TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Високи Октани

СДЕЛАНО В РОССИИ: Valkyrie BMW 766 4×4 Monster Truck

Високи Октани - пред: 7 часа

Веќе стана вообичаено да се направи монструм од UAZ или некое друго руско возило, но што би се случувало доколку како основа послужи BMW 750? Кога некој ќе се одлучи од „обично“ возило да направи таканаречен Monster Truck, особено во Русија, тогаш ...

РСБСП И ВИСОКИ ОКТАНИ: Кои се најчестите грешки и предизвици кои ги демнат младите возачи?

Високи Октани - пред: 7 часа

Како млади возачи веројатно ќе направите грешки, но тие нема да бидат трагични и фатални ако ги следете советите на РСБСП и „Високи Октани“ 1. Брзо возење. Неискусниот млад возач не е во состојба да го процени потребното време и потребниот сопирачки ...

28 поврзани вести »

2019 Opel Corsа GSi: Малата лута молња се враќа на асфалтот

Високи Октани - пред: 13 часа

Она што Opel Insignia GSi импресивно го покажа во својот сегмент, ќе биде пренесено и на новата Corsа GSi Новата Corsа GSi изгледа спортски допадливо од сите страни – напред доминира голема саќеста решетка, на која се истакнува молњата на Opel.

8 поврзани вести »

GENEVA MOTOR SHOW 2018: Ова се најубавите хостеси

Високи Октани - 21.03.2018

Огномет на новитети и убавици се добитна комбинација на секој реномиран Автосалон Огномет на новитети и убавици се добитна комбинација на секој реномиран Автосалон, па денес презентираме галерија на најубави хостеси од Женева 2018.

NEW YORK TIMES: Самовозечки Uber Volvo XC90 покоси пешак

Високи Октани - 21.03.2018

Прва несреќа со смртни последици за што е виновник автономно возило Жена пешак почина од кога била удрена од Uber самовозечко возило во Темпа, Аризона. Ова е прва несреќа со смртни последици во која учествува самовозечко возило, а проблемот да биде ...

ФОТО: Вака би можел да изгледа серискиот BMW M8 Gran Coupe

Високи Октани - 21.03.2018

Една од ѕвездите на овогодишниот женевски Автосалон е M8 Gran Coupe концептот, но како овој „Бимер“ би изгледал во сериска варијанта? Една од ѕвездите на овогодишниот женевски Автосалон е BMW M8 Gran Coupe концептот, за кој Германците амбициозно ...

2 поврзани вести »