TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сител

Мацо, ти си српскиот Вин Дизел: Разголена фотографија од Милан Калиниќ го запали Инстаграм, еве што му напиша Цеца

Сител - 17.06.2018

Водителот Милан Калиниќ ги запали социјалните мрежи со видео снимка на која се појави разголен во када, а меѓу бројните коментари од воодушевни жени посебно беше интересен коментарот на фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

28 поврзани вести »

„Вашингтон пост“: Тромеѓето на Грција, Македонија и Албанија, симболично место за потпишување на договорот, насилни ...

Сител - 17.06.2018

Грција и Македонија потпишаа договор кој ако биде ратификуван, ќе го реши деценискиот спор за името на Македонија, oбјави денеска „Вашингтон пост“. Весникот истакнува дека тромеѓето што ги дели Грција, Македонија и Албанија, селото Псарадес на ...

62 поврзани вести »

За албанските медиуми потпишан историски договор

Сител - 17.06.2018

Потпишан историскиот договор, со што е ставен крај на долгогодоишниот спор околу името, а со кој Македонија сега се вика Република Северна Македонија, ова е оценката на албанските медиуми, кои сите, без исклучок, отстапија простор околу ...

70 поврзани вести »

Во Охрид отворен 51. Меѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура

Сител - 17.06.2018

Седумдесет и четири странски студенти кои го слушаат предметот македонски јазик во рамки на студиските програми на своите универзитети, студенти кои истражуваат теми во врска со македонскиот јазик, литература и култура и научни работници и ...

8 поврзани вести »

Нова измама со огревни дрва во Скопје

Сител - 17.06.2018

Б.М. (63) од Скопје вчера во 12:00 часот во Полициската станица Кисела Вода пријавил дека на 15.06.2018 година му било извршено кривично дело „измама“. Околу 10:00 часот пред неговиот дом на улицата „Наум Охридски“ дошло непознато лице и му понудило ...

3 поврзани вести »

Тетовец претепан пред ТЦ Скопјанка

Сител - 17.06.2018

М.К. (53) од Тетово вчера во 23:40 часот во Полициската станица Аеродром пријавил дека дента околу 23:00 часот пред казино во Трговски центар „Скопјанка“ физички бил нападнат од неколку непознати лица. Од нападот М.К.

4 поврзани вести »