TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Орбис

Бил пијан и на шега испил 35 таблети вијагра, тоа што следело ќе го памти додека е жив (ВИДЕО)

Орбис - пред: 17 мин

Даниел Медфорт од Англија, од некоја причина одлучил да испие 35 таблети вијагра, по што завршил во болница, каде лекарите се бореле за неговиот живот. Медфорт, 36-годишен оженет човек и татко на две деца изјавил дека почнал да чувствува слабост, ...

3 поврзани вести »

Храна која ги смирува пролетните алергии

Орбис - пред: 45 мин

Температурите конечно ни дозволуваат малку да се разголиме и да прошетаме под сонцето, но на ред се кивавиците и раздразнетите очи. За среќа, има неколку вкусни намирници кои ќе ви помогнат во борбата со пролетни алергии.

3 поврзани вести »

Резултатот кај сите беше точен : Држете ја лажичката на јазикот 60 секунди и дознајте дали сте болни

Орбис - пред: 1 час

Наједноставниот начин да проверите дали сте здрави, е да земете лажичка и да ја поминете на површината на јазикот и да соберете плунка. Лажичката ставете ја во една проѕирна ќеса, и ставете ја на јака светлина ( сончева светлина или лампа).

2 поврзани вести »

Срцепарателно: Коњ отиде на погребот на својот газда, неговата реакција ќе ви ги насолзи очите (ВИДЕО)

Орбис - пред: 2 часа

За време на својот живот Вангер Фигуиредо Де Лима и неговиот сакан коњ Серено биле неразделни. За жал, нивното пријателство завршило кобно. Лима имал сообраќајна несреќа и на 34-годишна возраст се разделил од животот. Но и од својот сакан коњ.

4 поврзани вести »

5 начини да се заштитите од штетното зрачење на мобилниот телефон

Орбис - пред: 2 часа

– Бидејќи зрачењето влијае врз плодноста, не се препорачува држење на мобилните уреди во џеб Веќе со години експертите предупредуваат да се заштитите од штетното зрачење на мобилните телефони.

2 поврзани вести »

Моторџијата возел на едно тркало, се додека на него не налетал џип – детали за страотната сообраќајна несреќа во Битола

Орбис - пред: 2 часа

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патот Ресен – Битола, поточно на влезот во Битола. До несреќата дошло кога џип удрил во мотоциклист. Според изјави на очевидци, мотоциклистот возел на едно тркало и неколку пати ...

10 поврзани вести »

ВИДЕО: Девојката со марихуаната објави ново видео: Дома дозволено е?

Орбис - пред: 3 часа

Скопјанката Моника Ристеска, објави ново видео како пуши марихуана, но сега видеото е снимено во нејзиниот дом. Во него таа прашува: „Дома дозволено е?“. Девојката во четвртокот објави видео како пуши марихуана по скопските улици, а во петокот беше ...

Почина „Мини ми“, ѕвездата од филмот „Остин Пауерс“

Орбис - пред: 3 часа

Американскиот актер и комичар, Верн Тројер, познат како Мини Ми во филмот „Остин Пауерс“, почина на 50 години. Не се соопштени причината и местото каде починал Верн Тројер, кој беше висок само 81 сантиметар.

19 поврзани вести »

На излезот од Битола загина 35 годишен моторџија од Мојно

Орбис - пред: 3 часа

35 годишниот моторџија Б.А. , жител на село Мојно, попладнево загина во тешка сообраќајна несреќа на излезот од Битола за Ресен во близина на бензиската пумпа “Лукоил”. Портпаролката на СВР Битола, Сања Стаматова, потврди за Апла.мк дека во ...

10 поврзани вести »

Баба почна да се соблекува на сцена и сите превртуваа очи: Кога запеа следуваше шок (ВИДЕО)

Орбис - пред: 3 часа

На овогодинешното „Британија има талент“ досега видовме многу впечатливи настани. Меѓу нив се вбројува и овој, на 68-годишна жена. Таа излезе на свената, се претстави и почна да се соблекува.

4 поврзани вести »

Едноставен тест за да проверите дали ја имате болеста од која се плашите

Орбис - пред: 4 часа

– Шест прашања кои ги осмислија лекарите -Одговорете на овие 6 прашања кои откриваат дали ја имате болеста од која сите се плашат! Лекарите осмислиле прашања кои можат да ви помогнат да го откриете првиот знак на болеста.

2 поврзани вести »

Седум докази дека можете да му верувате на вашиот партнер

Орбис - пред: 4 часа

Се сомневате дека партнерот не ја заслужува вашата доверба, но каква врска би било тоа ако не си верувате еден на друг? Постојат неколку знаци кои можат да ви помогнат да прочитате дали вашиот партнер заслужува да му верувате. 1.

4 поврзани вести »

Македонската полиција упадна во битолски ресторан – уапсени тројца дилери

Орбис - пред: 5 часа

Три лица се уапсени во Битола рано изутринава поради производсто и продажба на дрога, соопшти МВР. По претходно изготвен план од страна на полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога при СВР Битола и полициски службеници од ...

17 поврзани вести »

Часовникот ќе ви открие кој орган не ви функционира добро

Орбис - пред: 5 часа

Треба да се одбегнуваат некои активности во време кога енергијата на органите во таа активност е најниска. Докторите по кинеска медицина, своите пациенти најпрво ги прашуваат во кој период од денот им се појавуваат пореметувањата во телото.

2 поврзани вести »

Жељко ја одбра Јована и ја остави нејзината колешка – Еве како таа изгледа денес (ГАЛЕРИЈА)

Орбис - пред: 5 часа

Познатата водителка исполнета е и на емотивен план – таа е во сериозна петгодишна врска, а оваа есен со свршеникот, со кого се сврши во март оваа година, планираат и свадба. Станува збор за Адриана Чортан (37) која најмногу се прослави како девојка ...

2 поврзани вести »

Посебна мусака: Наместо компир и месо, леб и печурки – неверојатен делиактес

Орбис - пред: 6 часа

Направете вкусен и кремав ручек со печурки.Ова е рецептот: – 500 гр. шампињони – 2 главици кромид 100 гр. сланина 2 лажици масло 2 чешни лук 10 кришки леб 250 мл. млеко 200 мл. кисела павлака 3 јајца вегета магдонос сол бибер оригано Се мијат и ...

9 поврзани вести »

(ВИДЕО) Душа да ве заболи: Еве какви сè луксузни автомобили скапуваат во прашина

Орбис - пред: 6 часа

Сите добро знаеме дека Дубаи во последниве неколку години стана еден од најбогатите градови и дефинитивно една од најпосетуваните дестинации на светот. Не е изненадување да во ваков град се наоѓаат и голем број скапоцени автомобили.

3 поврзани вести »

Истражување: Пролетните бебиња се помалку депресивни

Орбис - пред: 7 часа

Поединечни истражувања тврдат дека годишната доба во која е родено вашето дете во голема мера влијае на неговото здравје и развој. Еве за што станува збор. Студиите покажаа дека жените што живееле во 19-от век, а се родиле на пролет, живееле подолго ...

3 поврзани вести »

„Фереро” бомбици готови за 5 минути

Орбис - пред: 7 часа

Направете вкусни колачиња. 400 гр наполитанки 200 гр еурокрем 2 темни чоколади малку мелени кикирики Подготовката е повеќе од едноставна. Наполитанките ситно се дробат со рака, а еурокремот и чоколадото ги топиме заедно на пареа.

17 поврзани вести »

11 тајни за убавина коишто моделите не сакаат вие да ги знаете

Орбис - пред: 8 часа

Дали некогаш сте се запрашале како моделите на “Victoria Secret” успеваат да ја задржат својата извонредна убавина? И иако се обидуваме да ги следиме истите правила, тие едноставно не функционираат на ист начин за нас.