TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Мартин Серафимов заврши како втор стрелец на кадетското СП во Скопје

РК Металург - пред: 9 часа

Ракометарот на Металург и капитен на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, кадетското СП го заврши како втор стрелец. Серафимов вкупно постигна 49 гола и заостана само два гола зад репрезентативецот на Египет Хасан Валид Ахмед.

31 поврзани вести »

Египет е сензационален победник на кадетското СП во Скопје

РК Металург - пред: 9 часа

Во Скопје заврши кадетското СП. Заврши со сензационална титула за селекцијата на Египет, која во финалето го совлада големиот фаворит Германија. Ова е прва титула за една неевропска селекција на кадетските СП.

31 поврзани вести »

Даниел Дупјачанец е прогласен за најдобар ракометар на Металург на турнирот во Чехов

РК Металург - пред: 10 часа

Во Чехов (Русија) заврши турнирот “Куп на Гувернерот“, на кој настапија екипите на Металург, Чеховски Медведи, Брест Мешков и на Стеауа. По завршувањето на турнирот организаторот ги одбра најдобрите ракометари во секоја екипа.

17 поврзани вести »

Брест Мешков е победник на турнирот во Чехов

РК Металург - пред: 10 часа

Во Чехов (Русија) заврши турнирот “Куп на Гувернерот“ на кој, покрај Металург, учествуваа и екипите на Чеховски Медведи, Брест Мешков и Стеауа. Металург, кому овие натпревари му беа први во фаза на подготовките и кој допрва ја гради својата игра и ...

17 поврзани вести »

Штета, Металург денеска не заслужи пораз од Стеауа

РК Металург - пред: 15 часа

Металург го одигра својот трет натпревар на турнирот “Куп на Гувернерот“ и го запиша својот трет пораз. Овој пат загубивме од екипата на Стеауа, со минимални 27:28. Штета, Металург навистина не заслужи пораз на денешниот натпревар, особено што во 58.

17 поврзани вести »

Утре завршува кадетското СП во Скопје. Распоред на последните натпревари

РК Металург - 17.08.2019

Пред самиот сме крај на кадетското СП, што Македонија одлично го организираше во Скопје. Утре се играат најважните натпревари, а во финалната пресметка ќе ги видиме селекциите на Египет и на Германија.

31 поврзани вести »

Падна и Португалија, денешни резултати на кадетското СП во Скопје

РК Металург - 17.08.2019

Денеска се одиграни полуфиналните натпревари на кадетското СП во Скопје, а одиграни се две средби за пласман од 5 до 8 места. Најпријатното изненадување на првенството, селекцијата на Португалија, загуби од Египет, додека Германија, која лошо го ...

31 поврзани вести »

Металург е поразен на средбата со Брест Мешков

РК Металург - 17.08.2019

Металург го загуби и вториот натпревар од турнирот “Куп на Гувернерот“ во Чехов. Овој пат сме убедливо поразени од најголемиот фаворит на турнирот – Брест Мешков, кој покажа дека е пресилен за нас, барем во оваа фаза на подготовките.

17 поврзани вести »