TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Високи Октани

НОВИ ЗАКОНИ: Возачите на автономни автомобили ќе се казнуваат

Високи Октани - пред: 4 часа

Напредокот на самовозечките автомобили повлекува со себе и промена на сообраќајните прописи и регулативи Континуираните несреќи при тестирањата на автономните возила ја покренаа проблематиката на казнување на возачот на возилото кое учествувало во ...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: „Грдиот“ Lamborghini Espada слави 50 години

Високи Октани - пред: 6 часа

Иако од многу луѓе оспоруван заради својот дизајн, Lamborghini Espada беше и остана еден од најпопуларните модели во историјата на италијанскиот произведувач Ултимативниот GT автомобил за сите оние на кои им беше потребен простор и на задната клупа, ...

(ВИДЕО) DEVEL SIXTEEN: Вака забрзува најсилниот автомобил на светот

Високи Октани - пред: 6 часа

За Devel Sixteen се тврди дека е најсилниот автомобил на светот, па да видиме како забрзува Концептот на овој хиперавтомобил настана пред повеќе од една деценија, а сега конечно влегува во производство.

2 поврзани вести »

ФОТО/ВИДЕО: Peugeot на Zagreb Auto Show 2018

Високи Октани - пред: 23 часа

Уживајте во видео материјалите Во едниот од павиљоните на Zagreb Auto Show 2018 изложени се најновите модели на Францускиот лав, претставувајќи одлична алтернатива на актуелните трендови на високата технологија.

GAZ-13 CHAIKA: Советскиот државнички автомобил се продава за половина милион долари

Високи Октани - пред: 23 часа

Вистински раритет, со импресивно педигре, за баснословна цена Доказ дека советските луксузни автомобили можат да достигнат астрономско високи цени при продажба е токму овој GAZ-13 Chaika – луксузна лимузина од крајот на 50-ите, направена по пример ...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Кој е најпродаван спортски автомобил во 2017 година?

Високи Октани - пред: 23 часа

Американската икона се продава во дури 146 земји, а беше најпродаван спортски автомобил и во 2016 година Паралелно со прославата на 54 роденден на легендарниот Mustang, од Ford доаѓа информација дека споменатиот модел е продаден во 125.809 единици ...

8 поврзани вести »

2019 CHEVROLET CAMARO: Американската мускулеста икона има ново лице

Високи Октани - 18.04.2018

Chevrolet го претстави модернизираниот Camaro моделска година 2019 2019 Camaro и понатаму ќе се нуди во купе и кабрио варијанти, додека најголемите визуелни разлики се однесуваат на изменетата предна маска, нови светлосни единици, дотерани браници и ...

AvtoVAZ: Додека другите се мајтапат Lada исполнува желби на купувачите

Високи Октани - 18.04.2018

Рускиот произведувач нуди опција маскирни бои за својот легендарен теренец за само 400 евра Помеѓу традиционалните првоаприлски шеги кои годинава ги пласираа автомобилските произведувачи, беше и онаа на BMW, кој на своите купувачи понуди да го ...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Легендарниот Peugeot 504 слави 50 години

Високи Октани - 18.04.2018

Европскиот Автомобил на годината 1969 го красеа дизајн на Пининфарина, француски комфор и неуништливост Легендарниот модел Peugeot 504 (1968 – 1983) на Францускиот лав е претставен како класична лимузина во 1968 година во Париз, а по него следуваа и ...