TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Еве како да ја дознаете секоја шифра на Гугл, Инстаграм, Фејсбук…

Скопје24 - пред: 10 часа

Доколку сте единствената личност која го користи лаптопот или компјутерот, може да е случај да го пуштате пребарувачот да ги памети сите ваши лозинки. Доколку е така, веројатно повеќето шифри и сте ги заборавиле и никогаш не би можеле да влезете вов ...

(ФОТО) Даниела Темелковска со кренати нозе во вис уживаше на Доминикана

Скопје24 - пред: 11 часа

Македонската фолк пејачка беше на полнење батерии надвор од Македонија. Само што атрактивната Даниела Темелковска не ги одбра ниту јужните соседи, ниту Бугарија или Турција, па дури ниту Шпанија… туку реши да си ја продолжи летната традиција, па по ...

2 поврзани вести »

На какви здравствени проблеми укажува бојата на урината?

Скопје24 - пред: 11 часа

Урината уште од одамна служи како помагало при дијагностицирање на најразлични болести. Бојата, густината и миризбата на урината им откриваат многу работи на докторите, во врска со здравјето на пациентот.

2 поврзани вести »

Лек за астма, дијабетес, холестерол и бубрези – една билка, 100 решенија

Скопје24 - пред: 11 часа

Оваа билка ја има во умерените тропски подрачја, многу е здрава иако поретко се користи во домаќинствата. Станува збор за бамјата, која го смалува шеќерот во крвта, спречува камен во бубрегот, го контролира дијабетесот, го намалува холестеролот и го ...

2 поврзани вести »

Му беше најголема поддршка: Ова е девојката на Мартинијан Кириловски

Скопје24 - пред: 12 часа

Во последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, едни од македонски претставници беа Огнен Здравкоски и Мартинијан Кириловски кој успеа да стигнат до петиот круг. Во текот на целата сезона Мартинијан добиваше само позитивни ...

„Хрватската претседателка го возеше автобусот со фудбалерите“- Цела Африка лудува по Колинда која стана планетарен хит ...

Скопје24 - пред: 12 часа

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е вистинска планетарна ѕвезда, а сето тоа се должи на хрватската репрезентација која постигна голем успех на СП во Русија. Светото ја запозна и засака Колинда само за неколку часа ...

50 поврзани вести »

Домашна витаминска бомба за зајакнување на имунитетот

Скопје24 - пред: 12 часа

Во овие тешки времиња, малкумина можат да се пофалат со добар имунитет. За таа цел денеска ви предлагаме една прекрасна, многу едноставна и достапна рецепта за витаминска смеса за зајакнување на имунитетот.

2 поврзани вести »

Лежалките поскапи и од престојот: Каде ќе поминете само со кафе, каде добро ќе ви наплатат

Скопје24 - пред: 13 часа

Десет дена сончање на лежалките на Свети Стефан, Маестрал и Кралската плажа во Црна Гора чини и до 1.200 евра, бидејќи Црногорците за пар лежалки бараат и до 120 евра. Но, не е секаде толку скапо, ниту ексклузивно, па на плажите во Црна Гора има пар ...

67 поврзани вести »

Каков костим за капење најдобро ви стои според обликот на задникот

Скопје24 - пред: 13 часа

Летната сезона веќе и официјално започна и сите се во потрага по нов костим за капење. И додека горниот дел е лесен за наоѓање, многу жени имаат тешкотии со пронаоѓање на долен дел. Ако сакате да бидете сигурни дека кројот кој што ви се допаѓа ...

8 поврзани вести »

Важно известување за возачите: Оваа улица во Скопје викендов затворена

Скопје24 - пред: 13 часа

Град Скопје соопшти дека oд утре (петок, 20.07.2018 година) до недела (22.07.2018 година), ќе биде затворен за сообраќај кракот од улицата „23 Октомври“ (поранешна „Владимир Комаров“) до крстосницата со улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“, потегот кој минува до ...

25 поврзани вести »

И ВО МАКЕДОНИЈА СЕ БАРААТ СЕЗОНЦИ: Eве каде и колку можете да заработите

Скопје24 - пред: 13 часа

Дневно може да се заработи по 700, 800 и 1000 денари Во земјава се бараат сезонски работници за берба на јаболка, грозје и аронија и друго овошје во Ресен, Преспа, Берово и Кавадарци. Побарувачката за сезонски работници ќе биде најголема во ...

4 поврзани вести »

Марјан Коцев 8 години во љубов со сопругата Билјана: Еве како изгледаа на венчавката

Скопје24 - пред: 14 часа

Македонскиот пејач Марјан Коцев е во брак со сопругата Биљана со која неодамна прославија осум години брак. Нивната љубов започнала случајно на една свадба каде Билјана била гостинка додека Марјан пеел.

4 поврзани вести »

И кога сме на плажа, сите сме во потрага по интернет, но внимавајте – користењето на бесплатен интернет може да биде ...

Скопје24 - пред: 14 часа

Бесплатните WiFi мрежи може да бидат одлична солуција ако сакате да заштедите на месечната количина на интернет, но треба да бидете внимателни, голем број од нив всушност се замки кои можат да ве чинат многу од неколку потрошени мегабајти.

3 поврзани вести »

Одберете ја омилената слика и прочитајте ја важната порака за вашиот живот

Скопје24 - пред: 15 часа

Иако звучи изненадувачки, со само една слика или цртеж можете да дефинирате многу аспекти од вашиот живот и карактер. Па, вдишете длабоко и разгледајте ги сликите. Која од нив најмногу ви го привлекува вниманието? Откријте ја важната порака за ...

2 поврзани вести »

Марјана објави фотографија од џиновските гради, но сите зборуваат само за еден детаљ

Скопје24 - пред: 15 часа

Најпознатата македонска лото девојка Марјана Станојковска на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии од нејзиниот летен одмор со што предизвика бура од реакции. Водителката сподели фотографии од крупен кадар каде во преден план се ...

7 поврзани вести »

По фламингото, пицата и еднорогот, нов бизарен тренд пристигнува на плажите

Скопје24 - пред: 15 часа

Секоја година на плажите се појавуваат нови впечатливи реквизити. Еднаш тоа беше големо фламинго, па шарениот еднорог, за најпосле на плажите да може да се види и огромно гумено парче пица.

2 поврзани вести »

Денеска е голем празник- еве што треба да им направите на децата ако врне

Скопје24 - пред: 16 часа

Денеска по новиот календар се прославува Преподобен Сисој Велики – заштитник на децата и брз помошник во секоја тага и неволја. Родум Мисирец и ученик на Св. Антониј. После смртта на својот голем учител Св.

8 поврзани вести »

Драмата доби среќен крај: Навивачот кој се изгуби во Скопје е на пат за дома

Скопје24 - пред: 16 часа

Откако веста за младиот навивач на Шкотска Џејмс Мекалхин се прошири низ македонските медиуми приказната доби среќен крај! Имено, на својот Фејбук профил се огласи братот на момчето кој претходно бараше помош. -Имаме новост.

3 поврзани вести »

Ако не се кредитите ниту ќе се подновиме, ниту ќе реновираме, ниту ќе отидеме на одмор, ниту децата ќе ги школуваме…

Скопје24 - пред: 17 часа

Податоците велат дека речиси и да нема македонско семејство кое нема некаков кредит. Потрошувачките се најзастапени. Исто така во последно време и станбените, покажуваат податоците на банките. -Ние постојано имаме некој кредит.

2 поврзани вести »

ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ЕДЕН ОД ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ДЕНЕСКА: Дневен хороскоп (19.07.2018)

Скопје24 - пред: 17 часа

ОВЕН ЉУБОВ:Различните несогласувања кои вам ве пратат во дијалогот со саканата личност не се безначајни, но не се ни тема која треба постојано да се повторува. РАБОТА: Претерувате со своите амбициозни планови и различни барања, па така ве очекуваат ...

4 поврзани вести »