TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PressingTV

Анѓушев признава: Едно семејство не може да живее со 200 евра

PressingTV - 13.09.2019

Ние како држава мораме да покажеме дека сакаме да ги заштитиме и семејствата во пониска класа што земаат помали плати, рече вицепремиерот Кочо Анѓушев во „Топ тема“ на телевизија „Телма“. -Во секоја земја е дефинирана минималната плата.

92 поврзани вести »

Путин, Ердоган и Рохани во понеделник повторно ќе разговараат за Сирија

PressingTV - 13.09.2019

Претседателите на Русија, Турција и Иран, Владимир Путин, Реџеп Тајип Ердоган и Хасан Рохани, во понеделник во Анкара ќе одржат состанок на кој ќе ја разгледаат ситуацијата во сирискиот регион Идлиб, соопшти денеска турскиот претседател за ...

16 поврзани вести »

На утрешната седница: СДСМ ќе го поддржи разрешувањето на Јанева, но не за незаконско, туку за нестручно и несовесно ...

PressingTV - 13.09.2019

Пратениците на СДСМ на утрешната собраниска седница ќе го поддржат разрешувањето на Катица Јанева, но, не за незаконско, туку за нестручно и несовесно работење, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ „Сител“.

355 поврзани вести »

Втор пораз: Турција не ни препушти ниту еден сет

PressingTV - 13.09.2019

Одбојкарската репрезентација на Северна Македонија го доживеа вториот пораз на Европското првенство (ЕП) во во Словенија, откако со 3-0 (25-20, 25-23, 25-13) сетови загуби од Турција. Неискуството на нашиот тим повторно си го кажа својот збор, но ...

46 поврзани вести »

Заев: Нема што да се плашиме од „Рекет“, истрагата ќе покаже кој е инволвиран

PressingTV - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва, во интервју за „Сител“ уште еднаш повтори дека предметите на СЈО мора да имаат иднина и тоа, како што рече, е црвената линија што не смее да се помине во преговорите со опозицијата.

125 поврзани вести »