TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар

Попзлатанов, Исени, Велковски и Тошевски со репрезентативни настапи

Вардар - пред: 1 час

Четири фудбалери на Вардар, во текот на денешниот ден имаа настапи за македонската сениорска и младинска репрезентација. Дарко Велковски одигра цел натпревар, додека Кристијан Тошевски влезе во последната минута од пријателскиот натпревар на „А“ ...

Фотографии по кои ќе ги паметиме настапите на Хуан Фелипе

Вардар - пред: 13 часа

Фудбалскиот клуб Вардар одбра неколку фотографии низ тоа како минуваа настапите на Хуан Фелипе во дресот на Вардар. Имаше многу радосни моменти, ние уживавме во неговите настапи, голови и асистенции.

3 поврзани вести »

„Еден за сите, сите за еден“ - тимскиот дух е важен во Вардар јуниор лигата

Вардар - 22.03.2018

Тимскиот дух во групните спортови има клучна улога во играта и резултатите на екипата, а тренерот кој работи со деца секогаш наоѓа начин како да помогне во тимот поврзаноста да се изгради.

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

Вардар - 22.03.2018

Од денеска, 22 март почнува продажбата на БЛОК билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански" од 13 до 15 април. Во пeриодот од 22 март до 1 април 2018 година ќе се продаваат БЛОК билети за двата натпреварувачки денови по цена од ...

23 поврзани вести »