TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Хрватска падна во самата завршница, Шпанија е старо-новиот шампион

РК Металург - 26.01.2020

Заврши ЕП 2020 во Авсѕрија, Норвешка и во Шведска, а аврши со истиот ефект како и првенството во 2018 – со титула за репрезентацијата на Шпанија. Хрватска и Шпанија водеа жестока борба во текот на целата средба и долго време резултатот одел во ...

168 поврзани вести »

Фотогалерија: Стојановски и Додиќ прогласени се за најдобри на турнирот во своите генерации

РК Металург - 26.01.2020

Во Скопје заврши првиот меѓународен турнир во организација на КЛ7 – “КЛ7 2020“. На турнирот Металург учествуваше со сдве екипи, пионерската и кадетската. Пионерите го освоија првото место, завршувајќи го турнирот со две победи (КЛ7 и Пик Сегед) и ...

14 поврзани вести »

Фотогалерија од турнирскиот кадетскиот натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

РК Металург - 26.01.2020

Кадетите на Металург во последниот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ катастрофално го поразија Пик Сегед. Со оваа победа нашите ракометари го освоија второто место на турнирот. Еве фотографии од овој натпревар: ...

14 поврзани вести »

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург го прегазија Пик Сегед

РК Металург - 26.01.2020

Заврши меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ и за нашите кадети. Во својот последен натпревар кадетскиот тим на Металург го прегази противникот од Унгарија, Пик Сегед, победувајќи го со резултат 35:25 (19:14).

14 поврзани вести »

Фотогалерија од турнирскиот пионерски натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

РК Металург - 26.01.2020

Пионерите на Металург го освоија меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. На денешната последна средба ја совладавме и екипата на Пик Сегед и турнирот го завршивме со две победи и еден нерешен резултат.

14 поврзани вести »

Турнир “КЛ7 2020“ Пионерите на Металург го надиграа Пик Сегед и го освоија турнирот

РК Металург - 26.01.2020

Пионерите на Металург победнички го завршија настапот на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во последниот натпревар совладана е екипата на Пик Сегед, со резултат 33:30 (16:14). Металург беше подобар во текот на целата средба.

14 поврзани вести »

Познат е Ол-стар тимот на ЕП 2020

РК Металург - 26.01.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и во Шведска, а познат е и носителот на признанието МВП на првенството. . Идеален тим: Голман: Гонзало Перез де Варгас (Шпанија) Лево крило: Магнус Јондал (Норвешка) Лев бек: Сандер ...

43 поврзани вести »