TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

“Оваа задача можат да ја решат само најпаметните”: Го знаете ли решението?

Скопје24 - тукушто објавено

На интернет се појави задача која многумина ги изнамачи, а всушност не е воопшто тешка. “Само најпаметните можат да го решат ова”, пишува под задачата која е објавена на Јутјуб каналот “Mind Your Decisions”, а во која треба да одредите кој број му ...

5 поврзани вести »

Драма на Галичица: Му јавиле дека се изгубени па им се изгаснале телефоните

Скопје24 - пред: 39 мин

Вистинска драма се одвивала вчера на планината Галичица. Како што информираат од Мвр, вчера во 18:05 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид, Б.Т.(44) од Охрид пријавил дека истиот ден околу 16.00 часот телефонски се слушнал со неговите ...

10 поврзани вести »

Можете да ми го земете, можете да заборавите, но… емотивна порака на сопругата на Оливер Ивановиќ

Скопје24 - пред: 1 час

Оливер Ивановиќ убиен во јануари оваа година. Од тој немил настан, за неговата сопруга и синот не постојат зброви за утеха. Неутешната сопруга Милена Ивановиќ ја чека правдата. Таа на својот профил на социјалната мрежа Твитер објавила емотивна ...

2 поврзани вести »

Применете ја оваа 10-минутна вежба на Луиза Хеј за да се ослободите од негативните мисли

Скопје24 - пред: 1 час

Сите Вие коишто чекорите по духовните патишта сигурно знаете да простите, а доколку не знаете проследете ја оваа вежба која што ја препорачува Луиза Хеј. Ако треба да му простите нешто на некого или пак некој треба да ви прости на Вас, практикувајте ...

2 поврзани вести »

ФБИ потврдува: Ова се најопасните хороскопски знаци

Скопје24 - пред: 1 час

Имено, ФБИ ја анализирале својата архива, ги споредиле датумите на раѓање и криминалните дела што некој ги извршил и откриле многу интересни работи. Три знака доминираат меѓу криминалците, па бидете внимателни ако се во ваша близина… Рак Верувале ...

15 поврзани вести »

Како и колку заработува британското кралско семејство?

Скопје24 - пред: 1 час

Според некои медиуми британската кралица Елизабета II “тежи” 470 милиони долари, но сепак тоа едалеку од најбогатите Британци. На листата на магазинот Sunday Times кралицата Елизабета II е “само”319, по приходите што ги оставрува и богатството што ...

Дирекција за заштита и спасување вработува 5 лица

Скопје24 - пред: 2 часа

ЈАВЕН ОГЛАС за вработување на 5 државни службеници од група I, подгрупа I во Дирекција за заштита и спасување за следните работни места Рок за пријава до 23 јуни 2018 1. УПР 0101Б02000 Раководител на сектор за финансиски прашања(1) извршител(и) – ...

Астрологијата открива: Мажите родени во овие 3 хороскопски знаци се најлоши сопрузи

Скопје24 - пред: 2 часа

Понекогаш мааните преовладуваат над доблестите, особено кај овие три хороскопски знаци и нивните брачни предиспозиции. Мажите родени во овие знаци од Зодијакот дефинитивно не се создадени за брачен живот.

15 поврзани вести »

По која диета полудеа Македонките кои губат и по 20 килограми?

Скопје24 - пред: 3 часа

Во последно време, се повеќе е актуелна хроно диетата. Секој втор муабет на жените им е до каде се диетата и колку ослабнале, што јадат и како се чувстуваат. На Фејсбук има направено и група, каде сите си споделуваат свои искуства.

4 поврзани вести »

Бројот на чевли одредува уште колку години ќе живеете – Погледнете

Скопје24 - пред: 3 часа

Ханс Бјорс, епидемиолог од Стокхолм, Шведска е убеден дека со своето прилично чудно истражување ќе направи нов исчекор во науката. Составил група од 800 луѓе, мажи и жени и користел податоци за споредување на луѓето од сите области на Шведска од ...

4 поврзани вести »

Го пиете секој ден, а не сте ни свесни што му прави на вашиот организам

Скопје24 - пред: 4 часа

Пиењето какао нека ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен, а еве и зошто! Какаото е познато како чувар од слободни радикали, ги намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови како и од многу видови ...

2 поврзани вести »

Ријана ги израдува фановите: Во студио сум, снимам нови песни

Скопје24 - пред: 4 часа

Популарната американска пејачка, Ријана, ги израдува своите обожаватели со изјава дека овие денови таа веќе е во студиото и работи на нови песни. Една од најголемите поп ѕвезди на дешеницата Ријана, во 2016 година го објави осмиот по ред студиски ...

2 поврзани вести »

Туристичките агенции од Србија поевтини за македонските туристи – добиваат два до три дена одмор плус

Скопје24 - пред: 5 часа

Два до три дена повеќе одмор за истата цена може да се искористи доколку се направи аранжман преку туристичка агенција од Србија, споредено со истото место за летување што го нуди туристичка агенција од Македонија.

3 поврзани вести »

Нема спас од силвија: доаѓаат нови врнежи и грмежи

Скопје24 - пред: 5 часа

Во текот на денешниот вторничен ден времето во државава ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северен и од североисточен правец додека уште од претпладнево има услови за слаб локален дожд.

50 поврзани вести »

ДОСТА ИНТЕРЕСЕН ДЕН ЌЕ БИДЕ ВТОРНИК ЗА ПОВЕЌЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Дневен хороскоп (19.06.2018)

Скопје24 - пред: 5 часа

Овен Одбегнувајте големи вложувања бидејќи може да се случи дека сте превиделе некоја ситуација. Оние кои се бават со приватен бизнис мораат да бидат многу внимателни. Ќе се уверите дека животот е полн со изненадувања.

3 поврзани вести »

Бијонсе и Џеј Зи на работ на срамот: Брачниот пар делел бесплатни карти за да ја пополни празната сала

Скопје24 - пред: 17 часа

Иако нивната турнеја привлекува големо внимание во медиумите, изгледа дека концертот на пејачката Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи не се популарни како порано. Славниот пар е обвинет дека подарувал карти на улица за да ја пополни арената.

8 поврзани вести »

Вети ми дека никогаш нема да кренеш рака на ќерка ми – му рекол Томас Маркл на Принцот Хари

Скопје24 - пред: 17 часа

За прв пат после венчавката на Меган и Хари, сега Војводката и Војводата од Сасекс, проговори нејзниот татко Томас Маркл за кој имаше многу шпекулации пред свадбата. „Ти си џентлмен, само вети ми дека нема никогаш да кренеш рака на ќерка ми“ му ...

29 поврзани вести »

Силвија: облекувајте се топло: оваа ноќ и утрешното утро ќе бидат доста свежи

Скопје24 - пред: 17 часа

Нестабилноста кој ја имавме и ја имаме оваа вечер на многу места проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер, електрични празнења и локална појава на град но и северниот ветер ќе условат во текот на оваа ноќ значителен пад на температурите на ...

63 поврзани вести »

Зошто Дијана не носела Шанел?

Скопје24 - пред: 18 часа

Принцезата Дијана е значајна по многу нешта за кои сте читале постојано.Особено кога се работи за нејзините синови,нивните венчавки.Но,она што таа навистина прва го започна е комуницирањето преку нејзиниот аутфит.Таа беше пионер во модната ...

Познатата пејачка го прослави својот 45. роденден: Цеца на журката се појави во провокативно издание, сите останаа без ...

Скопје24 - пред: 18 часа

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, во секси проѕирен фустан, со тул и тантела, вчера го прослави својот 45 роденден. На роденденот дојдоа нејзините најблиските пријатели, како и синот Вељко со свршеницата Богдана, а тука беше и ќерката Анастасија, ...

26 поврзани вести »