часа

Колачите не содржат јајца, посни се и многу вкусни. Ги нарекуваат „турски кекси“ и познати се под името „Kurabiyesi“. Одлични се, ровки како ванилиците, едноставни и сè на сè, префини. Не го пропуштајте овој рецепт, запишете си го и направете ги – ...

ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈЗДРАВ ПОЈАДОК ВО СВЕТОТ: Го намалува ризикот од рак на дебело црево, регулира притисок и холестерол

НМД - пред: 16 часа

После една седмица редовно конcyмирање на овој појадок, ќе забележите дека варењето и воопшто целата дигестија е многу подобрена, а вашето тело секојдневно ќе добива сè повеќе и повеќе енергија.

Ако некогаш сте ја јаделе, нема да ви се верува колку лесно се прави, а толку вкусна-чудо од рецепт

НМД - пред: 17 часа

Ако некогаш сте ја јаделе, нема да ви се верува колку лесно се прави, чудо од рецепт. Рецепт на Вкусна Минута. Чоколадна торта со бел крем во средина, се прави за брзо, а може да се јаде уште веднаш.

4 поврзани вести »

Помешајте банана со кафе, ќе бидете воодушевени од резултатот, многу вкусно

НМД - пред: 22 часа

Помешајте банана со кафе, ќе бидете воодушевени од резултатот, многу вкусно. Рецепт на Вкусна Минута. Вкусен десерт кој се подготвува многу едноставно, во продолжение проследете го рецептот: Потребни состојки: 3 банани, 1 супена лажица инстант кафе ...

Лукот го јакне имунитетот, а помалку е познато дека го лекува и овој виpуc

НМД - 21.09.2021

Уште од древни времиња е омилена намирница во исхраната, но и најчесто користен лек во природната медицина. Она што помалку е познато е дека лукот содржи активна состојка која е одличен лек за xерпес, но и различни габични заболувања.

ПЕРФЕКТЕН ЗАЧИН: Намалува апетит, забрзува метаболизам и намалува притисок – Секоја жена со наполнети 40 треба да го ...

НМД - 21.09.2021

Влегувањето во петтата деценија од животот носи одредени промени во телото. Природата и времето си го прават своето, па промените во телото со текот на годините се неизбежни. Меѓутоа, постојат едноставни начини за подобрување на состојбата на телото.

КОЦКИ СО КИКИРИКИ, ви требаат само 3 состојки и 10 минути, од сите рецепти ова е наједноставниот

НМД - 21.09.2021

КОЦКИ СО КИКИРИКИ, ви требаат само 3 состојки и 10 минути, од сите рецепти ова е наједноставниот. Рецепт на Совршени Рецепти. Вкусни коцки од 3 состојки, секој може да ги направи, не одземаат ни време, ни многу садови.

СНИКЕРС КОЦКИ со урми и кикирики, без шеќер, за 10 минути се готови

НМД - 21.09.2021

СНИКЕРС КОЦКИ со урми и кикирики, без шеќер, за 10 минути се готови. Рецепт од каналот Вкусна Минута. Повкусни од сникерс, чоколадни коцки со урми и кикирики, веднаш се јадат. Покрај тоа, се здрави, не содржат шеќер и одлично одговараат со кафе или ...

ВКУСНИ КОЛАЧИЊА ПОТОПЕНИ ВО ЧОКОЛАДО, без шеќер, брзи, лесни и здрави

НМД - 21.09.2021

ВКУСНИ КОЛАЧИЊА ПОТОПЕНИ ВО ЧОКОЛАДО, без шеќер, брзи, лесни и здрави. Рецепт на Брзи Рецепти. Вкусни колачиња од урми и ореви, без печење и без шеќер. Во продолжение прочитајте уште еден рецепт за посен манастирски пита-колач.

Со отворање ретроспективна изложба и предавање донација од над 4 милиони денари на Клиниката за детски болести ...

НМД - 21.09.2021

Првиот филм за „Алкалоид“ од 1950 година, најстарото кутиче и оригиналното одобрение за производство на лекот „Кафетин“; првите пакувања „Бекутан“, најстарите индустриски машини и голем број други компаниски експонати се поставени во изложбената ...

42 поврзани вести »